FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Canon XHA1s sau Sony FX1000E

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rellyc



Conectat la: 11 Mai 2006
Mesaje: 29
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 24, 2009 7:11 pm    Titlul subiectului: Canon XHA1s sau Sony FX1000E Raspunde cu citat (quote)

Salut, doresc sa achizitionez o camera video semiprofesionale si dintre modelele disponibile pe piata mi-au atras atentia Canon XHA1s si Sony FX1000E doar ca nu stiu pe care dintre acestea sa o aleg. Imi puteti prezenta, va rog, obiectiv, plusurile si minusurile lor?
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mar 24, 2009 7:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
BUBLE CORNEL



Conectat la: 13 Ian 2007
Mesaje: 91

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2009 2:46 pm    Titlul subiectului: Despre XH-A1s si FX1000 Raspunde cu citat (quote)

Am avut XH-A1 simplu fara "S" cea pe care am avut-o eu nu am fost multumit de ea,desi pe internet se spun lucruri bune in general despre ea ,eu nu zic la fel.XH-A1 simplu are urmatoarele lucruri bune:
Stabilizator,microfon bun chiar acela pe care i-l are in dotare in chitul ei,lcd bun,si cam atita,Are probabil cel mai bogat MENU cu o multitudine de optiuni,dar nu-i folosesc prea mult la calitatea imaginii ea fiind prea stearsa(lipsita de profunzime)si culoare destul de putin saturata.Poate vei spune ca asta nu este o problema,BA DA este ca trebuie sa faci prea multe operatiuni pe teren ca sa obtii o imagine de care sa fi doar multumit nu foarte multumit.Am observat ca au scos XH-A1s nu stiu ce au modificat la ea,probabil ceva de care s-au mai plins si altii,dar tot nu am incredere in ea.Nu este atit de luminoasa pe cit se arata pe unele teste,si chiar daca este are si zgomot destul chiar daca are citeva NR care reduc mult zgomotul dar odata cu reducerea zgomotului ii reduce si din profunzime adica si din aia pe care nu prea o are. Toate acestea se intimpla acolo unde nu prea este lumina suficienta si camera cere de ex.peste 6-9db.Nu cunosc FX1000,dar totusi parerea mea este ca ar trebui sa te indrepti catre FX1000 asta daca nu ai mai multi bani pentru un Z5 s-au Z7,niciuna dintre cele 2 nu se pot compara cu optiunile pe care le au Z5 si Z7,adica xh-a1 are destule optiuni dar nu la fel de folositoare si practice.Despre XH-A1 citeste si ce am mai scris eu pe forum.Tine cont si de ceea ce-ti zic eu,aproape toate testele de pe internet sunt facute mai mult tehnic,sunt bune si acelea,dar cind vine vorba de ce se potriveste mai bine tot testele practice sunt mai de folos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community