FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cambridge Audio DAC Magic
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ntz



Conectat la: 02 Iun 2009
Mesaje: 117
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 30, 2009 2:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am conectat dacmagic la o consola playstation 3 slim si la sunet am optat pentru optical insa nu imi apare decat varianta cu 44/48 khz iar pe site la ei scria ca daca il conectezi prin optic ai 96khz ? vreo idee?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Dec 30, 2009 2:28 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai depinde la cat iti da consola, poti sa faci resampling din dac? eu cred ca nu
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ntz



Conectat la: 02 Iun 2009
Mesaje: 117
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 9:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am o nelamurire in privinta dacului magic. daca vreau spre exemplu sa conectez dacul la o placa de sunet am cum? adica il leg la un stereo cu 2 jackuri si dupa aceea cum il mai conectez la statie daca cele iesiri sunt ocupate ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 11:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ntz a scris:
am o nelamurire in privinta dacului magic. daca vreau spre exemplu sa conectez dacul la o placa de sunet am cum??

Ai cum, prin iesirea optica sau coaxiala a placii de sunet.
ntz a scris:

adica il leg la un stereo cu 2 jackuri si dupa aceea cum il mai conectez la statie daca cele iesiri sunt ocupate ?

Iesirile cui sunt ocupate? Ale amplificatorului sunt ocupate de boxe. Ale dac-ului sunt legate la o intrare a amplificatorului.
Sus
ntz



Conectat la: 02 Iun 2009
Mesaje: 117
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 3:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inteles ! faza e ca placa respectiva nu are nici optic nici coaxial.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 4:18 pm    Titlul subiectului: DAC Raspunde cu citat (quote)

Eu sincer dupa ce am citit thread-ul asta nu am inteles unde se situeaza dacmagic. Merita cumparat acest dac in detrimentul unei placi de sunet medii doar datorita versatilitatii? La capitolul sunet nu imbunatateste nimic? Nu se poate compara cu un cd player sa zicem cum e cambrige 740 ?
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dacmagic e un frate mai mic al partii de dac din 740c. La pretul lui eu zic ca isi face banii cu virf si indesat; ca sa auzi ceva tre sa ai ceva si dupa el, nu tine loc de amp+boxe de calitate; dar sa nu te astepti sa bata dac-uri sau cd-playere din clasa 2k+ verzisori.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 9:22 am    Titlul subiectului: DAC Raspunde cu citat (quote)

Ok deci e sub 740 c, dar sa inteleg ca e peste Cambridge Audio Azur 640 de exemplu? Se aude mai bine decat 640? Ma refer strict la sunet si nu la versatilitate.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dac magic este mai jos decat Xonar Essence ST. Pe probate-testate in mai multe configuratii.
_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 12:00 pm    Titlul subiectului: DAC Raspunde cu citat (quote)

Catalin_bm recomanda-mi un dac de acelasi nivel de pret cu dac magic (chiar sh) care merita cumparat. Comparatia cu asus nu ma prea ajuta pentru ca am leptop.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 4:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.okazii.ro/catalog/41590040/Convertor-DAC-Benchmark-DAC-1.html

Benchmark DAC. Eu nu asi mai sta pe ganduri la pretul ala, si daca esti simpatic poate il cumperi mai ieftin.

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 5:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aceeasi oferta la Benchmark este prezenta si la noi pe forum...
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=25809

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 8:36 pm    Titlul subiectului: dac Raspunde cu citat (quote)

Totusi de cand e dac magic aproape 700 de euro? Mersi de recomandare, e foarte buna dar din nefericire pe criza asta pentru mine nu-i si viabila.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 8:37 pm    Titlul subiectului: dac Raspunde cu citat (quote)

Totusi de cand e dac magic aproape 700 de euro? Mersi de recomandare, e foarte buna dar din nefericire pe criza asta pentru mine nu-i si viabila.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 10:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intrebarea e - ai pe ce sa sesizezi diferenta? Dupa parerea mea abia dupa ce ai spart (pardon, investit) niste mii de euro in boxe si in amp e timpul sa povestim de dac-uri.

Altfel s-ar putea sa nu percepi mare diferenta intre un dac de 30 de euro si unul de 3000 de euro. Nu e asa o diferenta evidenta ca intre boxe.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 7 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community