FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
In curand... LAMPIZERUL
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 7:02 pm    Titlul subiectului: In curand... LAMPIZERUL Raspunde cu citat (quote)

In curand un produs revolutionar
Lampizerul

Lampizerul este un aparat care se conecteaza intre sursa de semnal si amplificatorul de putere a oricarei linii audiofile

Lampizerul va transforma suntetul in ceva sublim si neobositor, moale si pufos, acrisor si dulce. Sunetul pe care l-ati dorit din totdeauna dar nu l-ati avut.

Lampizderul nu este periculos si este in totalitate user friendly

Atentie !!!
Nerecomandat cardiacilor sau persoanelor surexcitate.

Se primesc precomenzi, primi 10 care vor cumpara acest produs exceptional vor primi un tub de rezerva NOS cu pinii auriti.

Atasez o poza pentru a va face o idee cum va arata, poza nu este poza lui ci este pusa doar pentru a va face o idee cum va arata.

Pretul acestui aparat va fi de numai 100Euro, mult mai mic in comparatie cu alte produse similare dar fara rabat de la calitate si finisaje.


_________________


Ultima modificare efectuata de catre Vasile la Mar Ian 27, 2009 7:43 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 7:02 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 7:50 pm    Titlul subiectului: Re: In curand... Raspunde cu citat (quote)

Vasile a scris:

Lampizderul nu este periculos si este in totalitate user friendly


Vasile, nici nu stii de cand imi doresc asa ceva... ma bucur sa aud ca nici nu e periculos, aveam niste dubii cu lampilea astea Smile

_________________
C.E.C cd3300(putin modificat)/Myryad Z140/Elac FS68
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 8:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acest dispozitiv se alimenteaza la 12V deci nu prezinta absolut nici un pericol pentru utilizator

Dispozitivul nu numai ca inbunatateste dramatic sunetul dar da si prestanta lantului audio la fel cum o cravata de firma va face mai cool asa si acest dispozitiv face ca lantul dvs audio sa fie mult mai prestant si mai rasarit

Dispozitivul poate fi si prilej de lauda la fel cum va laudati cu telefonul "de firma" sau blugii chinezesti va puteti lauda si cu Lampizerul
Dam un exemplu banal
Vine varul din Flamanzi in vizita la dvs si ca orice om ii puneti un pic de muzica iar cand intreaba dece se aude asa de bine ii ziceti mandru "AM LAMPIZER" iar atunci varul neauzind de asa ceva l-ati spart...

Atentie!!!
cand cititi cuvantul LAMPIZER se pune accentul grav pe litera E

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu care credeam ca se pronunta "lampaizer"...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 10:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ala despre care zici tu este altfel de aparat


OFERTA E PE BUNE

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alimentarea cu 12v se face independent sau au o sursa comuna pentru cele 2 canale ?
Niste foto cu "fata nevazuta" se poate ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

este comuna dar tensiunea anodica nu este de 12V, sa optat pentru asta pentru ca Lampizerul se vinde fara sursa si una de 12V toata lumea are pe langa casa

Nu pot sa pun schema si altele la LAMPIZER pentru ca este un produs comercial...

Pot sa ofer in mai multe varinete de lampa de la ecc88 la e88cc(cu pini auriti) sau rusesti normale sau militare

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 11:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din ce stiu eu, numai cutia face 95€, asa ca va fi un succes. vezi sa nu patesti ca aia de la tv cand au bagat cotlete la juma de pret Laughing
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu as vrea un soundstage mai bun, un pic de transparenta in plus si medii mai clare, se poate ? Smile

PS. Daca e pe bune, atunci presupun ca e un "tube buffer", ca Musical Fidelity x10 sau Yaqin nu-stiu-cum. Ma gandesc ca ar fi util sa explici poporului cum functioneaza o jucarie din-asta...

_________________
C.E.C cd3300(putin modificat)/Myryad Z140/Elac FS68
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 1:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, este un buffer pe lampa si are doar o singura lamnpa. Tinand cont ca lampa are ecran intre cele 2 triode separararea intre canale este foarte buna deci nu prea sufera de diafonie

Cutia va fi din lemn masiv de nuc sau cires, la alegere.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 1:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din poza postata initial am dedus ca sunt necesare doua astfel de "cubulete" din lemn, pentru fiecare canal cate unu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 1:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este doar 1 singur, probabil o sa fac cu 2 cubulete din care in unul va fi transformatorul de alimentare. Sursa se va putea achizitiona separat
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tataee_titi



Conectat la: 02 Dec 2005
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 10:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Supertare lampizerul Number One Vreau si eu unul.

Sugestie: sa-l faci cu lampa nitel mai scoasa in afara sa se vada mai bine luminitza
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In curand... astept soclurile ca restul e gata Rolling Eyes
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tataee_titi



Conectat la: 02 Dec 2005
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 3:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Socluri aurite, nu? Rolling Eyes


Citat:
Atentie!!!
cand cititi cuvantul LAMPIZER se pune accentul grav pe litera E


eu zic ca mai bine se pune accentul pe ZER Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community