FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Va rog niste recomandari de un 2.0, eventual 2.1 de calitate

 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
razvan2007



Conectat la: 05 Iul 2007
Mesaje: 35
Locatie: Ramnicu Valcea

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 8:14 pm    Titlul subiectului: Va rog niste recomandari de un 2.0, eventual 2.1 de calitate Raspunde cu citat (quote)

Am luat o plasma de 42" si pe langa ea, momentan folosesc un sistem 2.1 Empire S-2.1D 80W. Nu este cine stie ce, insa are sunet cald, puternic si intrari digitale <coaxial si optic>. Singurul lucru care ma nemultumeste este ca are telecomanda pe fir si mi-este incomod sa ma tot deplasez.
Vreau sa cer un sfat in legatura cu un sistem bun 2.0 sau cel mult 2.1, dar care sa aiba una dintrele cele 2 tipuri de intrari mentionate mai sus si telecomanda fara fir.

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 8:14 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Bama_boy
Vizitator





MesajTrimis: Vin Aug 29, 2008 12:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

te duci pe google,dai la imagini si scrii Logitech Z-Cinema,cam scump dar l-am auzit si......calitate prea buna...sincer Wink
Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 5:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bama_boy a scris:
Logitech Z-Cinema......calitate prea buna...sincer Wink


Oh rly? Lasă-mă să ghicesc: ai în jur de 12 ani. Nu ai vrea să te reîntorci pe forum peste vreo 20? Mulțumim.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan2007



Conectat la: 05 Iul 2007
Mesaje: 35
Locatie: Ramnicu Valcea

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 6:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Bama_boy a scris:
Logitech Z-Cinema......calitate prea buna...sincer Wink


Oh rly? Lasă-mă să ghicesc: ai în jur de 12 ani. Nu ai vrea să te reîntorci pe forum peste vreo 20? Mulțumim.

Lasa-l, eu nu i-am luat in seama sfatul. Oricum multumesc frumos pentru intentie.

Tot in cautare sunt...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bama_boy
Vizitator





MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 8:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bai atotstiutoru-le k-re ai peste 20 de ani Rolling Eyes la banii astia nu gasesti nik mai bun,tu ce vrei?skule de 50 mil?poate tu ai 12 ani Rolling Eyes ,kand umblam eu ku skule audio tu te jukai la maik-ta in brate asa ka... Cool mai bine reintoarce-te tu peste 20 de ani ka n-ai o treaba Rolling Eyes

bai ''smekere''(sucker) kare eshti...15 ani ai tu,kand umblam eu ku skule audio tu habar n-aveai pe ce lume traiesti asa ka nu te mai oftika degeaba,ce tzi-e ciuda ka am dreptate???vezi-ti de treaba ta,ka n-ai sa stii niciodata kate stiu eu despre skule audio...taika-miu are varsta de 45 ani si 25 de ani vekime in domeniul asta asa ka da-i ku praf de mers ka miroshi a pliktiseala,niciodata n-ai sa stii tu kate stiu eu in domeniul asta,asa ka suck on this!!!! mother fucker!!!! Twisted Evil Rolling Eyes PUNCT asta-i pentru nicumur.
Sus
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pt userul bama boy.Citeste regulamentul forumului.Varsta inaintata pe care zici ca o ai si experienta gramada,nu te scuteste de a respecta regulamentul forumului si bunul simt.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ b@m@_b0y

4m 7r@doo$ c3 @v3@m d3 $poo$ in limb@ $cri$@ d3 7in3 k $@ p07i in73l3g3 $i 7oo d3$pr3 c3 3 v0rb@.

M@i b@m@_b0y,
@707coon0$k70rool3 kr3 3$7i;
p3 n0i d3 $oog3$7iil3 7@l3
p07i $@ n3 $coo73$7i!
Si @i grij@ coo c3i m@i in v@r$7@ coom v0rb3$7i!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 12:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pntru razvan:
Cred ca cel mai bine ar fi sa incepi prin a cumpara un reciver suround care iti va da multiple posibilitati de dezvoltare a sistemului audio-video. Este pacat sa dai bani pe un sistem de pc ca dupa ceva timp sa ii gasesti multiple neajunsuri.
Intr-un home cinema recivreul este piesa centrala asa ca e bine sa nu te zgarcesti la acest capitol si sa cumperi unul cu toate dotarile si mufele pe care le folosesti sau crezi ca poate o sa le folosesti in viitor. La inceput poti cumpara 2 boxe cum ar fi monitor magnat 220 urmand ca in timp in functie de pretentii si necesitati sa iti dezolti sistemul.

Pt. bama_boy: Daca tot te lauzi cu atata experienta de ce nu o impartasesti la sectiunea stereofile unde cred ca sunt destule subiecte iteresante care asteapta se fie completate si imbunatatite sau de ce nu sa deschizi altele noi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan2007



Conectat la: 05 Iul 2007
Mesaje: 35
Locatie: Ramnicu Valcea

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ katalin
2.0/2.1-ul este pentru alta camera.
Pentru sufragerie am niste Monitoare Audio Bronze BR6 puse pe un NAD T744, suficient pentru melomanul din mine.
Nu am loc de sistem adevarat de sunet multicanal pentru home cinema, de aceea caut macar un minimum de calitate audio pentru vizionat filme, dar care sa-mi ocupe un cat mai mic spatiu.
Cam asta era ideea.

Cat despre "circul" de mai sus... Am ras cu gura pana la urechi <ma si mir ca nu a fost banat>.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Threadul asta ia o scurta pauza, pana ia BAN userul bama_boy.

Ultima modificare efectuata de catre nicumur la Vin Sep 05, 2008 3:39 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community