FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxa cu difuzor visaton

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Vin Mai 02, 2008 4:52 pm    Titlul subiectului: boxa cu difuzor visaton Raspunde cu citat (quote)

Am o rugaminte. Ma poate ajuta cineva cu dimensiunile la o incinta cu un difuzor ca cel din link-ul urmator: http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/tiefton/ws17e_8.html
fie pe 2 cai fie pe 3 cai. Nu stiu sa folosesc programele de simulare.

multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 02, 2008 4:52 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2008 10:55 am    Titlul subiectului: Re: boxa cu difuzor visaton Raspunde cu citat (quote)

vlad_2770 a scris:
Am o rugaminte. Ma poate ajuta cineva cu dimensiunile la o incinta cu un difuzor ca cel din link-ul urmator: http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/tiefton/ws17e_8.html
fie pe 2 cai fie pe 3 cai. Nu stiu sa folosesc programele de simulare.

multumesc


Cel mai bine cauta pe site-ul lor un proiect si executa-l ca atare. e cel mai bun lucru pe care-l poti face.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2008 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am gasit un proiect cu acest difuzor la ei pe site. Dar nu am rascolit tot site-ul este adevarat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2008 6:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici nu vei gasi. Difuzorul este dedicat mediilor in sistemele cu 3-4 cai, situatie in care 'cutia' sa va fi de 3-5 litri. Banuiesc ca nu il vei folosi astfel.
Pt o incinta in 2 cai, cam 20 l; sau - daca iti place un bas mai lung, 30 l.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2008 6:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca mai e aici pe forum un proiect cu difuzoare tonsil, care cica s-ar auzi bine. Merita sa il vezi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sam Mai 03, 2008 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

VISATON WS 17 E 8 OHM este asa cum l-a descris shambala.
As mai adauga ca spl-ul din specificatii este mult mai mare decat in realitate. Locul acestui difuzor este in cutie inchisa de 9,3 litri (la care se mai adauga volumul dislocat de difuzoare, filtru, ranforsari) complet umpluta cu fonoabsorbant. Face fata in configuratie satelit 2 cai si ii trebuie un amplificator de 100-120W.
In incinta bass-reflex volumul este din nou f. bine indicat de shambala - mie mi-a dat 29,8 litri, dar cu ce vine bagat in plus se ajunge peste 30 litri - cu acelasi fonoabsorbant distribuit generos in tot volumul. Se lasa totusi un culoar intre spatele difuzorului si tubul de bass-reflex care ar trebui sa fie de 60mm (diametrul interior) x 80mm (lungime).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 12:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si dimensiunile tubului? Ca m-am hotarit sa fie cu doua cai daca merge.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 12:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze , sunt cam obosit si nu am observat ca mi-ai dat si dimensiunile.
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ionioni2000



Conectat la: 06 Iun 2008
Mesaje: 2
Locatie: Alexandria

MesajTrimis: Mie Iun 11, 2008 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vlad_2770 a scris:
Scuze , sunt cam obosit si nu am observat ca mi-ai dat si dimensiunile.
Multumesc!

Poti sa te inspiri si de aici:
http://www.site de labari.ro/?showtopic=807
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community