FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Grup buy pentru Yamaha bd-s 2900

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 8:09 pm    Titlul subiectului: Grup buy pentru Yamaha bd-s 2900 Raspunde cu citat (quote)

Daca sunt doritori de Yamaha BD-S 2900 la 210 dolari FOB bucata , trebuie sa comand minim 3 bucati, rog PM.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 8:09 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 10:42 pm    Titlul subiectului: Yamaha Raspunde cu citat (quote)

Ce origine au?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din ce am vazut eu in Romania, diferenta de pret este foarte mare. Ofera-ne ceva detalii. Very Happy
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Origine, cum altfel, China.
Sunt in Alibaba.com, un nume imposibil, Guiyang Expensiv Finn, am schimbat ceva mail-uri cu ei, pentru ca le-am parut serios interesat de marfa sunt dispusi sa trimita sub titlu de cadou ,asta ca sa nu mai platesc taxe; aci au scrintit-o, devin circumspect, lipsa factura prinde orbu' scoate-i ochii . Eu vreau sa platesc taxele , nu ma aia pe mine. Plus ca un ordin de plata catre persoana juridica poate fi urmarit. Si in plus nu e prea cusher pretul asta mititel, stim cu totii ca un chilipir are ceva putred in el. Sa vad ce mai mailuiesc cu ei, sunt putin speriati de climatul crizei, clienti din Europa putini, delirau ei in mail-uri. Va tin la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 12:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sau poate sunt falsuri?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
camel



Conectat la: 01 Oct 2008
Mesaje: 359
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

luk234 a scris:
Origine, cum altfel, China.
Sunt in Alibaba.com, un nume imposibil, Guiyang Expensiv Finn, am schimbat ceva mail-uri cu ei, pentru ca le-am parut serios interesat de marfa sunt dispusi sa trimita sub titlu de cadou ,asta ca sa nu mai platesc taxe; aci au scrintit-o, devin circumspect, lipsa factura prinde orbu' scoate-i ochii . Eu vreau sa platesc taxele , nu ma aia pe mine. Plus ca un ordin de plata catre persoana juridica poate fi urmarit. Si in plus nu e prea cusher pretul asta mititel, stim cu totii ca un chilipir are ceva putred in el. Sa vad ce mai mailuiesc cu ei, sunt putin speriati de climatul crizei, clienti din Europa putini, delirau ei in mail-uri. Va tin la curent.


De taxe nu scapi daca il declara cadou sau nu pun factura in interiorul coletului.La Otopeni,caci acolo se va vamui daca se va trimite cu ceva gen DHL,se vor deschide coletele si se vor aplica taxe vamale conform legislatiei Romanane,si daca nu ma insel este ceva de genul : Pret lista ,plus 19% TVA,plus 18% taxe vamale.La suma totala de lista adauga si pretul transportului pentru ca si ala se vamuieste.Ai grja cu cei de pe alibaba.com,am un amic care nici dupa 6 luni nu si-a primit produsele cumparate(aprox 6000$) si a trebuit sa apeleze la politie etc....

_________________
I won't buy any more HiFi honey , I promise !!! Yeah right.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 3:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

NU CUMPARATI DE PE ALIBABA.COM!! Ati innebunit??!!
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 6:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am mai vorbit in stinga-dreapta, e de stat cuminte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rueful.in.stars



Conectat la: 23 Oct 2007
Mesaje: 401
Locatie: Marea Britanie

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Taxe vamale nu platesti daca valoarea coletului nu depaseste 150 Euro.

TVA-ul de 19% se percepe la orice produs peste 10 Euro.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
camel



Conectat la: 01 Oct 2008
Mesaje: 359
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

rueful.in.stars a scris:
Taxe vamale nu platesti daca valoarea coletului nu depaseste 150 Euro.

TVA-ul de 19% se percepe la orice produs peste 10 Euro.


100% va depasi valoarea de 150 Euro.Gandeste-te ca sunt 3 Blue Ray playere,iar pretul lor pe lista vamii este de peste 50 Euro bucata,la care mai adaugi si transportul Wink

_________________
I won't buy any more HiFi honey , I promise !!! Yeah right.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rueful.in.stars



Conectat la: 23 Oct 2007
Mesaje: 401
Locatie: Marea Britanie

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am dat textul din reglementarile vamale, pentru referinta.

Ce, cat, cum aduce fiecare nu este treaba mea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Verme



Conectat la: 11 Ian 2010
Mesaje: 47
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

heh, am mai dat si eu comanda de la chinezi ( altii, nu alibaba, care au fost foarte ok - nu pt audio, gadgets in general ) - si mi-au trimis prin DHL cu tot cu factura, numai ca in loc de 200 de euro pe factura au trecut 64 Smile - n-am mai dat decat tva la 64 de euro ( fara taxe vamale sau altceva ). Intr-adevar, daca nu ai factura ti le trece la pret de lista, dar atata timp cat ai factura... in vama sunt cam obligati sa puna la pretul tranzactiei, nu la pret de lista ( depinde probabil si de ce chef are vamesul in ziua respectiva ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community