FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Receiver AV - Raport calitate/pret

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
enderlabs



Conectat la: 18 Apr 2007
Mesaje: 65
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 03, 2008 10:07 am    Titlul subiectului: Receiver AV - Raport calitate/pret Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Am nevoie de sfatul vostru pentru cumpararea unui sistem audio-video pentru un apartament. Ma gandeam sa-mi cumpar un Receiver AV + 5 boxe.

Pentru receiver cred ca un raport pret/calitate ar fi

Onkyo TX-SR606 (black) - http://reviews.cnet.com/av-receivers/onkyo-tx-sr606-black/4505-6466_7-32956253.html

Pentru cabluri m-am hotarat la :
Eagle Cable Cablu boxe Calypso II 2.5 - http://www.avstore.ro/cabluri-audio/eagle-cable-cablu-boxe-calypso-ii/

iar pentru boxe....habar nu am. Poate ma ajutati voi.

Ce spuneti de receiver ? Este ok ? Recomandati altul ?

Astept sfaturile voastre.....

10X

_________________
YM : ender_labs
GMail : enderlabs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Sep 03, 2008 10:07 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
enderlabs



Conectat la: 18 Apr 2007
Mesaje: 65
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 04, 2008 10:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Niciun sfat ?
_________________
YM : ender_labs
GMail : enderlabs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Sep 04, 2008 10:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu tocmai am comandat un 605. Am considerat ca nu merita sa dau mai multi bani pentru 606, pentru cateva diferente minore....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
lucian_b



Conectat la: 06 Mai 2008
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Sep 05, 2008 12:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Receiverele Onkyo 605 sunt o alegere buna dar merg putin cam prea "calde". Trebuie sa ai mare grija cu ventilatia si pozitionarea.
Iti recomand sa te uiti si la Yamaha RX-V661 (care este la promotie) sau RX-V663 (True HD). http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=547398
Ca boxe poti incerca cu Monitor Audio seria Bronze, Infinity Primus, Wharfedale Crystal CR-40. Am vazut ca sunt cautate si Jamo S606, dar nu stiu cum se aud. Sunt toate cam in aceeasi gama de pret (MA este putin mai scump).
Eu am preferat un setup cu MA Bronze (2xBR5, 2xBR2, 1xBRLCR) de care sunt foarte multumit (aprox. 3500 RON, inclusiv stand-uri pentru BR2 si cablurile). De Sub nu am simtit ca este nevoie, dar e chestie de gust.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community