FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
TOTEM clone
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mp, dupa ce aberezi pe vreo 10 randuri in legatura cu o "POVESTE" nascocita de mine in mod intentionat ca sa vad reactia ta, mai ai curaj sa vorbesti despre credibilitate??? Bravo, ca sa nu zic NO COMMENT.

In ceea ce il priveste pe amicul nostru, da, clonele totem asa cum erau pe net nu sunau chiar bine si asta pt. ca sunt alte difuzoare decat cele folosite pe net si de aceea mi le-a incredintat mie pentru tuning. Legat de clonele PROAC nu comentez nimic dar parca mie imi spuse altceva, ba chiar din cate stiu eu el nici nu stia ca varianta ascultata de el la Arad ar avea un filtru facut din burta de tine. Si despre bookshekfurile cu difuzoare Usher nu a spus nimic????? Hmmmmmmm. Eu cred ca a spus dar pe tine de supara adevarul.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
al3xu



Conectat la: 10 Feb 2006
Mesaje: 242

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hei, nu am vrut sa provoc un flame!

Dupa parerea mea, asta ca sa-i raspund in parte si lui CBI, atunci cand construim ceva cu manuta noastra e bine sa facem cele mai putine compromisuri posibile. Eu personal daca stiu deja ca un lucru poate dauna sunetului si pot face ceva impotriva chestiei, evident o voi face (daca nu este extraordinar de greu/scump)

In acelasi timp, pot fi de acord cu ideea lui diy-audio cum ca asa s-a decis din motive estetice, nu cred ca are nimeni de comentat impotriva gustului sau, insa nu sunt de acord sa incercam sa minimizam o chestie fizica, demonstrata si relativ usor de simulat cu softuri potrivite. Consider acest lucru spre exemplu cu mult mai important decat marca condensatorilor din filtru.

Spor la construit!

_________________
"I refuse to prove that my cables will make your system sound better", says the snake oil vendor, "for proof denies faith, and without faith, you will hear nothing."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aaaaaaaaaa, si mai e ceva, din cate stiu eu, si cred ca stiu bine filtru facut de tine pentru clonele ProAc a fost schimbat cu varianta propusa de mine (gratuit). Poti sa intrebi proprietarul daca nu crezi.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@al3xu

Daca tot veni vorba de difractie, Vance Dickason spune ca intradevar efectele difractiei sunt sesizabile cu urechea DAR, atentie eliminarea ei prin rotunjirea colturilor nu duce neaparat spre rezultate mai bune. El spune ca boxa care avea colturile drept, deci avea difractie, suna mai natural, mai live cum spune el, iar cea cu colturi rotunjite suna mai precis, mai analitic si in cele din urma este tot o chestiune de gusturi.

Vezi Loudspeaker Design Cookbook etitia 7 pag 142.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
mp, dupa ce aberezi pe vreo 10 randuri in legatura cu o "POVESTE" nascocita de mine in mod intentionat ca sa vad reactia ta, mai ai curaj sa vorbesti despre credibilitate??? Bravo, ca sa nu zic NO COMMENT.
Nu cred ca am aberat incercand sa-mi sustin parerea cu argumente care vad ca te depasesc Laughing In schimb sa nascocesti o poveste despre masuratori aiurea la boxe imaginare nu demonstreaza decat ca esti un mincinos patetic Laughing
diy-audio a scris:
clonele totem asa cum erau pe net nu sunau chiar bine si asta pt. ca sunt alte difuzoare decat cele folosite pe net si de aceea mi le-a incredintat mie pentru tuning. Legat de clonele PROAC nu comentez nimic dar parca mie imi spuse altceva, ba chiar din cate stiu eu el nici nu stia ca varianta ascultata de el la Arad ar avea un filtru facut din burta de tine. Si despre bookshekfurile cu difuzoare Usher nu a spus nimic????? Hmmmmmmm. Eu cred ca a spus dar pe tine de supara adevarul.
Clonele Totem Mite sunau prost nu din cauza difurilor ci pt. ca filtrele erau proaste Wink Ce fac eu in materie de incinte si filtre nu e "din burta" ci rodul unei proiectari minutioase de care nu s-a plans nimeni pana acum. E adevarat ca nu toate proiectele ies perfecte din prima, dar incerc sa le imbunatatesc fara idei preconcepute sau aere de suprematie! Legat de discutiile mele private nu incerca sa te substitui cu interlocutorul meu pt. ca neadevarurile pe care le sustii pot fi usor demontate prin interventia directa a celui in numele caruia vorbesti Twisted Evil

