FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Preamplificator Vincent SA -31

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
razvan2403



Conectat la: 21 Mai 2008
Mesaje: 107
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 29, 2008 3:26 pm    Titlul subiectului: Preamplificator Vincent SA -31 Raspunde cu citat (quote)

Am achizitionat de curind un final Vincent SP- 331.Am un preamplificator Lenco FA 3202 care ma gindesc sa-l inlocuiesc cu acest preamplif. SA-31 care sper sa fie dedicat pt.finalul cu acelasi nume,corelindu-se mai bine decit se intimpla in prezent intre Lenco si Vincent. Am gasit nou 11,6 mil (sh n-am gasit ). Intrebarea mea este daca la aceasta valoare gasesc SH (pe forum sau in alta parte) un preamplificator mai performant decit Vincent SA-31 ? Si a doua chestiune daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre preamplif. Lenco FA 3202`` Research Acustic `` -mai scrie pe el,e fara telecomanda (care il am de 8 ani cumparat sh de la un prieten audiofil) ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mai 29, 2008 3:26 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Joi Mai 29, 2008 3:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite aici are XRCD24 un preu pe lampi Vincent:
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=17204&start=30
Omul nu este in romania dar este extrem de serios.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan2403



Conectat la: 21 Mai 2008
Mesaje: 107
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 30, 2008 1:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am gasit preul. Cum aranjez cu persoana sa-l trimita?Ii scriu pe forum?Sau pm? Sau dau telefon? N-am mai facut astfel de tranzactii. Se gasesc la noi tuburile de schimb pt preu? In legatura cu boxele am gasit pe forum in Timisoara Infinity SM 155-1000 E.300 W/8. Are 4 dif (2 medii).Model 1980 aproximativ.Are si reglaje inalte/joase. Credeti ca merita? Are dif joase 15" la fel ca CERVN Vega- Insa C.V. are 2 dif.15" in timp ce Infinity are 2 de medii. Nu le pot asculta deoarece eu sint in Buc. iar boxele in Timisoara. Treb. sa merg pe experienta altora. De aceea e foarte utila existenta acestui forum. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan2403



Conectat la: 21 Mai 2008
Mesaje: 107
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 02, 2008 12:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Care sint avantajele si dezavantajele unui preamplificator cu tuburi fata de unul cu tranzistori sau circuite integrate? Din punctul de vedere al calitatii sunetului precum si al fiabilitatii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community