FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Queensryche la Bucuresti
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Vin Mar 28, 2008 5:27 pm    Titlul subiectului: Queensryche la Bucuresti Raspunde cu citat (quote)

Trupa progressive metal Queensryche va susține un concert la Arenele Romane din București, pe 30 mai, se arată pe site-ul oficial al formației.

http://www.mediafax.ro/life-inedit/queensryche-concerteaza-la-bucuresti-pe-30-iunie.html?4728;2495167

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mar 28, 2008 5:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Vin Mar 28, 2008 6:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

și informația asta nu ne-o anunță rycher? e ocupat cu summitul nato? ce se întâmplă?
p.s. și on topic... cool!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Regret din toată inima că vine QR în rahatul ăsta de țară. Nu există audiență pentru ei aici. Cei care știu ce înseamnă cu adevărat QR pot fi numărați pe degetele de la o mână. Regret enorm că am insistat atât de mult pentru venirea lor aici. Sper într-o amânare pe termen nedefinit.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 9:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Regret din toată inima că vine QR în rahatul ăsta de țară. Nu există audiență pentru ei aici. Cei care știu ce înseamnă cu adevărat QR pot fi numărați pe degetele de la o mână. Regret enorm că am insistat atât de mult pentru venirea lor aici. Sper într-o amânare pe termen nedefinit.


Man,stai relaxat.... Very Happy Anul trecut la Muse,ma gandeam ca nu se strang mai mult de 2-3 mii de oameni.Surpriza,la concert erau aproximativ 15 mii.Eu cred ca la QR se vor strange catreva mii,ceea ce nu este rau,baietii au cantat in tari mai civilizate la un public la fel de restrans.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 10:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu de numărul de attendants îmi fac eu probleme. Preconizez o adunătură de vreo 5000 de imbecili.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 10:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Nu de numărul de attendants îmi fac eu probleme. Preconizez o adunătură de vreo 5000 de imbecili.

.....???

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

blue monday, sau care-i motivul acrelii de dimineață, măi rycher mă, take it easy, viața e totuși interesantă, chiar dacă nu e frumoasă tot timpul...
ref. concerte cu trupe mari... nu-și pot muta fundul și mai spre vestul țării?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Lun Mar 31, 2008 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fiecare din noi am vrea sa vedem cat mai multe trupe cat mai aproape de noi (Est, Vest, Nord...) insa e dificil, uitativa la Shakira, care a fost in 2006 la Timisoara.
O dau pe ea ca exemplu, pt ca era pe cai mari cand a venit la Timisoara, foarte mult promovata de radiouri si televiziuni, iar Timisoara nu e un oras mic.
Cu toate astea a fost mult mai putina lume decat se asteptau organizatorii...

Nu imi place deloc Bucurestiul si nici drumul pana acolo, din pacate e singurul loc din tara asta care poate strange suficienta lume pt a umple un stadion (asta daca nu e un spectacol organizat de zilele orasului, la care e intrarea libera...urasc manifestarile de genul asta).

Cat despre QR, cred ca vor veni oameni care apreciaza muzica lor si nu vor fi putini. Rycher are probabil motivele lui sa fie suparat acum, dar cred ca o sa ii treaca si o sa se bucure de concert...

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
panzer



Conectat la: 29 Apr 2004
Mesaje: 41

MesajTrimis: Mar Apr 01, 2008 12:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dinica a scris:
Anul trecut la Muse,ma gandeam ca nu se strang mai mult de 2-3 mii de oameni.Surpriza,la concert erau aproximativ 15 mii.
Nu mai stiau aia de la compania de telefonie cum sa dea biletele mai ieftin/gratis/la promotie. Pe stadion daca stiau 1000 mai mult de 1 hit al formatiei.

Dupa parerea mea MUSE nu strangea singur oameni nici cat s umple Arenele Romane, daramite un stadion.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Iul 01, 2008 10:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

My God, ce show a fost!!!
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 02, 2008 7:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merita mentionat sunetul de exceptie! Nu cred ca Arenele Romane au mai avut asa sunet vreodata.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Iul 02, 2008 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nah, rycher, atât, tot mai ești supărat, (țară de kkt etc), hai mai dă-ne detalii de la show... eventual dc o să-l vedem pe tvrhd...Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 02, 2008 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost si eu! Pe Rycher nu l-am vazut pe acolo,probabil s-a asezat mai in spate sa evalueze sunetul. Very Happy (glumesc,sper sa nu se supere pe mine)
Eu nu am sa vorbesc despre cum si in ce fel s-a auzit,pentru ca asta nu mi se pare interesant si nu acesta este motivul pentru care merg la un asemenea eveniment.Remarc pozitiv prestatia trupei,mult peste asteptarile mele la un concert la care numarul participantilor nu a depasit extraordinara cifra 3000.Geoff Tate a dovedit (daca mai era nevoie) ca este una din vocile cele mai bune din rock.Dupa 15 minute aveam furnicaturi pe spate si lacrimi in ochi din cauza emotiilor;sunet excelent (un gram tzipat),muzica exceptionala,5 monstri progresiv rock dispusi sa ofere maximul de performanta.In timpul concertului am realizat ca incercarea mea de a reproduce senzatia de live acasa este sortita esecului si probabil investitiile mele prezente si viitoare sunt sortite esecului.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 02, 2008 5:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Așa, în grabă, pot să spun că pe mine cel mai mult m-a surprins publicul. Chiar nu mi-a venit să cred că cel puțin 1000 de români (din cei vreo 3000 prezenți acolo) știau versurile de pe Mindcrime!!! Mie mi s-a făcut pielea de găină când i-am văzut pe toți ăia urlând versurile de la Revolution Calling! Am avut ocazia să văd zeci de mii de oameni urlând versurile QR (back in 91) dar pasiunea de alaltăieri seară m-a dat pe spate. Pur și simplu se urlau versurile din toți rărunchii.

dinica, io parcă te-am observat undeva pe-acolo Wink Confirm și eu ce ai spus tu: după sunetul acela, îți dati seama că toate căutările noastre după un sistem care se reproducă în casă feelingul și sunetul acela sunt futile. Efectiv sunetul a fost impecabil. IMPECABIL. IMPECABIL.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 07, 2008 5:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nota 11 queensryche! de altfel nici nu ma asteptam la mai putin. michael wilton ramane, dupa atatia ani, unul dintre idolii mei...
un show dinamic, teatral, unde era imposibil sa te plictisesti chiar daca nu erai cine stie ce mare fan... sunet f bun pt un concert rock, insa nu cred ca se poate compara acest tip de sonorizare cu ceea ce tindem noi sa avem acasa... e total altceva... feelingul de asemenea, nu se poate compara, sunt 2 lucruri diferite...

sunet bun a mai fost la arene back in 2002, la d theater!

"for a price i'd do 'bout everything
except pull the trigger
for that i need a pretty good cause..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community