Ultima modificare efectuata marco polo la Mie Noi 25, 2009 3:19 am, modificat de 4 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 12:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Aaaaaaaaaa, si mai e ceva, din cate stiu eu, si cred ca stiu bine filtru facut de tine pentru clonele ProAc a fost schimbat cu varianta propusa de mine (gratuit). Poti sa intrebi proprietarul daca nu crezi.
Din partea mea putea sa-l schimbe si cu o morisca pt. ca filtrul (+ inca 2 variante la cererea lui) a fost doar proiectat de mine si nu facut (e o diferenta totusi de la proiectare la realizare Twisted Evil). Continua sa vorbesti in numele altora si iti vei atrage numai admiratie, respect si prieteni Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 1:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna seara,

intrucat eu sunt amicul pentru care se tuneaza proiectul plecat de la Totem ma simt dator cu cateva clarificari
Clonele in prima faza cu primul filtru nu sunau rau ci dimpotriva erau aproape de nivelul lui Swans M1 cu care le-am comparat, cu precizarea ca pe partea de medii inalte erau putin cam zbierate (chestie care nu era audibila pe toate discurile ascultate, in rest chiar nu am avut ce sa le reprosez) lucru care am convingerea ca se va remedia cu noul filtru.Lucru care ma frapat pe mine si ma determinat sa renunt la Swans si sa trec la incintele cu Tonsil a fost diferenta intre pretul platit pe Swans si costurile la aceasta incinta, diferenta nejustificata prin sunetul reprodus.
Referitor la partea de clone Proac imi plac si unele si altele cu precizarea ca cele facute de ahegyes sunt mai pe gustul meu in sensul ca parca sunt mai pline de viata si te implica mai mult in muzica fara insa a trece pe partea de bright pe cand cele ascultate in Arad pe partea de inalte sunt mai laid back ca sa zic asa (sau cel putin cu impresia asta am ramas eu) de altfel relaxante si placute.Chestie de gusturi

PS:In ceea ce priveste provocarea lansata de marcopolo ce pot sa spun legat de incintele facute de ahegyes este ca sunt pe placul meu mai mult de atat chiar m-am oferit sa ii cumpar incintele facute cu difuzoarele usher(ma refer la cele mici) numai ca din pacate nu erau de vanzare.Prin ce am spus mai sus nu intentionez sa fac o comparatie intre cele doua realizari ci doar mi-am exprimat o preferinta personala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 2:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rotel a scris:
proiectul plecat de la Totem ma simt dator cu cateva clarificari
Clonele in prima faza cu primul filtru nu sunau rau ci dimpotriva erau aproape de nivelul lui Swans M1 cu care le-am comparat, cu precizarea ca pe partea de medii inalte erau putin cam zbierate (chestie care nu era audibila pe toate discurile ascultate, in rest chiar nu am avut ce sa le reprosez) lucru care am convingerea ca se va remedia cu noul filtru.Lucru care ma frapat pe mine si ma determinat sa renunt la Swans si sa trec la incintele cu Tonsil a fost diferenta intre pretul platit pe Swans si costurile la aceasta incinta, diferenta nejustificata prin sunetul reprodus.
Desi cunosc f. bine difuzoarele Tonsil si stiu ca au un bun potential confirmat si de alti forumisti, in opinia mea (no offence) un sistem la care mediile inalte erau putin cam zbierate inseamna ca suna prost (chestie de referinte pana la urma Smile) Sper ca noul tuning sa fie pe gustul tau.
Rotel a scris:
Referitor la partea de clone Proac imi plac si unele si altele cu precizarea ca cele facute de ahegyes sunt mai pe gustul meu in sensul ca parca sunt mai pline de viata si te implica mai mult in muzica fara insa a trece pe partea de bright pe cand cele ascultate in Arad pe partea de inalte sunt mai laid back ca sa zic asa (sau cel putin cu impresia asta am ramas eu) de altfel relaxante si placute.Chestie de gusturi.
Avand in vedere ca nu le-ai ascultat cu electronice si cabluri identice si in aceeasi camera (aceleasi conditii acustice) e normal ca amprenta lor sa fie diferita Rolling Eyes Chiar si in aceleasi conditii ar avea o amprenta diferita, filtrele lor fiind diferite... Multumesc oricum pt. precizari.
Rotel a scris:
In ceea ce priveste provocarea lansata de marco polo ce pot sa spun legat de incintele facute de ahegyes este ca sunt pe placul meu mai mult de atat chiar m-am oferit sa ii cumpar incintele facute cu difuzoarele usher(ma refer la cele mici) numai ca din pacate nu erau de vanzare.Prin ce am spus mai sus nu intentionez sa fac o comparatie intre cele doua realizari ci doar mi-am exprimat o preferinta personala.
Nu am lansat nici o provocare ci doar am spus ca nu se cade (referindu-ma la diy-audio) sa spui neadevaruri (minciuni) in numele altcuiva pt. ca e f. simplu de verificat Twisted Evil si anume ca nu am discutat nimic in genul:
diy-audio a scris:
Si despre bookshekfurile cu difuzoare Usher nu a spus nimic????? Hmmmmmmm. Eu cred ca a spus dar pe tine de supara adevarul.
si cele relatate de Rotel mai sus sunt in "prima auditie" si pt. mine si daca sunt adevarate (si nu am nici un motiv sa cred ca nu sunt) nu ma supara catusi de putin Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 8:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marco polo a scris:
Ce fac eu in materie de incinte si filtre nu e "din burta" ci rodul unei proiectari minutioase de care nu s-a plans nimeni pana acum. E adevarat ca nu toate proiectele ies perfecte din prima, dar incerc sa le imbunatatesc fara idei preconcepute sau aere de suprematie!


