FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Filmari meciuri

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
aldama1



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 19

MesajTrimis: Joi Apr 10, 2008 11:40 am    Titlul subiectului: Filmari meciuri Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua tuturor
Am 2500 - 3000 RON si as dori o camera pt. inregistrat meciuri pe stadion. Fiul meu este junior la un club de fotbal si as vrea sa-i inregistrez meciurile. Pana acum ceva timp am inregistrat pe un Sony DCR-TRV345E dar am observat ca nu prea "merge", la distante ceva mai mari nu distingi cine e la minge (daca ii dai zoom se vede cam rau); in sala daca nu are lumina trebuie sa ii identifici cu "buletinul". Deci? Am studiat piata si tinand cont si ce se spune pe forumuri sunt mai zapacit decat innainte. Am mai facut acelasi lucru acum cativa ani si nu mi-am mai luat nici o camera. Am cheltuit banii pana sa ma hotarasc. Vreau si ....... si cu bani putini. Ce ma sfatuiti? Multumesc pentru timpul acordat.
PS
JVC GZ-MG575 ???? 3000 RON - mai "ciugulesc" de la nevasta 5 mil....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 10, 2008 11:40 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
wyo



Conectat la: 30 Noi 2005
Mesaje: 60

MesajTrimis: Vin Apr 11, 2008 9:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai nevoie in primul rand de o camera cu focus rapid si corect si un zoom optic mare (inteleg ca vrei sa faci si prim planuri). Pentru acele prim planuri de la distanta mare iti trebuie macar un monopod, altfel nici mama stabilizatorului nu iti ia tremuratul camerei. Ideal ar fi un trepied cu un cap video bun (fluid).
Doar cineva care mai face asa ceva iti poate recomanda exact o camera sau, ce te sfatuiesc, cauta o camera s.h., vorbeste cu cel ce o vinde sa faci o proba de genul asta, eventual daca nu o cumperi (nu e buna la ce vrei tu) ii dai si lui de o bere. Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community