FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Accuphase
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 202, 203, 204, 205  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 11:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Polygram, Iura in afara de Accuphase mai aduce si alte branduri grele, gen Halcro, Lamm, Audio Note, Ascendo, B.A.T., German Physiks, Luxman, Kubala-Sosna, etc.
Cu siguranta la acestea se referea si Marian_7.
Strict din punctul meu de vedere de la fiecare dealer dintre cei mai mari de la noi gasesc ceva sa imi placa, cel putin o firma sau un produs.
Dar nah, asta sunt eu... posibil tie sa iti placa doar unele de la un anumit dealer, deci ca audiofil pur sange mi-e greu sa cred.

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 11:28 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
radu_s



Conectat la: 31 Iul 2003
Mesaje: 18
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da pi buni ca va iubesc pi toti si nu laud pi nimini Shocked
Admin: MFD : nu m-am putut abtini ci sa fac Razz
PS: nu discutam gramatica dar nici chiar asa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul MSN Messenger
radu_s



Conectat la: 31 Iul 2003
Mesaje: 18
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 01, 2011 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

radu_s a scris:
Da pi buni ca va iubesc pi toti si nu laud pi nimini Shocked
Admin: MFD : nu m-am putut abtini ci sa fac Razz
PS: nu discutam gramatica dar nici chiar asa

PS2: n-am nimic cu moldovenii
PS3: I hate quoting myself
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul MSN Messenger
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 12:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram, daca nu ai fi partinitor nu ai sari asa cand cineva il lauda pe Iura, care e problema? concurenta isi are rolul ei si chiar unul extrem de bun pentru noi astia care cumparam. Eu i-am multumit si lui Jack si lui Iura , i-am criticat pe amandoi cand m-au enervat, dar tu esti consecvent, jos Iura jos Iura, ar trebui sa-ti schimbi poza la avatar eventual cu capul lui Iura taiat, hai ma nene ca esti prea prea. Din cauza astora ca tine altii care ar avea ceva de spus nu mai scriu pe forumul asta si sunt sictiriti de ce se scrie aici, de aia un incepator isi ia _ue din prima cand pune o intrebare pe forum pt ca nu exista intelegere ci numai interese.
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 12:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
Din cauza astora ca tine altii ....


Dar cine te crezi tu? Aveam dreptate cand am spus ceva si te-ai ofticat. Ti-a luat Accuphase si gata, esti cel mai tare. Vezi sa nu-ti sara acele.

Cand vine unul si spune prostii, dar il lauda pe Yura e bine?

Pai spune tu, ma desteptule, ce am scris eu incorect. Unde am gresit?
Yura aduce cele mai tari scule din lume? Sa mori tu? A experimentat 500 sute de branduri???????????/ A cheltuit sute de mii de euro ca sa fii tu fericit???????????????????? Pupa-ti-as Accuphasul tau!!!!!!!!!!!!!!!!!

Du-te si pupa-l si tu in cur pe Yura, ca nu ma supar.
Cand l-am laudat eu pe Jack, desteptaciunea pamantului? Arata-mi alb pe negru.

Du-te pe forumul lui momosolo ca te-a laut ala in brate cand a vazut ca ti-a luat Accuphase. Scrie acolo ca te simti in largul tau. Si oricum, nu mai e activitate de cateva saptamani pe acolo. Sunteti 10 membri, din care 5 clone. Du-te la momolocire! Ca ala-i echidistant si corect pana-n maduva oaselor. Dupa ce a spus in repetate randuri ca Naim, Spendor, ProAc, etc sunt de kkat si - citez ''cablurile Kimber strica sunetul'' si '' cablurile PS Audio sparg sunetul in bucati'', mai nou a lansat alt atac, alta denigrare: Creek este o chinazarie original chinezeasca''. Ce-s astea, gurule audiofil ce esti? Si imi tii tu mie lectii de morala? Dar cand scrie el rau de Jack si scule lui de ce nu intervii, de ce nu-i atragi atentia? Cu el nu-ti permiti? Iti permiti cu mine? Manca-ti-as ficatii tai. Nu-ti permit, nene. Capisci?

Daca n-ai inteles ceva sa-mi spui, ca-ti repet si vin cu alte explicatii si detalii. OK?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 12:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
PolyGram, daca nu ai fi partinitor nu ai sari asa cand cineva il lauda pe Iura, care e problema? .


