FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camera noua HDTV Sony
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Sam Oct 15, 2005 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma refeream ca este pro pt consumerul de rind - prosumer - acum depinde si unde o folosesti - daca faci filme pt Hollywood, probabil combinatia sony/panamax este adecvata, dar pt niste clipuri muzicale gen Ozone cred ca fx ar face fata - as fi curios sa stiu cam ce camera au folosit baietii de la Ozone pt.a realiza pe NUMA NUMA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Oct 15, 2005 3:56 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 15, 2005 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cand vrei sa integrezi mai usor CG cu video digital, combinatia Sony/Panavision e ideala, in rest pelicula domneste si in prezent. Videoclipurile chiar si la noi se filmeaza de obicei cu camere profesionale pentru ca se apeleaza la studiouri de productie care nu prea recurg la solutii amatoristice si semi-profesionale decat cand chiar nu conteaza. In cazul unor trupe mai de succes (mai ales afara) ca OZONE, mi-e teama ca numai macaraua folosita la filmari costa cam cat 10-20 de camere FX, asa ca asemenea compromisuri sunt mai adecvate pentru nunti de snobi sau emisiuni TV mai de doi bani asa... ca se fac multe poante in domeniu e adevarat, dar chiar daca DSR170 este cea mai folosita camera de teren la orice televiziune, totusi cand ai cum si unde sa folosesti ceva superior, nimeni nu ezita sa o faca. din aceasta cauza ea este considerata top de amatori, dar cea mai de jos de profesionisti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Sam Oct 15, 2005 4:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, ai dreptate - iar eu m-am grabit si am scris panamax in loc de panavision- dar e bun si un panamax dupa ce faci inregistrarea si vrei un curent electric bun

http://www.panamax.com/products.cfm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Nichi



Conectat la: 31 Dec 2007
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Dec 31, 2007 3:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.dvuser.co.uk/content.php?CID=34

Sony HVR-A1E Are cineva postat pe net, un material brut filmat cu aceasta camera?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community