FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Conectare subwoofer

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Love-boy



Conectat la: 14 Noi 2003
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Sep 28, 2004 7:28 am    Titlul subiectului: Conectare subwoofer Raspunde cu citat (quote)

Am instalat pe masina un mp3 player JVC 4x50W! Nu are iesire dedicata pentru subwoofer! Totusi as putea sa-mi conectez un subwoofer la el? Cum?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Sep 28, 2004 7:28 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
panzer



Conectat la: 29 Apr 2004
Mesaje: 41

MesajTrimis: Mar Sep 28, 2004 2:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu filtru pe boxele din spate... cam 8-900.000 un fitru cat de cat de doamne ajuta...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 28, 2004 6:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sper ca are macar o iesire de linie ca sa conectezi orice amplif din generatie noua ,il setezi pe LPF si conectezi subul in punte si ai obtinut sistemul.
Cred ca asta era evident si sper ca nu te gindeai cum sa legi vreun difuzor de bas,subwofer direct la iesirile de difuzoare ale playerului cum multi inca mai cred ca se poate si mai cred ca se si aude "beton".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Vin Oct 01, 2004 1:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si sa completez la ceea ce plin de corectitudine a spus Puf, in cazul in care nu o sa gasesti nici un fel de iesire de linie pe aparatul respectiv, singura ta sansa este sa gasesti un amplificatorul cu intrari de nivel mare, asta insemnand ca o sa-ti sacrifici doua dintre cele 4 iesiri (probabil cele de pe spate). Tot pe linia asta mai exista solutia cu adaptoarele ce reduc semnalul de putere de la iesirea de difuzoare la nivel de linie. Mai departe te ghidezi dupa post-ul lui Puf.

Bafta! Wink

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community