FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
HU SONY CDX-NC 9950...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PREDATOR



Conectat la: 27 Mai 2005
Mesaje: 58
Locatie: bukarest

MesajTrimis: Sam Ian 03, 2009 1:41 pm    Titlul subiectului: HU SONY CDX-NC 9950... Raspunde cu citat (quote)

Am un hu sony CDX-NC 9950 si am o problema in sensul ca se incalzeste foarte tare radiatorul,dupa o ora de functionare se incalzeste asa de tare incat nu pot tine mana pe radiator,imi este frica nu nu topeasca ceva fire pe acolo si sa ia foc...intrebarea este:e normal sa se incalzeasca asa tare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Ian 03, 2009 1:41 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Sam Ian 03, 2009 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

No problem..."IT'S A SONY"....
Ata ete...de cand au integrat intr-un singur chip si power amp si sursele de alimetare mi se pare normal....daca crapa....crapa...
Eu recomand sa-i pui o sig de MAX 7,5A si sa duci cat mai departe manunchiul de sarme.
In rest nu-fi mai fa probleme de constiinta...nu cred ca o sa apuce sa iasa din ganrantie Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 03, 2009 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hm, imi aduc aminte ca pe dacie scoteam cd-ul fierbinte si nu a crapat, dar cine stie. scula era pioneer.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Sam Ian 03, 2009 10:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In cazul lui doar folosirea unui amplificator extern poate salva situatia, HU fiind folosit doar ca DECK.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PREDATOR



Conectat la: 27 Mai 2005
Mesaje: 58
Locatie: bukarest

MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 11:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ms de raspuns...cred ca pana la urma ii pun un amplif si am scapat de situatia asta, mie in priincipiu imi este frica sa nu-mi ia foc toroapa...audi a6.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community