FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
SCHIMBARE DE AMPLIFICATOR ???

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 10:23 pm    Titlul subiectului: SCHIMBARE DE AMPLIFICATOR ??? Raspunde cu citat (quote)

AM UN ONKYO A-8830.
VREAU SA TREC LA UN ONKYO ASV-420.

Ce parere aveti???
as vrea sa trec la asv-420 pentru ca are putere mai mare si ca am optiunea de cuplare de 5 boxe(cand ma mai duc la o petrecere ceva)

ce parere aveti??se merita?

in manualul gasit pe net scrie ca are 140 w pe 8 ohmi.
puterile sunt reale sau puse oarecum la misto???


din ce am vazut in manual la pagina a 3-a cand arata toate componentele etc...asta asv-u nu are din cate imi dau seama condensatoare fata de a-8830.
calitatea suntetului nu ar trebuii sa fie mai...mica fata de asta de-l am acuma??

daca poate cineva sa-mi dea un link ceva de la o pagina unde sa vad si eu mai multe poze cu spatele interiorul (ar fi cel mai bun) as aprecia.eu nu am gasit mai nimica.

MErci


Ultima modificare efectuata de catre stuparu_mihairadu la Dum Sep 05, 2010 1:51 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 10:23 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 04, 2010 8:22 pm    Titlul subiectului: Re: SCHIMBARE DE AMPLIFICATOAR ??? Raspunde cu citat (quote)

stuparu_mihairadu a scris:
as vrea sa trec la asv-420 pentru ca are putere mai mare si ca am optiunea de cuplare de 5 boxe(cand ma mai duc la o petrecere ceva)

ce parere aveti??se merita?

in manualul gasit pe net scrie ca are 140 w pe 8 ohmi.
puterile sunt reale sau puse oarecum la misto???


Eu as zica ca se merita, da' mi-e frica sa nu fie ceva oarecum la mishto Rolling Eyes

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Sam Sep 04, 2010 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E baieti buni si shukari astia de la Onkyo si nu pune puterile la caterinca. Eu zic ca se merita mai ales ca caupleaza 5 boxe Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Sep 05, 2010 1:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inteles...eram constient ca onkyo nu e "fony" sau "sansung"....adica vreo facatura...da am zis sa intreb lumea mai in domeniu....

Multumesc frumos de sfaturi!

In functie de ce ma hotarasc va anunt
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Sep 05, 2010 7:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shocked ROFL
_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 05, 2010 9:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ar trebui sa radeti, ar trebui sa va bucurati (creste "tagma" audiofililor): ce daca omul nu s-a exprimat corect, in fond de apreciat sunt orientarile in hi-fi aici. Cool Twisted Evil
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Sep 05, 2010 11:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
N-ar trebui sa radeti, ar trebui sa va bucurati (creste "tagma" audiofililor): ce daca omul nu s-a exprimat corect, in fond de apreciat sunt orientarile in hi-fi aici. Cool Twisted Evil


nu m-am exprimat corecet sincer sa fiu nu pentru ca nu am putut ci pentru ca nu am vrut.
nu am vrut sa fie postu unu sa-i zicem "rece".....in care sa zic doar ma intereseaza aia aia si aia...si puncte slab altele...etc etc. Rolling Eyes

oricum multumesc celor care au postat reply-uri.
Parerile oamenilor mai avizati conteaza in luarea unei astfel de decizii.
Ca doar nu-l iau dupa luminite, butonase sau ca e albastru si nu negru.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

gata....am ales.

M-am procopsit cu un Onkyo TX-DS656.


astept sa vina maine postasu cu el Smile)..si cu asta basta...maine o sa va zic parerile despre el
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community