FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cool Edit Pro - intrebare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 10:24 pm    Titlul subiectului: Cool Edit Pro - intrebare Raspunde cu citat (quote)

Salutare, stie cineva ce plug-in imi trebuie pentru a putea deschide flac-uri?
Merci anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 10:24 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cool edit pro se numeste Adobe Audition de cand, (guess what?), Sintrilium a fost cumparat de Adobe... incearca ultima versiune... Wink
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Delta04 a scris:
Cool edit pro se numeste Adobe Audition de cand, (guess what?), Sintrilium a fost cumparat de Adobe... incearca ultima versiune... Wink


Am instalat Adobe Audition 3.0, dar tot nu stie flac...
Mai astept opinii Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 4:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Il decomprimi in wave si-l analizezi cat vrei tu. Wink
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin_C a scris:
Il decomprimi in wave si-l analizezi cat vrei tu. Wink

... si mai precis, cum fac asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 4:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Winamp Preferences - Plug-ins - Output - Disk Writer la care debifezi "convert to format" si iti alegi directorul in care iti face fisierul. Probabil si la Foobar se poate ceva in genul asta daca folosesti Foobar...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin, ai mp.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 08, 2009 1:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din mp vad ca i-ai dat de cap... sorry, indicatiile erau luate din winamp-ul meu antic, 2.91 deci probabil difereau nitel de ce ai tu. Smile
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 08, 2009 8:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, solutia ta a fost buna, le-am transformat in wav-uri si de-acum totul e simplu!
Merci frumos!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
deeppurple



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 593
Locatie: Salonta

MesajTrimis: Mar Sep 08, 2009 9:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu am intalnit un editor audio care sa faca PRELUCRARE in flac sau ape. Doar wav sau mp3 (aici cu plug-in). Wav e chiar recomandat pentru acuratetea lucrului , altfel nu il foloseau ei , nu?!
Daca Cool Edit si SoundForge erau pana nu demult variantele pentru amatorii mai pretentiosi, mai nou au aparut si programe FREE care chiar daca nu stiu atatea , pot fi folosite la nivel de AMATOR pentru operatii curente, gen cut , paste , clean , mute, fade in-out si altele. Eu folosesc de foarte putin timp Audacity. Conversia flac-wav se face cu alt program free binecunoscut : Foobar 2000. Acesta e un player si CD burner deosebit , cu multe optiuni.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
laszlo2



Conectat la: 16 Iul 2007
Mesaje: 65
Locatie: maramures

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 7:47 am    Titlul subiectului: Re: Cool Edit Pro - intrebare Raspunde cu citat (quote)

florin_shopy a scris:
Salutare, stie cineva ce plug-in imi trebuie pentru a putea deschide flac-uri?
Merci anticipat!


http://www.vuplayer.com/files/flacfilter.zip

EXTRAGE-L IN DIR. RADACINA LA COOL EDIT PRO 2.0 SI O SA POTI REDA PERFECT SI SALVA IN FORMAT FLAC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 6:20 pm    Titlul subiectului: Re: Cool Edit Pro - intrebare Raspunde cu citat (quote)

laszlo2 a scris:


http://www.vuplayer.com/files/flacfilter.zip

EXTRAGE-L IN DIR. RADACINA LA COOL EDIT PRO 2.0 SI O SA POTI REDA PERFECT SI SALVA IN FORMAT FLAC


Wow! Merge! Shocked Super, multumesc, am mai invatat ceva...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Dum Oct 18, 2009 1:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OT!

eu pentru ca nu am clape si nu am la ce sa foloses MIDI, compun si creez, mixez, etc, cu adobe audition. Versiunea 3.0 are si ea niste chestii faine insa niste dezavantaje care m-au facut sa revin la versiunea 1.5 din pacate. Insa eu chair fac muzica cap-coada cu audition, oare o fi numai pt amatorii mai pretentiosi? Oricum, stie mult mai multe chestii decat cut paste, fade in/out, etc. Eu iau sunete naturale, le modific si fac muzica. Dar n-o asculta nimeni, evident, doar eu Laughing Vorbesc serios! dar aici vorbeam doar despre soft....

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community