FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sa ne dam mari cu vintagele noastre...
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mariandex



Conectat la: 20 Iul 2008
Mesaje: 4
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 5:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut , vreau sa prezint si eu un mic dinozaur Realistic SA-2001 fabricat in 1978 achizitionat de curand cu o suma modica (omul vroia sa scape de el ca isi achizitionase un sistem 5.1 si dinozaurul zacea printr-un colt plin de praf) .
Scuze de calitatea pozelor dar sunt facute cu telefonul .

_________________
nu te lega la cap daca nu te doare , preventiv ia-ti o pastila
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 5:50 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mariandex



Conectat la: 20 Iul 2008
Mesaje: 4
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 5:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si inauntru :
_________________
nu te lega la cap daca nu te doare , preventiv ia-ti o pastila
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariandex



Conectat la: 20 Iul 2008
Mesaje: 4
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 5:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

..............
_________________
nu te lega la cap daca nu te doare , preventiv ia-ti o pastila
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariandex



Conectat la: 20 Iul 2008
Mesaje: 4
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 6:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce am gasit despre acest amplif. pe google decat acest link de cataloage online , date tehnice despre despre el le puteti vedea in catalogul din 1979 la pg. 16 , totodata prin aceste cataloage putem vedea cum a evoluat tehnica din 1939 pana in 2004 : http://www.radioshackcatalogs.com/catalog_directory.html
_________________
nu te lega la cap daca nu te doare , preventiv ia-ti o pastila
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 7:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Superb aparat...felicitari pentru achizitie!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca nu gresesc Realistic erau facute de Trio (Kenwood) pentru Radioshack.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2010 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SANSUI 8080db si SANSUI SP-X9000




_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2010 5:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="florinfloreanu"]SANSUI 8080db si SANSUI SP-X9000

felicitari pentru frumoasele aparate !

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 7:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

florine , cum suna boxele in special pe bass ? am avut niste KENWOOD TRIO mai demult sunau extraordinar pe medii si inalte dar basii erau sparti , uscati , parca suna in oala , erau difuzoare fara membrana cauciuc , doar hartia aia pliata d emai multe ori pe margini ca cele din poze .......
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 11:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DMX a scris:
florine , cum suna boxele in special pe bass ? am avut niste KENWOOD TRIO mai demult sunau extraordinar pe medii si inalte dar basii erau sparti , uscati , parca suna in oala , erau difuzoare fara membrana cauciuc , doar hartia aia pliata d emai multe ori pe margini ca cele din poze .......


intr-adevar, nu prea au basi, in ciuda difuzoarelor de 40 cm diametru. bine, descrierea ta e oarecum dramatica (basi sparti, sunet de oala), dar se simte nevoia unor boxe suplimentare pentru a compensa modestia basilor. in rest, suna super. si mai ales, arata demential!

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 7:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

florinfloreanu a scris:
DMX a scris:
florine , cum suna boxele in special pe bass ? am avut niste KENWOOD TRIO mai demult sunau extraordinar pe medii si inalte dar basii erau sparti , uscati , parca suna in oala , erau difuzoare fara membrana cauciuc , doar hartia aia pliata d emai multe ori pe margini ca cele din poze .......


intr-adevar, nu prea au basi, in ciuda difuzoarelor de 40 cm diametru. bine, descrierea ta e oarecum dramatica (basi sparti, sunet de oala), dar se simte nevoia unor boxe suplimentare pentru a compensa modestia basilor. in rest, suna super. si mai ales, arata demential!

ei , poate sunt eu dramatic sa stii ca m-au dezamagit total acele boxe , la mine era de 25 basul si ma asteptam la un bas clar , colac peste pupaza Very Happy , ale mele mai erau si bass reflex .....ce am mai observat , membranele la difuzoare se miscau greoi , era nevoie sa apesi serios pe ele ca sa faci cursa lor ......

_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 9:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DMX a scris:
.....ce am mai observat , membranele la difuzoare se miscau greoi , era nevoie sa apesi serios pe ele ca sa faci cursa lor ......


probabil nu mai fusesera forjate de mult timp, tot asa si ale mele, in prima jumatate de ora abia se miscau - dupa aia m-am speriat, faceau ca in videoclipurile cu mc hammer.

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca un monstru care are tot atatea kg cat domnisoara care mi-a pozat: SONY STR-V5


_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 12:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tare poza Very Happy.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 12:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca fetita!

Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
Pagina 23 din 25

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community