FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Spy Cam - Zoom digital - Īntrebare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Dum Apr 13, 2008 2:46 pm    Titlul subiectului: Spy Cam - Zoom digital - Īntrebare Raspunde cu citat (quote)

cu cītva timp īn urma am deschis opicul de cautare video cam īn cafenea si a fost mutat aici acum deschid topicul asta aici si sper sa nu fie mutat īn cafenea Laughing

OK. Despre ce-i vorba:

Am un sistem de supraveghiere video cu mini-camera fara cablu, emisie / receptie pe 2,4 GHz. Receiver-ul este conceput pt. 4 camere. OK. Am una singura dar voi mai cumpara 3 bucati.

caitatea este destul de buna pt. ce-mi trebuie. Problema mare este ca camerele nu au zoom. Deci nu pot apropia sau departa cadrele vizionate. Ce ma intereseaza, sīnt mini-camere care nu sīnt mai mari ca o fisa de 1 EURO dar sa aiba Zoom de preferinta DIGITAL, fara motor care nu fac zgomot. minica-cam'ul ce-l am momentan are dimensiunea de 23x23x23 mm

Asa arata setul:



Ce-mi puteti recomanda, cine se pricepe īn domeniu?

Nu ma intereseaza ca camera sa se roteasca pe suport, ci cum am mai spus, sa am functia de ZOOM, chiar daca este necesar un echipament aditional de comanda a zoom-ului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 13, 2008 2:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Voi ma uimiti Shocked Rolling Eyes

Atītia experti īn forumul asta si la CCTV........................"pase" ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai vazut prea multe filme politiste Smile .
Pe scurt: daca faci zoom digital pierzi claritate, deci cam degeaba il faci.
Zoomul optic nu poate fi inlocuit decat cu apropierea camerei de subiect .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 11:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-am vazut filme politziste ci realitate la un expo.
Partea proasta este ca nu l-e gasesc īn comertz nici unde.
Camerele sīnt de dimensiune extrem de mici ca cele din setul pe care-l am eu. zoom-ul este foarte bun cu autofocusare pīna la macro.

Dau cu tunu si nu l-e gasesc cu toate ca se sustine ca se gasesc īn comert si ma gīndeam, deoarece īn RO se aduc treburi ce aici nu se gasesc, poate au aparut īn tara si cei ce se ocupa de CCTV pot sa-mi spuna mai mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 8:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca intre 21-24 aprilie se desfasoara expo security la romexpo. 100% gasesti acolo ce vrei, poate si mai mult. bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 9:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nokia a scris:
Vezi ca intre 21-24 aprilie se desfasoara expo security la romexpo. 100% gasesti acolo ce vrei, poate si mai mult. bafta
Numai ca eu nu sīnt īn Bucuresti ci la 2000 km distanta de Bucuresti.

Ai un lunk ceva spre vreo prezenta de internet a expo-ului?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.exposecurity.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nokia a scris:
http://www.exposecurity.ro/
Ok. Multumesc. L-am bagat īn favo. Sa vedem cīnd se actualizeaza cataloul, am sa-l trag. E bine totusi ca pot fi contactate o serie de firme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
silviu_sam



Conectat la: 29 Dec 2005
Mesaje: 32
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 20, 2008 9:46 pm    Titlul subiectului: supraveghere video Raspunde cu citat (quote)

Buna seara,

In opinia mea ceea ce ai vazut la acea expozitie nu era o camera cu zoom digital. Asta ar presupune ca in acea carcasa mica sa incapa un procesor serios si software-ul aferent pentru prelucrarea video. Camera din poza postata de tine cred ca are max 640x480 pixeli. Din poza pe care ai postat-o eu inteleg ca tu detii o camera si un receptor wireless. Cel mai simplu ar fi sa preiei semnalul video pe un calculator cu placa de achizitie video si sa salvezi fisiere video sau imagini care apoi pot fi prelucrate. M-am uitat pe oferta firmei AXIS, care ofera solutii foarte performante de camere IP inclusiv wireless si nici una nu are zoom digital integrat. Prelucrarea se face si la ei in cadrul programului de vizualizare.
La exposecurity eu particip de maine cu stand. Ma voi uita pe la ceilalti expozanti, sa vad daca are cineva ceva de acest gen, dar sansele sunt mici. Macar eu ii mai cunosc pe ceilalti participanti si imi va fi mai usor sa-i intreb. Daca gasesc ceva te informez.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Dum Apr 20, 2008 10:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da E Wireless si are 4 camere cu datele astea:

1/3" CMOS, Pal: 628 x 582, 380 TV-Linien, 1,5 Lux, unghi 62°
Bineīnteles ca totul se capteaza pe PC cu soft de HDTV.
Selectia camerelor se face din receiver.

Interesant ca am cumparat-o tot de la "romāni", fratii Frīncu din Wuppertal tot pe ebay.
Ceea ce priveste calitatea, īn general, nu ma pot plīnge si nici de service-ul lor.
Zoom-ul ma intereseaza pt. a vedea anumite detalii īn caz de nevoie, daca camul este pe moment prea departe de subiectul interesat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
silviu_sam



Conectat la: 29 Dec 2005
Mesaje: 32
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 26, 2008 4:39 pm    Titlul subiectului: Camere cu zoom Raspunde cu citat (quote)

Nu am gasit mare lucru in targ, in schimb am gasit un fost coleg care mi-a spus ca exista pe piata in RO camere wireless megapixel.
Da o cautare pe google si sigur vei gasi site-urile.
Sunt sigur ca o astfel de camera iti va furniza imagini mai bune decat cea cu rezolutie VGA si vei putea face si un zoom pe imagine, in conditii rezonabile.
Bafta!

Pasti fericit!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Sam Apr 26, 2008 6:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc numai ca pe google ori īmi da camere foto digitale, ori niste camere imense de zici ca-s galeti de fīntīna si mie īmi trebuie minicam-uri ca cele din poza de mai sus. Am sscarmanat pe google asta de m-am plictisit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community