Foarte bine si foarte frumos numai ca in fraza de mai sus sunt 2 probleme:

1. Nu stiu cat de minutios poti sa proiectezi un filtru cand difuzoarele si incinta pt. care trebuie facut filtru se afla la ARAD iar tu faci proiectarea la Cluj. Poate ai descoperit teleportarea si nu vrei sa ne spui si noua.

2. Intr-o alta discutie legata de ultimul tau proiect (cel cu Revelatoare) eu am facut o observatie spunand ca orice proiect poate fi imbunatatit iar tu spuneai ca un proiect facut de tine e final si nu are nevoie de imbunatatiri, uite asta ai zis:

marco polo a scris:
Proiectele mele le consider finale. Imbunatatirea lor inseamna ALT proiect!!!


Acuma o dai sucita, ca incerci sa le imbunatatesti fara idei preconcepute. Hmmmmmm...... foarte minutioasa e proiectarea.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 9:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@mp

Rotel a scris:
Buna seara,

intrucat eu sunt amicul pentru care se tuneaza proiectul plecat de la Totem ma simt dator cu cateva clarificari
Clonele in prima faza cu primul filtru nu sunau rau ci dimpotriva erau aproape de nivelul lui Swans M1 cu care le-am comparat, cu precizarea ca pe partea de medii inalte erau putin cam zbierate (chestie care nu era audibila pe toate discurile ascultate, in rest chiar nu am avut ce sa le reprosez) lucru care am convingerea ca se va remedia cu noul filtru.Lucru care ma frapat pe mine si ma determinat sa renunt la Swans si sa trec la incintele cu Tonsil a fost diferenta intre pretul platit pe Swans si costurile la aceasta incinta, diferenta nejustificata prin sunetul reprodus.
Referitor la partea de clone Proac imi plac si unele si altele cu precizarea ca cele facute de ahegyes sunt mai pe gustul meu in sensul ca parca sunt mai pline de viata si te implica mai mult in muzica fara insa a trece pe partea de bright pe cand cele ascultate in Arad pe partea de inalte sunt mai laid back ca sa zic asa (sau cel putin cu impresia asta am ramas eu) de altfel relaxante si placute.Chestie de gusturi

PS:In ceea ce priveste provocarea lansata de marcopolo ce pot sa spun legat de incintele facute de ahegyes este ca sunt pe placul meu mai mult de atat chiar m-am oferit sa ii cumpar incintele facute cu difuzoarele usher(ma refer la cele mici) numai ca din pacate nu erau de vanzare.Prin ce am spus mai sus nu intentionez sa fac o comparatie intre cele doua realizari ci doar mi-am exprimat o preferinta personala.


Cele scrise mai sus sunt perfect adevarate si cam asta a fost discutia mea intre Rotel si mine. Din ce ai scris tu reiese cu totul altceva. Acuma eu ma intreb care dintre noi minte???

