FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce sa fac ?
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 5:52 pm    Titlul subiectului: Ce sa fac ? Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor. Am o mare dilema . M-am hotarat catre o pereche de boxe Magnat Monitor 880 care au un pret ff bun dar mai mult de atat,se spune ca se aud si foarte bine. Acum la ce sa leg aceste minunate boxe caci am auzit multe pareri si sunt foarte confuz acum. Ar trebui sa fie ceva pana in 10 mil ...
De mentionat ca muzica pe care o ascult acopera o paleta mai larga de genuri dar in special muzica de club .
Astept orice pareri si sugestii .

Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 5:52 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 6:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mentionez ca m-ar tenta sa pun un amplif Sony nou de vreo 6 milioane cu boxele .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 6:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amplificator Sony de 6 mil nou sau un japonez clasic la SH in aceiasi bani, grea alegere. Rolling Eyes
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multam frumos. Sunt si alte pareri ca nu ar fi atat de ok amplifurile de la Sony ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca Sh-ul este o optiune da un ochi pe la publicitate. De exemplu gasesti un NAD 325Bee la 800 ron
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibicul



Conectat la: 09 Noi 2007
Mesaje: 229
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu recomand NAD-ul! Il detin, si pe Magnat Monitor 220 a prestat foarte bine, boxele fiind ulterior inlocuite!

Merita si niste cabluri de boxe rezonabile!

_________________
"Remember, the first rule of high-end audio: its only as good as it costs!!!"

Mare e gradina ta Doamne!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adi_electro a scris:
Multam frumos. Sunt si alte pareri ca nu ar fi atat de ok amplifurile de la Sony ...


DA. parca era intr-o vreme si un cambridge audio pe acolo.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Merita si niste cabluri de boxe rezonabile!
cablurile nu conteaza, atata timp cat fac bine contact! Nu mai invata oamenii sa arunce banii pe prostii!

SONY rulez ever ! (mai ales daca are si un preu acuifaze inainte.... Rolling Eyes sau dupa....in fine, orice pozitie, nu conteaza decat ca se imbuca in dansul !)
Sus
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 25, 2008 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amplituneru' ar fi modelul asta Sony STR-DG 510 .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 25, 2008 12:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat pana acum si sper ca si de aici incolo.
Problema e urmatoarea : sunt ff confuz. Am gasit pe aici pareri aiurea ba despre ampliful asta Sony pe care vreau sa il iau,ba despre boxele Magnat din seria Monitor (sper ca nu am facut vreo gafa aici) . Despre amplif ca nu si-ar face treaba si ca e praf total sau despre boxe ca sunt si alea praf !
Am fost foarte atent la ce am citit din partea "taticilor" intr-ale tehnicii si am pus informatiile cap la cap si m-am oprit si hotarat catre boxele Magnat si acel amplif Sony . Nu imi doresc decat o calitate buna (excelenta e cam greu de obtinut din acest setup dar sa nu uitam nici de bani!!) a sunetului intr-un apartament . Imi doresc de mult timp asa ceva-o statie si nite boxe,toate capabile . Acum am s-o fac desi o sa imi fie foarte greu caci cu banii sunt probleme.
Sunt foarte confuz in acest moment si habar n-am ce sa fac. Poate sfarsesc prin a nu mai lua nimic ! Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 25, 2008 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mare atentie, ma indrept mai mult catre Magnat Monitor 1000 si acel amplif de la Sony Sony STR-DG 510 .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Mar 25, 2008 12:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In afara de seriile ES si QS de la sony (SH ma refer) UITA de sony...Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 25, 2008 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ramai la 880 si NAD.
OK, pe forum seria asta de la magnat e oarecum hulita comparativ cu niste standarde prea mari, insa sony chiar nu are nici o legatura cu muzica in moemntul actual.

1000 alea deja intra in categoia bum-bum.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibicul



Conectat la: 09 Noi 2007
Mesaje: 229
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 26, 2008 11:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mare atentie, te indrepti catre ce este mai prost! Laughing
_________________
"Remember, the first rule of high-end audio: its only as good as it costs!!!"

Mare e gradina ta Doamne!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
adi_electro



Conectat la: 24 Mar 2008
Mesaje: 29
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 26, 2008 12:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai,1000-le au doua calote de bas ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 1 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community