FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cine sunt GH "GrandHigh" e ceva de capu' lor ?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 12:10 pm    Titlul subiectului: Cine sunt GH "GrandHigh" e ceva de capu' lor ? Raspunde cu citat (quote)

Am vazut acum 4 ani mi se pare, pe la Flamingo in magazinul universal din Craiova o pereche de boxe GH care mi-a atras atentia in mod deosebit prin designul si finisajul incintelor, in schimb nu le-am auzit cum suna, ce stiti sa-mi spuneti despre GH si referitor la incintele fabricate de ei ?

Ultima modificare efectuata de catre costy28 la Mar Mai 13, 2008 6:08 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 12:10 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 5:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite aici detalii de la producator: http://www.grandhigh.cn/en/product_list.php?type=3&type1=1

A se observa .cn -ul din adresa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 5:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MA si NAD etc. Toate is Made in China .

In Bucuresti ati mai vazut Gh prin magazinele flamingo?Mai se gasesc de cumparat ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 6:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uita de GH, se pot incadra lejer la capitolul "lazi cu difuzoare" Wink
Sus
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 6:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shocked nu serios acuma chiar asa suna rau, pentru ca finisajul e de vis la fel si designul.
Tot ce-mi place suna prost OFFFF. Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai, daca le vrei de bibelou si de admirat impreuna cu prietenii, cumparati-le Laughing
Daca vrei sa asculti muzica, uita de ele Wink
The choise is yours Cool
Sus
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca te intereseaza cum se aud boxele Grand High TS 5000 mergi direct la distribuitor cu amplificatorul sub brat Wink .
Daca nu poti testa boxele, am gasit un articol care iti poate fi de folos in revista Hi-Fi & Mutimedia nr.3-aprilie 2004.

_________________
Pioneer PD-D6-J >Dnm RESON TBB045 >Rega BRIO 3 >Supra CLASSIC 2.5 >Revolver RW33
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 7:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicumur a scris:
Uita de GH, se pot incadra lejer la capitolul "lazi cu difuzoare" Wink


da, da' ce sicriu frumos Laughing

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 7:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adu a scris:
Daca te intereseaza cum se aud boxele Grand High TS 5000 mergi direct la distribuitor cu amplificatorul sub brat Wink .
Daca nu poti testa boxele, am gasit un articol care iti poate fi de folos in revista Hi-Fi & Mutimedia nr.3-aprilie 2004.


Hi-Fi & Multimedia am vrut sa scriu Rolling Eyes ...scuze, oboseala.

_________________
Pioneer PD-D6-J >Dnm RESON TBB045 >Rega BRIO 3 >Supra CLASSIC 2.5 >Revolver RW33
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 8:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cea mai tare faza e : " ◆Titanic diaphragm tweeter. " ...

Needs no comment Smile

_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ovi_ice



Conectat la: 29 Dec 2007
Mesaje: 181
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

GH vedeam in fiecare zi cand plecam la servici in vitrina unui magazin Flamingo de la parterul blocului unde locuiam....asta vreo 2 ani, cam asa.

Cu toate astea nu am avut curiozitatea sa le ascult (si sincer de cate ori intram, nu le-am vazut niciodata in functiune....vanzatorii erau prea ocupati sa "dea blana" la subwoofere lojitech sau creative).

Abia acum vreo 4 luni m-am gandit sa trec sa le ascult...dar magazinul era in curs de desfiintare...iar cei de acolo mi-au zis ca Flamingo nu mai aduce GH si ca ce a mai fost prin vitrine erau produse ratacite care stateau pe stoc de ani buni.

Subscriu si eu la parerea lui costy28 ca intr-adevar aratau foarte bine...

_________________
What we lack in quality, we make up for in stupidity
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 8:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Arată bine pe naiba, sunt super kitchoase, bine a zis cineva mai sus că amintesc de niște sicrie. Nu mi-aș băga așa ceva în casă nici să mi se plătească chirie pe ele o mie de parai pe zi. Sunet infect, le-am auzit și eu o dată pe când erau la defunctul (că tot suntem în temă) Flamingo de lângă cercul militar.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dj Ovidiu1983



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 109
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 9:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le-am ascultat si eu la magazinul Flamingo din incinta Complex-ului Mercur. Aveau twetere arse Razz Printr-un Sony STR-DE197 bubuiau ceva dar cred ca era mica pentru ditamai cutioaiele.
_________________
Respecta si vei fi respectat !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 9:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vazut la Flamingo pe sait modelul Gh 8 pe la 2000 RON si ma gandeam sa va intreb daca fac banii, dar se pare ca nu.Pun o poza ca sa stim despre ce vorbim probabil ca in general suna prost dar astea cum suna?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 10:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

costy28 a scris:
... probabil ca in general suna prost dar astea cum suna?


Si mai prost... Laughing
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community