FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Accuphase
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 203, 204, 205  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu iti mai zic un lucru PolyGram cu G mare, pentru ca imi sta in gusa si vreau sa-l dau afara si cu asta am terminat discutiile cu tine. Nu uita ca pe forumul lui "momosolo" cum zici tu, ai facut singur ca manutzele tale un topic "SA RADEM CU POLYGRAM" deci singur consideri ca menirea ta pe un forum este de a face circ, de a face caterinca, iar eu am prea multa treaba ca sa imi pierd timpul cu tine.
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:24 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
Scuza-ma Adi !


Asta-i tare de tot.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
Eu iti mai zic un lucru PolyGram cu G mare, pentru ca imi sta in gusa si vreau sa-l dau afara si cu asta am terminat discutiile cu tine. Nu uita ca pe forumul lui "momosolo" cum zici tu, ai facut singur ca manutzele tale un topic "SA RADEM CU POLYGRAM" deci singur consideri ca menirea ta pe un forum este de a face circ, de a face caterinca, iar eu am prea multa treaba ca sa imi pierd timpul cu tine.


Daca taceai, filosof ramaneai.

Vezi cum nu stii tu si judeci si crezi ca le stii pe toate si le judeci corect. De ma acuzi pe mine, faci tu.

Asadar: n-am facut eu cu manutele mele acel topic. Eu am scris la topicul PRIZA SI SUNETUL, iar SOLO - initial a ras, a zis ca ne mai descretim fruntile, dar, fiind ceva off-topic a decupat ce am scris si a facut el CU MANETELE LUI acel topic. Capisci? Intreaba daca nu crezi si nu mai vorbi in necunostinta de cauza. Ca asa spui tu despre mine, dar vad ca o faci cu brio. Ironia sortii.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 1:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa ca acum ar trebui sa spui: ''Scuza-ma PolyGram!''
Sa vedem daca poti...

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 2:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile) Esti glumet pana la capat cum iti sta tie bine, sa nu te dezminti niciodata. Bravo! Nu am putut sa ma abtin si iti mai vorbesc o ultima data cu tine, cerandu-mi scuze pentru imensul OFF TOPIC facut.
I-am cerut scuze lui FATHER exact cum as fi facut si in fatza oricarui alt membru al forumui care mi-ar fi zis ca am luat-o pe campii, cum a facut el, poate lumea vrea ca in topicul asta sa citeasca despre Accuphase, cat de fiabil e, cum suna, cat costa etc etc, dar nu poate afla, de ce ? pt ca noi facem off topic la greu. Normal ca tu ai perceput scuzele mele ca pe un gest de slugareala, ma faceam mic in fatza lui FATHER de rusine ca am iesit din cuvantul lui, iar imi dovedesti ca gandesti exemplar.
Referitor la topicul tau de pe celalalt forum, nu stiam asta ce e drept, dar daca a facut asa, te rog sa ma crezi ca am pt Solo o si mai mare admiratie. Pai tu cum crezi ca ar fi trebuit sa fii tratat cand vii si scrii acolo ca la 3 grade sunetul e rece, la 10 grade e mai cald, etc etc la 35 grade nu mai poti sa suporti sunetul si ca o sa faci teste si cu temperaturi pe minus.......cum ar trebui sa interpreteze cineva postul tau? ca pe o gluma normal, si atunci ti-a schimbat numele topicului. Bravo Solo. Sa zici merci ca macar a avut bunul simt si nu a pus numele topicului asa: SA RADEM DE POLYGRAM.
Si cu astea spuse imi cer scuze acum in fatza tuturor pentru balciul facut si promit sa nu mai fac parte din nici o discutie cu tine PolyGram.

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 2:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toader a scris:
Are cineva de prin Timisoara vreo amplificare Naim?
As vrea sa compar pe acelasi sistem, Accuphase E-206 cu asa ceva(entry sau mai scumpe) sa ma lamuresc cat de cat de sunetul celor doua case.Multumesc.Fara nici o urma de flame.Doar curiozitatea.

Up. Mr. Green

_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dani4utd



Conectat la: 03 Dec 2010
Mesaje: 93

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ajuns sa citim pe forum numai insulte si injuraturi ca la usa cortului?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2011 5:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata noul conditionator Accuphase PS-1220, model deocamdata pentru Japonia 100V/60hz


_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audiomax



Conectat la: 18 Mar 2007
Mesaje: 65
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 1:11 pm    Titlul subiectului: accu Raspunde cu citat (quote)

Bravo TJ bine ca mai aduce cineva vorba si despre Accu pe-aici, ca topicul este folosit mai mult pentru injurii sau rafuieli personale ! Daca suntem toti pe-aici "audiophili" sau "stereophili" de ce trebuie sa demonstram ca suntem atat de..."romanophili"...? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TomJones a scris:
Nu am crezut niciodata ca un rack sa poata influenta un sunet in asa hal! -
http://www.prosonare.de/


Te invit sa incerci platformele facute de Chrissugar, asezate pe camere de aer.
Rack-ul, astfel obtinut, te poate satisface in lipsa celui de la ... Prosonare. Wink

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wink Wink Wink
_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 4:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca se discuta de astfel de produse, aici gasiti printre cele mai bune din lume :

http://www.solid-tech.net/ros.htm

http://www.finite-elemente.de/en/racks

bafta la achizitii

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 6:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Problema era legata de bani...finite-elemente, or cele mai bune, dar ff scumpe...
_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 8:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi am comparat un Accuphase E206 cu NAD-ul meu C370. Very Happy
Nu zic decat atat: - Accu a luat bataie crunta. E drept ca e un model de peste 20 de ani dar nici Nad-ul meu nu e de ieri, mai precis l-am luat de nou in 2003. Very Happy

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 8:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi sa nu iei tu bataie... Laughing
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 203, 204, 205  Urmatorul
Pagina 204 din 205

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community