FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sonorizare restaurant

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
criminel



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 9
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 7:38 pm    Titlul subiectului: Sonorizare restaurant Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Trebuie sa realizez sonorizarea unui mic restaurant( 3 camere de aproximativ 15 mp fiecare).
Doresc ca in fiecare camera sa exista doua boxe .
Mi s-au recomandat boxele Magnat Symbol Pro 160. La o prima vedere par a fi in regula, mai ales ca au si sistem de prindere pe perete.
Problema apare insa la amplificator. Mi s-a propus un receiver Sony(STR-DG510 ) de 6x100W. Nu stiu insa daca am sa folosesc acest amplificator voi avea sunet stereo in fiecare camera. Ma puteti ajuta?
Va multumesc!
P. S Astept alte propuneri pentru aceasta lucrare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 7:38 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
momus



Conectat la: 29 Noi 2007
Mesaje: 19
Locatie: Heaven NL

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Teoretic poti sa ai sunet stereo cu modelul de receiver amintit. Cel mai important o sa fie sa instruiti chelnerii in ceea ce priveste modul de asezare a clientilor la mese astfel incat sa beneficieze de experienta stereo. Idea O idee ar fi sa intrebe de la inceput cine plateste masa si pe ala sa il favorizeze (dpdv auditie stereofila). Confused
_________________
---------------------------------------------
O constiinta curata inseamna o memorie slaba...
---------------------------------------------
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
criminel



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 9
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 12:17 pm    Titlul subiectului: Salut Raspunde cu citat (quote)

Teoretic pot sa am sau practic? Pe spatele amplificatorului am iesiri Surround. Deci nu stiu daca voi avea acelasi tip de sunet pe toate cele 6 boxe.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momus



Conectat la: 29 Noi 2007
Mesaje: 19
Locatie: Heaven NL

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 9:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Teoretic: da. Practic: da (orice receiver AV poate livra sunet stereo).
Cat este de bine sa folosesti un receiver audio-video din gama "produse de casa" pentru o sonorizare incadrata in sectiunea "pro audio"? Not so good.

_________________
---------------------------------------------
O constiinta curata inseamna o memorie slaba...
---------------------------------------------
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniTehnicus



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 17
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 9:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pot folosi 3 amplificatoare, cate unul pentru fiecare camera. Very Happy
Avantajul este ca in cazul in care se defecteaza unul se poate inlocui, substitui semnalul mai usor cu ajutorul celorlalte.
Mai sunt unele tipuri de amplificatoare care au posibilitatea de a utiliza 2 seturi de boxe in acelasi timp.
Daca sonorizarea se foloseste doar pentru muzica de ambient si nu pentru petreceri atunci orice amplificator in gama 10-50W se poate folosi.

_________________
Give Life to Music, use Tubes...!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community