FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxe / edit amp HK630

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
JeeFo



Conectat la: 17 Apr 2006
Mesaje: 33
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 14, 2008 6:21 pm    Titlul subiectului: boxe / edit amp HK630 Raspunde cu citat (quote)

am nevoie de o pereche de boxe, nu ma intereseaza puterea, ma intereseaza acuratetea sunetului vreau sa fie unul aproape de sunetul care il redau niste monitoare de studio
am la dispozitie aprox 7mil


Ultima modificare efectuata JeeFo la Mar Iun 24, 2008 11:45 am, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Iun 14, 2008 6:21 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Sam Iun 14, 2008 8:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Atat calitatea boxele pentru casa cat si a monitorelor de studio este dependeta de pret.

Din boxe de 7 mil se poate obtine sunet de bunicel dar nu deosebit si desigur conteaza amplificatorul, sursa de semnal, standurile in caz ca iei bookshelfuri , si la urma cablurile.
La acsesta suma ar fi bine sa mergi pe varianta sh. poti sa cumperi ceva mult mai bun decat nou .
Sunt la vanzare pe forum niste studiolab la 200 eur.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
linux



Conectat la: 09 Iun 2008
Mesaje: 9

MesajTrimis: Lun Iun 23, 2008 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat dintr-un anunt:

Vand 4 boxe Technics SB-CD320(MADE IN JAPAN).Putere 50 W bucata....reali pe trei cai.Sunt foarte bine intretinute si nu au fost folosite numai in apartament...deci nu pe la nunti sau alte chestii.Pret:300 ron/bucata.
Pret: 300 RON /bucata

Telefon: 0744.516.121




Cred ca sunt tocmai Bune Very Happy pentu un sunet de calitate Wink

_________________
Online si pe Messenger la id Wink linux_hacking
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Netcrusher



Conectat la: 13 Mai 2005
Mesaje: 2312
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

linux, crezi ca boxele alea sunt "de calitate"? Embarassed
Cred ca suna bine pe bubuieli unde trebuie sa tiuie inaltele. Ca mai mult...

Cat despre liniaritate, ca asta vrea omul, monitoare sa sune cat mai liniar, da-mi voie sa ma indoiesc iarasi cand vorbim despre aceste boxe...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
JeeFo



Conectat la: 17 Apr 2006
Mesaje: 33
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 3:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pot sa zic ca sunt cele mai slabe technics p care le am auzit, iar in legatura cu boxele tind spre monitor audio bronze br2..
o intrebare de HK 630 stie cineva ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca iti iei monitor audio br2 cel mai bine ar fi sa le cuplezi cu un nad(315bee/325bee).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
JeeFo



Conectat la: 17 Apr 2006
Mesaje: 33
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 11:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

prea scump pt cati bani am si am nevoie de intrare phono
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fereste-te de boxele Technics, sunt pocnitori, incusiv cele scumpe..
Am avut SB-CD120A si sunt de departe mult mai proaste decat SB-CD320.
Basul de calitate 0; Inaltele piezo ... hahaha! Magnat monitor 220 le da rusine din orice privinta (inclusiv la nivelul sonor)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca iti gasesti niste TECHNICS SB-660 (sau ceva asemanator) se schimba calimara....Very Happy
Desi au mai bine de 25 ani inca se tin bine...si nu au nevoie de foarte multi W...un SE pe lampase in clasa A de 8-10W le este de ajuns.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 5:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am avut HK610 si HK 660 si sunau foarte bine cu boxele mele. Are un bass foarte bine controlat si puternic, voce focalizata bine dar putin in spate, si stage destul de larg. E ok amplificatorul.
_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community