FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
VAND AMP AUTO FOCAL 2x200W, MODUL BANG & OLUFSEN 2x100 W
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 12, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: VAND AMP AUTO FOCAL 2x200W, MODUL BANG & OLUFSEN 2x100 W Raspunde cu citat (quote)

AMPLIFICATOR FOCAL auto 2x200W/2ohm sau 2X150W/4ohm sau 1x400W/4ohm in punte -model FOCAL 2.150

Cumparat nou acum vreo doi ani de la un dealer autorizat Focal cu vreo 14 milioane (cred ca mai am cutia si factura), a fost instalat pe masina pana de curand si a devenit disponibil prin vanzarea masinii. Aspect impecabil, poze reale mai jos.
PRET NOU 850 lei (PRET vechi 1000 RON), usor negociabil. Relatii la 0757050801 in timpul saptamanii.

......................................................................................................................................................................................................................

BOXE AUTO FOCAL VANDUTE!! 165K2P 2x200W, membrana kevlar, filtre de calitate, tweetere separate ,cumparate noi acum vreo doi ani de la un dealer autorizat Focal :

Cumparate cu putin timp inaintea amplificatorului de mai sus cu vreo 17 milioane, au fost instalate pe aceeasi masina .
Intrucat efectul timpului , prafului si a umezelii se face mai simtit la boxe ca la amplificator, reducerea de pret e mai consistenta.
Nu au fost folosite NICIODATA la puterea maxima a amplificatorului, nici macar la jumatate, mai ales ca muzica ascultata a fost 90% jazz, ascultat ca fundal muzical.
De altfel, in afara de o scurta perioada dupa instalare, cand am facut diverse probe, n-au functionat la mai mult de 10 W.
Poze reale mai jos.
PRET 1000 RON, usor negociabil. Relatii la 0757050801 in timpul saptamanii.

Calitatea sunetului in schimb este EXCEPTIONALA, mai ales daca masina este pregatita cat de cat(captusirea portierelor, cabluri de calitate, o instalare corecta) iar amplificatorul este si el de calitate.
Daca este cineva interesat de amplificator +boxe, se poate negocia bineinteles mai serios, iar ca bonus se dau si cablurile de alimentare , precum si cele de boxe, sunt cablurile cele mai serioase si groase pe care le-am putut gasi, folosite doar in instalarile profesionale, pentru democar-uri de firma. De altfel, instalarea a fost facuta de firme de tuning consacrate, Tornado-boxele si captusirea masinii si Falcon-amplificatorul si instalatia electrica.

......................................................................................................................................................................................................................
Am adaugat si pozele tweeterelor, precum si cablurile de alimentare.
Cum spuneam mai sus, cablurile se dau bonus celui care cumpara macar doua produse(amplificator+boxe sau amplificator +HU).

SE MAI ADAUGA: VANDUTE!! subwoofer auto Goodmans 100W foarte compact (dimensiuni L=50 cm, diam aprox 18 cm) si condensator DIRECTED 1,2 FARAD:

[/img]


SE MAI ADAUGA: modul original Bang&Olufsen 2x100W, nou-nout, nefolosit. Montat de B&O cu condensatori si rezistente de cea mai buna calitate, pe un cablaj de cea mai buna calitate, are nevoie doar de o alimentare serioasa si de un radiator pe masura. 100 lei


_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata Hi&Fan la Mar Apr 19, 2011 11:12 am, modificat de 24 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 12, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: Mitica




DSC02301 mic.jpg
 Description:
 Filesize:  155.51 KB
 Viewed:  82 Time(s)

DSC02301 mic.jpg



DSC02300 mic.jpg
 Description:
 Filesize:  151.86 KB
 Viewed:  78 Time(s)

DSC02300 mic.jpg


Sus
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 12, 2009 10:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se mai adauga un CDX-F7700 "tunat": inlocuit placa de CD cu o versiune imbunatatita cu convertor Burr-Brown, inlocuite toate operationalele NJM 4558 cu operationale audiofile 2134, toti condensatorii inlocuiti cu unii audiofili, intrari/iesiri audio, inclusiv iesire subwoofer separata, cu controlul separat al SW, etc.