Problema e cand cineva minte sau cand spune prostii. Dar experienta si gandirea ta e mult prea limitata ca sa observe aceste lucruri.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Șezi blând Polygram. Te-ai luat de cine nu trebe...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
Eu i-am multumit si lui Jack si lui Iura , i-am criticat pe amandoi cand m-au enervat, dar tu esti consecvent, jos Iura jos Iura, ar trebui sa-ti schimbi poza la avatar eventual cu capul lui Iura taiat, hai ma nene ca esti prea prea.


Te-a enervat Yura? Zau? INCREDIBIL. Omul acela marinimos si generos si bun ca si mama. Yura care va face fericiti si va satisface(sexual?) cheltuind sute de mii de euro. Vai de mine! Vai de capul meu.

Deci, TE-A ENERVAT acest om descris astfel:

Marian_7 a scris:

In privinta lui YURA ... consider ca a-r fi tare frumos si corect sa-i acodam mult respect si recunostinta deoarece este un om bun,corect,prietenos si flexibil care la multi ne-a facut vietile frumoase si nea invatat cate ceva GRATIS pe cheltuiala lui de zeci-sute de mii de euro.
... sa respectam calitatile lui de om de bine pt. ca YURA la multi le-a adus bine si satisfactie

?

PS: dar daca-mi pun la avatar o poza cu capul tau taiat, ce zici? Sau o poza cu mine spargand un Accuphase de capul tau? Nu ti-e rusine sa-mi spui tu mie asa ceva? Uita-te la el cat tupeu si nerusinare!

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FATHER, se scrie PolyGram, deci cu G mare!

PS: probleme, Gogule?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In primul rand ca scrii ca un birjar, nu m-ar mira asta sa si fii. Eu ti-am explicat tie un lucru evident, nu trebuie sa fii prea luminat sa il pricepi, dar tu faci eforturi disperate sa dovedesti ca nu e asa, ai ceva cu Iura si punct. Nu am zis tati ca il slugaresti pe Jack, si daca o faci mi se rupe, ce-ti veni, suferi de anumite complexe? Mi-am luat Accuphase pentru ca mie imi place foarte mult cum suna, te oftici? eu sunt sigur ca da si ti-am mai zis o data lucrul asta, dar ti-l repet poate il intelegi mai bine desi nu ma astept sa o faci. Cu tine nimeni nu o scoate la capat, tu le stii pe toate, tu dai lectii de viatza si sanctionezi aspru ca un pazitor vigilent ce esti pe toata lumea care il lauda pe Iura sau sculele lui. Mie mi se pare incorect si nedrept sa vina din partea unui necioplit ca tine, care nu ai avut nici o tangenta cu Iura pareri si opinii la adresa lui si a calitatilor pe care le are. Eu il stiu, stiu ce a facut pt mine si pentru a imi oferi un serviciu complet de care sa fiu multumit, nu numai sa-mi vanda niste aparate, uite ca l-am si pupat in cur cum zici tu, dar pe buna dreptate. Din cate stiu momolo a fost dat afara de pe forumul asta si scrie pe forumului lui, asa ca ce discutam aici, eu am analizat scurt activitatea ta de carcotas, menirea ta numarul unu este sa critici si sa-ti puta orice e de la Iura, ceea ce logic si firesc mi-a dat de inteles ca ai ceva cu el. Am scris ce am observat tati, nu te mai ataca atat ca imbatranesti repede.
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Las-o jos, in pula calului, ca nu venim pe forum sa ne scoatem ochi pentru dealeri...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuza-ma Adi !
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si a fi birjar e o rusine?

Sunt ofticat de mor ca ti-ai luat Accuphase? Plang toata ziua. O sa facun credit ca sa- mi cumpar eu Accuphase. De fapt nu, le aduce Yura, acel super dealer care iti da gratis numai sa te vada fericit.

Cate face Yura pentru voi, cred ca nici parinti vostri nu fac. Incredibil.
Dar cum de scrii aici? Cum de mai scrii, pentru ca din cauza mea nu mai scriu unii, nu asa ziceai?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
...uite ca l-am si pupat in cur cum zici tu, dar pe buna dreptate.
ROFL
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FATHER a scris:
Las-o jos, in pula calului, ca nu venim pe forum sa ne scoatem ochi pentru dealeri...


Vezi ca vorbesti ca un birjar si necioplit, asa cum spunea protejatul tau.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 202, 203, 204, 205  Urmatorul
Pagina 203 din 205

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community