FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
impedanta condensator audio

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
greierasul2006



Conectat la: 31 Mar 2006
Mesaje: 1393

MesajTrimis: Vin Noi 07, 2008 9:25 pm    Titlul subiectului: impedanta condensator audio Raspunde cu citat (quote)

Nu m-am uitat niciodata la condensatoarele auto, dar de curand mi-au ajuns in zona de interes Smile si am vrut sa fac rost de ceva date tehnice , dar sincer nu am reusit... Baieti, spuneti-mi ce stiti voi despre aceste condensatoare.... ce impedanta au de regula, cat costa, pe unde se gasesc, care-s mai bune, eventual daca aveti niste caracteristici, etc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Noi 07, 2008 9:25 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Lun Noi 10, 2008 3:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Baterie deep cycle, cel mai bun condensator.

Optima Yellow Top, Power Cell, etc.

Si daca vrei partea utila a unui condensator, cumpara un voltmetru digital pe care sa-l amplasezi la vedere.

Ca sa fie totul ok... cabluri de putere BUNE cu sectiune "nesimtita", distribuitoare si conectori cu suprafata mare de contact.

Cam asta ar fi minimul necesar.

Bafta!

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
greierasul2006



Conectat la: 31 Mar 2006
Mesaje: 1393

MesajTrimis: Mar Noi 11, 2008 10:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile nu m-ai inteles, nu ii pun pe masina, ci in alimentarea unui.... preamplificator de casa, mai precis alimenteaza doar un opamp cu un consum de vreo.... 10mA Smile , un fel de baterie virtuala. Vroiam sa stiu impedanta lor, eventual si curba impedantei functie de frecventa. Ideea este sa-i folosesc fara regulator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 11, 2008 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu publica nimeni astfel de masuratori sau caracteristici la capacitorii de peste 1F.
Majoritatea sunt produse de chinezi si sunt niste simple butelii cu folie de aluminiu scufundata in electrolit si nici macar capacitatea inscrisa nu este respectata, neexistand 2 bucati identice.Rolul lor este sa stocheze si debiteze energie pentru virfurile de consum ce pot atinge sute de amperi la amplificatoarele monstruoase.
Real capacitorii astia sunt frectii , o baterie buna conteaza mai mult, cum a scris si Rellaxx.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul2006



Conectat la: 31 Mar 2006
Mesaje: 1393

MesajTrimis: Mar Noi 11, 2008 12:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

merci puf pt detalii Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VRAJY



Conectat la: 11 Mai 2007
Mesaje: 47

MesajTrimis: Mie Noi 12, 2008 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.alumapro.com/docs/capcomps1004.pdf
poate iti e de folos Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community