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 11:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
1. Nu stiu cat de minutios poti sa proiectezi un filtru cand difuzoarele si incinta pt. care trebuie facut filtru se afla la ARAD iar tu faci proiectarea la Cluj. Poate ai descoperit teleportarea si nu vrei sa ne spui si noua.

2. Intr-o alta discutie legata de ultimul tau proiect (cel cu Revelatoare) eu am facut o observatie spunand ca orice proiect poate fi imbunatatit iar tu spuneai ca un proiect facut de tine e final si nu are nevoie de imbunatatiri, uite asta ai zis:

marco polo a scris:
Proiectele mele le consider finale. Imbunatatirea lor inseamna ALT proiect!!!


Acuma o dai sucita, ca incerci sa le imbunatatesti fara idei preconcepute. Hmmmmmm...... foarte minutioasa e proiectarea.
1. Aveam informatii exacte atat despre difuzoare cat si despre incinte ca si cum ar fi fost la Cluj. Apoi s-au facut niste mici modificari (atenuari cu rez. deci nimic structural) in urma carora proprietarul s-a declarat multumit - end of story Wink
2. Daca scoti pasaje de discutii din context se poate intelege orice Twisted Evil Dar si asa este adevarat: in timpul proiectarii sau voicing-ului pot aparea mai multe variante si e posibil ca ultima varianta aleasa sa fie cea mai buna. Odata ce proiectul e materializat, finalizat si cineva este f. multumit de el bineinteles ca il consider final si bineinteles ca imbunatatirea lui inseamna ALT proiect, dar asta nu exclude procesul de imbunatatire ci atribuirea lui unui ALT (nou) proiect. Cand un fabricant de automobile scoate un nou model imbunatit acesta este un ALT proiect!!! Ai vazut undeva sau vreodata ca WV s-a dus la clientul multumit si i-a spus "stai sa vezi ca noi avem o imbunatatire pt. aceasta masina si desi esti f. multumit de ea noi vrem cu tot dinadinsul sa o includem in modelul vechi" Laughing Fireste ca exista tuning si clientul isi poate modifica masina pana sa nu o mai recunosti, dar dpdv al producatorului este un ALT proiect. La fel se intampla cu f. multe produse inclusiv cu boxele ca altfel un proiect nu s-ar mai finaliza niciodata si probabil ar ajunge extrem de scump de atatea imbunatatiri Laughing Stiu ca limba romana are multe secrete pt. tine, dar nimic din ce am scris nu e "data sucita" atata doar ca asa cum ai demonstrat de fiecare data cauti cu disperare nod in papura incercand prin orice mijloc sa ma discreditezi, dar nu faci altceva decat sa-ti dai singur peste c... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Cele scrise mai sus sunt perfect adevarate si cam asta a fost discutia mea intre Rotel si mine. Din ce ai scris tu reiese cu totul altceva. Acuma eu ma intreb care dintre noi minte???
Si exact si eu am scris ca nu am motive sa ma indoiesc ca nu ar fi adevarat, dar se pare ca limba romana este din nou f. grea pt. tine Laughing Din ce am scris eu si din ce imi reprosai mie era vorba de discutia MEA personala cu Rotel nu a ta domnule Hoara ROFL Fa-te politician ca ai mai multe sanse Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 12:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marco polo a scris:
Ai vazut undeva sau vreodata ca WV s-a dus la clientul multumit si i-a spus "stai sa vezi ca noi avem o imbunatatire pt. aceasta masina si desi esti f. multumit de ea noi vrem cu tot dinadinsul sa o includem in modelul vechi"


Hmmmm.....DA, am vazut, chiar in mai multe randuri. Doar din ce am aflat de la TV, stiu ca Dacia Logan a suferit astfel de imbunatatiri (taicameu chiar are un Logan si a fost chemat pentru o revizuire de acest gen), Mercedes Clasa A a mai avut ceva probleme de genul, Primul SUV Ford a mai avut astfel de probleme si probabil multe alte masini. Dar aici nu vorbim de masini facute in "serie" ci de boxe DIY facute pe balcon, in sufragerie, in baie sau pe unde mai are omul un pic de loc, boxe care pot suferi un nr. nelimitat de modificari atata vreme cat sunt unicat.

