FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camera noua HDTV Sony
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 06, 2005 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

You're the best!!! Multumim pt. sfarmitura de informatie Thumb Up Thumb Up Thumb Up , dar mai am o rugaminte (de fapt o intrebare) hihi :ergonomia camerei in cauza este mai buna decat cea de la VX 2100 (si eventual de la PD 170)?

Nu cred ca vreun membru al acestui forum nu va cumpara revista, deci a little more information, nu va avea ca efect scaderea vanzarilor la revista voastra!!!

P.S. Ai "capturat" pe computer ceva scene? Pt. Adobe Premiere ai nevoie de niste pluginuri suplimentare, dar nici partea hardware nu este de neglijat!
P.S.2 Pe vreun TV Pal nu ai vizualizat ceva material HDV?


Multumesc foarte mult!!! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 06, 2005 5:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 11:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

2 Sec filmate de pe balcon de la mine, reduse de la 1080i la 1280x720p
comprimate DivX5 la bitrate 4000 (compresia isi spune cuvantul, materialul original este mult mai sharp)



DivX.zip
 Description:

Download
 Filename:  DivX.zip
 Filesize:  1.67 MB
 Downloaded:  287 Time(s)



Ultima modificare efectuata de catre Radu la Sam Mai 07, 2005 5:20 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se pare ca nu mai exista atasamentul tau Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

l-am reuploadat (incearca din nou)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 7:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

foarte interesant.....pune si o filmare in DV , comprimata la fel ca sa simt diferentele si un cadru, practic o poza necomprimata a HDTV sa-mi dau seama de detalii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 8:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

imi ordoni sau ma rogi, ca nu am inteles exact.... Smile

cadru necomprimat este prea mare sa atasez pe forum iar filmare DV echivalenta/alaturata nu am facut inca...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pt. materialul video, dar speram sa-mi raspunzi la intrebari, mai ales cu vizualizarea imaginilor pe un TV Pal! Sper sa nu (ne) ma uiti!

Am vazut mini-clipul si sunt impresionat! Compresat, este super calitatea, Pd 170, in DVCAM ia fum!!! Daca poti un clip si in mod MiniDV, e mai bine (poate pui vreo 5-10 secunde)!!!

Astept si alte informatii (daca tu consideri necesar sa ni le dezvalui)!!! Laughing Laughing Laughing

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 9:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile eeehhhhh......nu intelege pe dos Smile eram concentrat cu ochiii la imaginile luate de tine si nu ma mai gandeam la exprimare...e ca atunci cand esti pe aproape de moment si devii usor "brutal" grabindu-te....Imi cer mii de scuze , sincer si eu as fi reactionat exact ca tine. Recunosc am o bila neagra, dar televiziunea de inalta definitie in regim de amator o astept de peste 10 ani de zile ... curiozitatea m-a zapacit putin, scuza-ma.... Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 07, 2005 9:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici o problema, am pus smiley tocmai ca sa intelegi ca nu sunt maniac, inteleg. Comparatia cu DV-ul nu prea isi are rost, pentru ca e total altceva. Poti lua imaginea HDV, ii tai marginile si o micsorezi la 720x576 daca vrei totusi sa "simti" diferenta, pentru ca altfel camera HDV are tot trei senzori CCD de 1/3", probabil absolut identici cu cei de pe VX2100. Doar ca aglomeratia de pixeli de pe ei ii fac un pic mai slabi la ca sensibilitate si cu ceva mai mult zgomot la lumina slaba.

In rest, cum am mai zis, hai sa comparam proiectorul de diapozitive alb-negru al lui bunicu cu beta sp-ul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

radu sunt impresionat. ti-ai luat aceasta jucarie sau ii faci doar review?
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 7:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am luat-o sa ii fac review. Mai am f putin timp sa fug cu ea in Congo Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 9:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai fa rost si de un Nikon D2X si fugim in doi. mai ne enervam, mai spunem un banc, trece timpul mai usor. In Congo Laughing
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata si un test facut azi la repezeala pe balcon.
Am filmat mai intai cu FX1 in DV, apoi HDV si cu VX2100 (in DV evident)
Concluzia ar fi cum spuneam, la capitolul DV VX2100 ramane in continuare rege de departe, practic nici nu are ce discuta cu FX1.
HDV-ul insa este cu totul altceva si faptul ca avem o tehnologie net superioara la un pret comparabil cu cea veche, este un lucru extraordinar de bun. Unde sa mai punem ca daca aceasta camera va fi cum a fost VX1000 pe vremuri (supusa unor imbunatatiri ulerioare semnificative), viitorul suna fff bine ....



VX2100 01 (panoramic).zip
 Description:

Download
 Filename:  VX2100 01 (panoramic).zip
 Filesize:  1.48 MB
 Downloaded:  332 Time(s)


FX1 HDV 01 (panoramic).zip
 Description:

Download
 Filename:  FX1 HDV 01 (panoramic).zip
 Filesize:  1.28 MB
 Downloaded:  329 Time(s)


FX1 DV 01 (panoramic).zip
 Description:

Download
 Filename:  FX1 DV 01 (panoramic).zip
 Filesize:  1.59 MB
 Downloaded:  302 Time(s)



Ultima modificare efectuata Radu la Dum Mai 08, 2005 4:14 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Radu, eu, smerit, mic (de nu ma auzi sau vezi), astept un raspuns (acela cu tv pal)!!! Poate, poate...

Wink Wink Wink

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2005 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Camera poate face conversie in timp real de la HD la SD, asa ca da, poti vedea pe un TV PAL perfect ce ai filmat in HDV
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 3 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community