FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Marantz CD 6000 sau Marantz CD 5400 ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
CrissX



Conectat la: 14 Iul 2004
Mesaje: 72
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 12:24 am    Titlul subiectului: Marantz CD 6000 sau Marantz CD 5400 ? Raspunde cu citat (quote)

As vrea sa iau unul dintre aceste playere. Am inteles ca 6000, inclusiv OSE are probleme la citirea CD-R.
5400 e model mai nou, design mai nou(e mai "marfa" Smile ).. nu are probleme de citire.
Daca cineva cunoaste aceste doua playere.. rog sa ma lumineze si pe mine.Calitatea sunetului...etc.Google nu m-a ajutat prea mult. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 12:24 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
adinica



Conectat la: 02 Iul 2003
Mesaje: 589
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 12:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu cred ca VAM1201 din CD6000/OSE are probleme cu citirea CD-R...iar la sunet cred ca este peste CD5400, in special OSE!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CrissX



Conectat la: 14 Iul 2004
Mesaje: 72
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 12:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai tu nu crezi, dar in review-uri asta e minusul de care se leaga toti. Am citit ca problema cu citirea CD-R a fost rezolvata doar la varianta OSE-LE. Poate un posesor de Marantz CD-6000, OSE/OSE-LE/KI ma poate ajuta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
audiofile



Conectat la: 21 Iun 2006
Mesaje: 369
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 1:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca ex-proprietar de CD-6000 (printre multe altele) pot sa-ti spun ca ai citit/inteles gresit vis a vis de mecanica aparatului.
In general plangerile au fost directionate invers - catre CD5400 - renumita prin zgomotul facut de transport si tracking slabut fata de generatiile precedente.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

audiofile a scris:
Ca ex-proprietar de CD-6000 (printre multe altele) pot sa-ti spun ca ai citit/inteles gresit vis a vis de mecanica aparatului.
In general plangerile au fost directionate invers - catre CD5400 - renumita prin zgomotul facut de transport si tracking slabut fata de generatiile precedente.


CD5400 - transport SONY KSS213
CD6000 - transport Philips VAM1201

Sfatul meu este sa fugi de tot ce are SONY inside.

Tibi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
audiofile



Conectat la: 21 Iun 2006
Mesaje: 369
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exista si mecanici Sony de calitate (e.g. KSS 151a cu laser deplasat in camp magnetic, sasiu de aluminiu etc)
Ca si cele Philips (CDM 1, 2, 4/19 samd) au ajuns insa dinozauri ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gid



Conectat la: 11 Feb 2008
Mesaje: 374
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 13, 2010 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CrissX eu detin un cd player CD6000 OSE LE.
Daca esti curios te astept la o auditie. Mai multe detalii putem discuta pe PM.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gid



Conectat la: 11 Feb 2008
Mesaje: 374
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 13, 2010 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cautam niste detalii despre Cd5400 pentru un prieten si am dat peste mesajul asta. Abia dupa ce am postat am observat ca este perimat subiectul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 13, 2010 11:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca in 3 ani si jumatate si-o fi luat omul un player Rolling Eyes
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CrissX



Conectat la: 14 Iul 2004
Mesaje: 72
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 2:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da. am luat chiar atunci in 2007 un CD6000 OSE KI Smile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community