FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Magnat monitor 880 sau jamo studio 406/408?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Vin Mar 28, 2008 2:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Ce legatura are puterea cu sunatul bine? De cand un amplificator mai puternic se aude NEAPARAT mai bine, chiar si la nivel mai mare?"
Eu nu am zis asta.Am precizat ca strict dpdv al raportului pret/putere/canale ies mai bine cu circuite integrate sau chiar cu tranzistoare .Oricum eu nu as da 500 de ron pe un amplificator de "firma" de 2x60 W curati(cum sunt multe pe piata) nici rupt, eventual daca este cu lampi.Intr-adevar conteza enorm implementarea,piesele alese,cablajul etc, dar si in regim diy cred ca pot face un amplificator bunicel.Am mai ascultat si eu amplificatoare si receivere ieftine(~1000 ron) si nu suna chiar asa de bine incat sa justific cumpararea unuia.La acest nivel de care vorbesc eu diy este intr-adevar mai ieftin, la alt nivel cand vei sa faci in regim de amator ceva care sa se compare cu un produs de firma de cateva mii de euro altfel stau lucrurile.

Eu nu cumpar piese din Bucuresti de obicei,cumpar de la metrafo sau de la magazinele din orasul meu, nu stiu cat de originale sunt primele dar Vasile asa sustine..

Nu prea mai ascult mp3-uri, depun de ceva vreme un mare efort de recolectare a muzicii in format necompresat.

Nu am nevoie de cd player, am nevoie eventual de un dvd player insa si de o placa de sunet mai buna cum e Asus Xonar, cea curenta desi e cotata ca fiind profesionala nu se impaca asa de bine cu sistemul meu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mar 28, 2008 2:19 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Dum Apr 06, 2008 2:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va rog sa raspundeti la noua mea dilema.
Multumesc mult. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community