mp, ce interes as avea eu sa te discreditez pe tine???? Poate tu ai acest interes de vreme ce tu esti cel care executa boxe la comanda pe foarte multi bani. Eu nu vand difuzoare sau alte materiale de acest fel ca sa-ti fac concurenta. Pentru mine toata treaba e un HOBBY !!! Daca nu crezi intreaba-l pe userul Rotel cati bani mi-a dat pt. proiectul mai sus amintit. Acea suma abia ca acopera pretul materialelor. In schimb tu percepi o taxa de 25E doar pt. masurarea parametrilor TS. Eu fac treaba asta gratuit pt. ca dureaza nici mai mult nici mai putin de 30 de secunde.
Normal, daca mi se solicita sa fac o lucrare mai complicata (ca in cazul lui Rotel) cer si eu ceva bani dar doar cat sa-mi acopar cheltuilile. Oricum nu prea fac astfel de lucrari pt. ca nu am timp. Tot ce am facut eu pana acum am facut singur singurel, cu manutele mele, nu am apelat la vopsitori auto, tamplari, lacatusi samd, motiv pentru care realizarea unui proiect dureaza foarte mult, saptamani sau chiar luni de zile. Daca pot sa ajut pe cineva in conditiile de mai sus bine, daca nu acolo esti tu care face orice (cu si fara ajutor din exterior).

Asa ca spune-mi te rog ce motiv as avea sa te discreditez ????

Tu ai fost cel care m-a facut in fel si chip - mincinos, analfabet, samd. Eu nici macar atunci nu ti-am adresat astfel de vorbe. Am incercat sa mentin discutia cat mai amiabila. Dar tu de fiecare data ai aruncat sageti otravite. Aaaaa, apoi am inceput sa dau si eu cu sageti otravite !!! Ce surpriza !!! Cheerleader

Sincer la inceput m-au afectat atacurile tale, apoi am fost indiferent, iar acum incepe sa ma amuze, asa ca..... Rock

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marco polo a scris:
diy-audio a scris:
Cele scrise mai sus sunt perfect adevarate si cam asta a fost discutia mea intre Rotel si mine. Din ce ai scris tu reiese cu totul altceva. Acuma eu ma intreb care dintre noi minte???
Si exact si eu am scris ca nu am motive sa ma indoiesc ca nu ar fi adevarat, dar se pare ca limba romana este din nou f. grea pt. tine Laughing Din ce am scris eu si din ce imi reprosai mie era vorba de discutia MEA personala cu Rotel nu a ta domnule Hoara ROFL Fa-te politician ca ai mai multe sanse Laughing


Ma lasi..... astea sunt chiar glume de prost gust. Da, e drept ca mai fac greseli de exprimare sau de ortografie, ca na, sunt om, si mai trebuie sa si scriu repede. Ce legatura are asta cu discutiile despre DIY. Mai bine lasa tu artificiile astea si vezi acolo de boxe. Cand vom fi pe un forum de literatura si o sa fac astfel de greseli am sa iau la cunostinta observatiile tale si am sa ma apuc de politica.

Aaaa si te rog explica-mi faza cu domnul Hoara ca nu m-am prins, na sunt un pic analfabet, nu am ce sa fac....

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Noi 25, 2009 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bineinteles ca sunt glume de un gust indoielnic, dar la ce raspuns te-ai asteptat la interventiile tale machiavelice Twisted Evil Totusi nu m-am referit la greseli de exprimare sau de ortografie ci chiar la intelegerea deficitara a sensului fundamental al cuvintelor din limba romana desi de fapt a fost o rastalmacire voita si rautacioasa din partea ta a acestor cuvinte Rolling Eyes
Si eu sunt de acord sa vorbim despre boxe si diy, dar tu nu te poti abtine fara sa ma ataci si eu nu ma pot abtine fara sa-ti raspund. In definitiv asta face parte din natura subiectiva umana Smile Daca ai putea sa fii mai (echi)distant fata de discutiile sterile cred ca ar fi un castig pt. acest forum Wink Domnul Hoara este acel distins senator (sau deputat) care invitat pe la diverse televiziuni si intrebat f. punctual si concis despre castraveti si cultivarea lor incepe sa raspunda despre starea vremii si mersul trenurilor la cangurii schiopi ROFL
Daca vrei sa ne intoarcem la ce am pornit repet opinia mea: neliniaritati de 6-10dB in raspunsul in frecv. al unei incinte este enorm si consider (prin prisma pregatirii si experientei personale si a diverselor carti de specialitate citite) ca cine sustine contrariul, cum ca ar fi de fapt (f.) placut nu stie ce inseamna decibel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
Pagina 5 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community