FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Queensryche la Bucuresti
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 12:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Queensryche revin la Bucuresti
Trupa de progressive metal Queensryche revine în România pentru a susține, pe 28 iunie, un concert pe Arenele Romane din București, se arată pe site-ul oficial al formației.

http://www.mediafax.ro/life-inedit/queensryche-revine-la-bucuresti.html?4728;4234464

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 12:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 1:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iupiii!!!
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 3:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

belea! de neratat!
PS: rycher, ia zi-ne cum e cu "american soldier", misca ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 5:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam linistit soldatul american... mult mai asezat, poate parea chiar monoton.
Oricum, jumatate din show vor fi tot "vechiturile", la fel ca anul trecut...
Buna treaba, sa vina 2 ani la rand... Asteptam si pe altii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 9:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:

PS: rycher, ia zi-ne cum e cu "american soldier", misca ceva?


E beton albumul! Cel mai bun de la Promised Land încoace. Îl ascult non stop. Super lucrat, producție de nota 10. S-au investit ceva bani în el.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Apr 23, 2009 9:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dinica a scris:
Dupa 15 minute aveam furnicaturi pe spate si lacrimi in ochi din cauza emotiilor;sunet excelent (un gram tzipat),muzica exceptionala,5 monstri progresiv rock dispusi sa ofere maximul de performanta.


Doamne, îmi amintesc și eu cum a fost, chiar și acum am furnicături pe spate când îmi amintesc ce show a fost.
La început eram total indispus, mă așezasem strategic și se trântiseră lângă mine Robert Turcescu, Oana Sârbu și alții de același "calibru". Mă gândeam: "Bine am ajuns, stau să văd Queensryche în cloaca asta de Arenele Romane, înconjurat de vedete de Dâmbovița", dar nici nu-mi venea să renunț la locul meu. Ce să zic, la sfârșitul concertului eram gata să-i îmbrățișez, atât de impresionat am fost de tot ce se petrecuse acolo.
Îmi făcusem un amic de ocazie și am urlat cu el toate piesele alea de pe Empire, de nu mai aveam voce.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

a fost si oana sarbu la queensryche? cu ce ocazie? sau vedetele au "norma" de bifat concerte anual?

PS: stiti pe cine as vrea sa vad la QR anul asta? pe momolo, tomjones si toata "gasca vesela"... am avea parte de 2 showuri intr-unul!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

"... don't ever trust, don't ever trust the needle!!! it lies!" Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 11:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Îmi amintesc de '91 când QR tocmai luaseră Grammy, făceau headlining la Monsters of Rock, iar Bruce Dickinson declara că întotdeauna și-a dorit ca Iron Maiden să fie o trupă la fel de radicală ca și QR și că cei de la QR sunt prea evoluați pentru americanul mediu și de aceea nu au același succes ca Metallica.
După imensul succes cu Empire, care a avut 7 hituri consecutive, QR puteau să aleagă the safe road și scoată ceva asemănător, dar s-au concentrat pe unul dintre cele mai inteligente și personale albume din istoria metalului, Promised Land. Dacă până atunci erau considerați evoluați, cu Promised Land i-au băgat în ceață pe toți. Îmi amintesc și acum perfect, era o emisiune pe Radio 3, joia seara, 200 de minute live sau ceva în genul acesta, iar Andrei Partoș fusese primul care a adus albumul în România și începuse cu „Am să vă prezint acum un album senzațional…” iar băieții au lăsat primele trei piese una după alta, deși în emisiune, de obicei, era prezentată o singură piesă de pe un album.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 11:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si in opinia mea, "Promised Land" este cel mai bun album al lor si unul dintre cele mai tari albume din istoria muzicii - mult inaintea vremurilor lor... Astfel au intrat intr-un club restrans si select. Spre exemplu, un album la fel de revolutionar si de neinteles la vremea lui (si - se pare - nici acum) este "Six Degrees Of Inner Turbulence" al trupei Dream Theater. Am ratat - din motive obiective - concertul din 2002, insa nu voi rata - sper - concertul de anul acesta de la Kavarna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din review-urile de dupa aparitia lui promised land (cred ca chiar din kerrang): "more of an experience than a collection of songs..."
asta spune multe!
de acord cu bruce relativ la nivelul qr fata de publicul american... fata de cealalta remarca a sa, din pacate pt el, maiden a devenit mai mult un brand, un megabusiness, cam ca si metallica, si in aceste cazuri din pacate creativitatea nativa va fi trecuta, cred eu, mereu pe planul doi, in urma intereselor banesti (uriase din cate stiu in cazul maiden)...

eu zic ca qr si-au pastrat - spre binele lor - statutul de "just music" band, si asta le-a permis sa scoata exact ce simteau la momentul respectiv...

ca au scos mindcrime II, este si nu este neaparat o miscare de profit... au resimtit nevoia atmosferei din vremea mindcrime/empire probabil, ori lucrul nou ca o continuare a lucrului vechi bine facut insa poate uitat, sau necunoscut de unii, poate atrage (si vechi si noi) priviri...

eu zic ca de fapt perioada de experimente le-a trecut, si s-au intors sa faca ce stiau ei mai bine... nu am ascultat inca american soldier iar mindcrime II avand in vedere ca este scos de ei mi se pare un album ok, desi nu are nivelul originalului... faptul ca in lumea muzicala cotidiana ei continua sa aiba turnee si sa scoata albume oneste, desi nu sunt un mega business si nu au avut parte de o imagine f promovata, este clar de apreciat si de respectat... ca si coeziunea dintre cei 4 membri constanti ai trupei...

incercarea de a pune in scena cu actori mindcrime nu le-a iesit rau, insa chiar si fara, mie muzica in sine mi se pare suficient de atmosferica si sugestiva si captivanta pt ceea ce se intampla pe mindcrime...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 12:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mindcrime II este sub primul la nivel de energie, in schimb este peste primul, la nivel muzical; tenta psihedelica este mult mai bine plasata pe OM2.
Din punctul asta de vedere, mie imi pare rau ca au sarit peste mai bine de jumatate din OM2 in cencertul de anul trecut (l-au "fusherit"); probabil ca aveau info cum ca pe la noi fanii sunt mai montati pe hiturile de inceput (a se vedea cazurile concertelor Metallica, Iron Maiden); Alice Cooper ne-a "inoportunat" cu "vechiturile" sale, toata lumea astepta "Hey Stoopid" si, cand colo, au avut parte de un concert superb, total neinteles...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din păcate au trebuit să scurteze Mindcrime II, din cauza întârzierii de aproape 2 ore cu care a început concertul. Autorizația era emisă până la ora 23, deși concertul a depășit cu destul de mult chiar și această oră. Au avut de ales între a cânta Mindcrime II în întregime, dar a renunța la piesele de pe Empire sau invers. Fiind pentru prima dată în România, au ales a doua variantă.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 24, 2009 5:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, asa e... si eu stiam ca au fost fortati sa renunte la o parte din show din pricina timpului scurt datorat intarzierilor preliminare... planul initial prevedea un show de aproape 3h, din cate stiu...

poate de aia vin anul asta, sa se incadreze mai bine in timp Cool Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 12, 2009 12:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BLASFEMIE!!!

ce are s..la cu prefectura?!! auzi cica QR canta in deschidere... ori astia au baut gaz, ori a innebunit lupu'!!!!

http://www.promusicprod.ro/forum/viewtopic.php?p=8521#8521
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Mai 12, 2009 12:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

no offence, dar cine e limp biskit?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 2 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community