Toti cei care au ascultat sistemul au privit prima data sa vada ce HU are, nimanui nu i-a venit sa creada ca e un Sony cel care da un asemenea sunet. Un aparat cu totul deosebit.
Mufa de magazie(am si magazie, dar o dau separat sau bonus pentru cine ia mai multe impreuna).
Mai am si o magazie de MiniDisc-uri noua pe undeva. Mai multe detalii mai tarziu.
Cutie, accesorii, telecomanda, complet, unitatea optica schimbata acum un an. Am si placa de CD originala, pentru amatorii de downgrade.
Pret informativ:500 roni.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata Hi&Fan la Mar Aug 17, 2010 6:23 pm, modificat de 4 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 20, 2009 7:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amplificatorul si boxele; Din pacate am uitat sa pun si tweeter-ele la pozat, dar o sa le pun luni.


FOCAL 165K2P-Filtre.jpg
 Description:
 Filesize:  82.52 KB
 Viewed:  179 Time(s)

FOCAL 165K2P-Filtre.jpg



FOCAL 2.150.jpg
 Description:
 Filesize:  67.51 KB
 Viewed:  134 Time(s)

FOCAL 2.150.jpg



FOCAL 165K2P.jpg
 Description:
 Filesize:  81.07 KB
 Viewed:  195 Time(s)

FOCAL 165K2P.jpg



_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata de catre Hi&Fan la Sam Iul 10, 2010 11:55 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 22, 2009 10:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata de catre Hi&Fan la Mar Aug 17, 2010 6:19 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2010 12:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata Hi&Fan la Mar Aug 17, 2010 6:18 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 10, 2010 11:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 24, 2010 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 02, 2010 9:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP !
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2010 10:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 10, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

NOUTATI IN PRIMUL POST !!!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 17, 2010 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se mai adauga un CDX-F7700 "tunat": inlocuit placa de CD cu o versiune imbunatatita cu convertor Burr-Brown, inlocuite toate operationalele NJM 4558 cu operationale audiofile 2134, toti condensatorii inlocuiti cu unii audiofili, intrari/iesiri audio, inclusiv iesire subwoofer separata, cu controlul separat al SW, etc.

Toti cei care au ascultat sistemul au privit prima data sa vada ce HU are, nimanui nu i-a venit sa creada ca e un Sony cel care da un asemenea sunet. Un aparat cu totul deosebit.
Mufa de magazie(am si magazie, dar o dau separat sau bonus pentru cine ia mai multe impreuna).
Mai am si o magazie de MiniDisc-uri noua pe undeva. Mai multe detalii mai tarziu.
Cutie, accesorii, telecomanda, complet, unitatea optica schimbata acum un an. Am si placa de CD originala, pentru amatorii de downgrade.
Pret informativ:500 roni.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc


Ultima modificare efectuata de catre Hi&Fan la Mar Aug 17, 2010 6:22 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 24, 2010 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

up!
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Dum Iul 25, 2010 10:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut HiFan difurile component focal ar merge si fara amplif? Sau au nevoie de putere sa sune...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 25, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu le-am folosit cateva luni doar cu HU-ul, pana sa-mi cumpar amplificatorul si sunau exceptional, ideea este ca dupa captusirea portierelor cu material specia (Hushmate, parca) si niste cauciuc original Focal chiar in dreptul difuzoarelor, sunetul s-a schimbat uluitor. Nu va puneti difuzoare in portiere fara sa captusiti perfect portierele, sunt bani aruncati, oricat de scumpe si bune sunt difuzoarele.
Pe scurt, ca sa raspund la intrebare, DA, merg perfect numai cu HU.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 02, 2010 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP !
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community