FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Revox PR99 MkII
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca sa nu mai spun ca il mai si cunosc personal pe sunwindcornel, si nu este nici pe departe omul care sa isi impuna cu orice pret parerile sau orgoliile, din contra are o fire foarte linistita, insa pe DIY niste membri forumisti au tinut cu orice pret sa " il puna la colt ".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:41 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sunwindcornel a scris:
Te-ai uitat azi pe DY Minitehnicus ? La rubrica cabluri audiofile ?
Iar s-a starnit furtuna..... data asta eu sant cel incoltit....
E incredibil cata intoleranta poate exista la unii.....
Pur si simplu daca ai alta parere decat a lor si daca ai curajul s-o spui ferm si sa incerci s-o sustii asa cum te pricepi , dupa cunostintele si experienta ta..... imediat se gaseste cineva care sa te atace personal si sa te trimita sa pui mana pe cartea de fizica....si asta pe un ton plin de dispret...
E tare pacat ca unii , din cei mai tineri in special , sant atat de agresivi....
Dar nu m-ar supara daca ar prezenta argumentele lor personale , expicatiile lor , experientele lor proprii .....
In schimb ei apeleaza la un link pe net , care il considera a priori sfant , si deci nu mai e nevoie de demonstratiile lor proprii. E suficient ca a scris o somitate lucrul asta , gata , asa este , nu mai incape nici o alta parere...
Astia ar trebui sa mearga la psihiatru ulterior sa faca o cura de ULEI DE SARPE Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ignora-i pur si simplu. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da , e pacat...
Nu poti sa ai alta parere de a " majoritatii."...
In fine....
Da , ai dreptate pe unele forumuri din afara lumea isi spune parerea si nimeni nu sare la gatul altuia.....,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bine ne simtim vorbind aici despre magnetofoanele noastre apuse...si neaudiofile, bineinteles Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai bine - scuze ptr greseala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sigur ..... si sa ne plangem de mila si sa ne consolam unul pe altul......
Un forum e suma tuturor membrilor lui , cu parerea fiecaruia , si lupta de idei e utila si deosebit de instructiva....
Mai vedem maine.....
Vreau serios sa verific ce se sesizeaza daca inseriez 0,3 ohmi pe cablul de dif , chiar langa borna neagra a amplifului.....
Dar mi-e teama ca urechea mea nu este educata sa sesizeze ceva....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca daca ar fi sa plīnga careva de mila cuiva, ar trebui cei (noi) care-s cu picioarele pe pamīnt sa l-e plīngem celora de mila care sīnt cu capul īn nori, care-si tin cablurile de boxe pe vata ce-si punea pe vremuri bunica īntr-e picioare (cīnd nu exista ALVAYS) Laughing , care dau sute de euro pe cabluri de 6 kv ca "vezi doamne" circula muzicatii mai cu viteza si cu cabrio "pe matz", care-si ung............ creierii cu ulei de sarpe, care-s ca unii nemti caresi ung bratzele de turn-table cu menstruatie de fata mare ca sa sune mai..............audiofil etc., etc., etc.

La astia trebuie PLĪNS DE MILA si nu noua Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa gandesc si eu.
Apropo CyberCSX, buna treaba cu generatorul de ton la Audicity...nu stiam ca are si optiunea asta. Poti calibra super magul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Prea esti dur.... parca vorbeam ceva de spiritul de toleranta care ar trebui sa guverneze forumul......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sunwindcornel a scris:
Prea esti dur.... parca vorbeam ceva de spiritul de toleranta care ar trebui sa guverneze forumul......
Pai nu sīnt dur ci IGNORANT.
Eu las fiecare..........."pasare sa cīnte pe limba ei" Wink
Ce stiu si fac eu e bine pus deoparte. Din informatiile primite (citite) extrag ce ma intereseaza, fac comparatii caut rentabilitatea si aplic dupa caz. Restul................apa de ploaie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Mie Iun 25, 2008 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clauelf a scris:

Apropo CyberCSX, buna treaba cu generatorul de ton la Audicity...nu stiam ca are si optiunea asta. Poti calibra super magul.
Daca ai la Audacity toate extensiile functiilor instalate stie si mai mult.
īnchipuieti ca pe aici prin............ograda nemteasca, pīna si cei de la KRIPO (Investigatii - Kriminalistica) utilizeaza Audacity īn scopul cercetarilor, decodificari si comparatii de voci, sunete īn general etc.

De ex. la ultima retea de pedofili ce a fost sparta pe teritoriul german, la investigatiile īnregistrarilor (interceptarilor) s-a folosit audacity. Din video-rile puse de pedofili pe net, s-a luat partea sonora si prelucrate īn audacity s-au identificat nu numai vocile pedofililor dar si vocile copiilor sechestrati si disparuti.
Deci realizezi cam ce stie pragramelul asta gratuit daca-i instalat tot ce trebuie īn el Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 26, 2008 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clauelf..... ha, ha.... multumesc pentru interventia de la DY.... dar ai intrat tu acum in gura lupului.....
Intolerata caracterizeaza poporul roman.....
Asa om fi fost dintotdeauna ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 26, 2008 11:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In mod sigur asa am fost intotdeauna ( istoria sta drept marturie). Nici nu ma mai obosesc sa-i raspund "maestrului" de pe DIY, in mod sigur are mintea f odihnita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 26, 2008 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa stii ca chiar am adus cu mine aparatele sa facem experienta !
Sant in masina....
Nostim e ca dimineata , la un ceai , stateam de vorba cu un tip tanar de la o firma care functioneaza tot in cladirea unde avem si noi biroul , tipul e calculatorist , absolvent de Electrotehnica Bucuresti , acu, vre-o 10 ani...
Si-i povestesc tipului.... si zii si zii....
Tipul zice :
Bineinteles ca tensiunea indusa variaza cu fregventa tensiunii inductoare !
Imi venea sa-i spun :
Intra frate pe forum si scrie tu , ca pe mine nu ma crede ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 26, 2008 11:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca intalnirea ar fi avut loc, era de laudat acest lucru, ca sa nu mai spun ca experimentul ar fi fost util ptr cei care intra pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
Pagina 5 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community