FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ac Dc in Romania

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Lun Apr 13, 2009 11:07 am    Titlul subiectului: Ac Dc in Romania Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma ajung si la noi
Celebra formație AC/DC concertează în România, pe 31 mai, show-ul acesteia fiind inclus în festivalul Bucharest Rock Arena, care va avea loc la kilometrul 15 de pe autostrada Soarelui, se arată pe site-ul evenimentului.

http://www.mediafax.ro/life-inedit/ac-dc-concerteaza-in-romania.html?4728;4207532

_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 13, 2009 11:07 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 13, 2009 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca la zona B am sa degust si eu ACDC... Rock
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 12:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aferim!! Worship Old Rock
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 2:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu zic sa va orientati, de-acuma, spre alte zone
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aragorn



Conectat la: 15 Aug 2004
Mesaje: 407
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 7:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aproape 100 de euro biletul,ca sa vezi AC/DC in camp!!!Desigur pentru jumatate din suma mentionata mai sus ii poti vedea si auzi de la aproape un kilometru!!!!La concert se va merge in excursie,kilometrul 15 nefiind nicidecum la doi pasi.Pentru cei care au masini nici o problema,insa ceilalti vor merge cu ia-ma nene,sau poate este o cursa regulata si nu stiu eu!Adica,rata! Nu mai spun de conceptul de VIP,pe care anul trecut l-am catalogat ca VIP-ul de parcare(vezi concertele cu Whitesnake si Judas Priest),anul acesta transformandu-se in VIP de camp sau sobolan de camp Twisted Evil .Bataia de joc aplicata sistematic acestei populatii apetitive care inghite orice!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 8:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu mai vine, si bucharest rock arena nu se stie cand se va mai tine.
http://www.mediafax.ro/life-inedit/ac-dc-nu-mai-vine-in-romania.html?4728;4213907

_________________
Cat's motto:
No matter what you've done wrong, always try to make it look like the dog did it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Probabil că au apucat să vadă niște poze cu așa-zisa autostradă a soarelui și au declarat că, din respect pentru fani, ei nu concertează lângă un drum de țară
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si dupa ce au scris pe site-ul lor (http://www.acdc.com/news/news.php?uid=57)

"AC/DC Date In Bucharest Falsely Advertised
Promoters in Bucharest, Romania have been falsely advertising AC/DC as the headliner for their 2 day Bucharest Rock Arena festival happening on May 30 and 31, 2009.

Tickets for this event have been available online as well as various retail outlets in Bucharest. AC/DC's Black Ice World Tour is sweeping through Europe where the band are headlining the 02 Arena in London tonight as well as April 16, 2009. AC/DC fans are encouraged to visit the ACDC.com tickets page for a list of all sanctioned concerts. AC/DC will complete another 20 European dates before returning to the U.S. for a tour which kicks off on July 28 in Foxborough, MA."

chiar ca n-o sa mai vina.

_________________
Cat's motto:
No matter what you've done wrong, always try to make it look like the dog did it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Apr 15, 2009 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stire la TV.A fost teapa.Cei care au scos si vandut biletele - i-ai de unde nu-s.Faina treaba.N-am ce zice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Mie Iun 10, 2009 1:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toader a scris:
Stire la TV.A fost teapa.Cei care au scos si vandut biletele - i-ai de unde nu-s.Faina treaba.N-am ce zice.


nedand biletele din mana ( 05.06 madrid ) pe TEAPA de pe gard ( bucuresti ), am avut parte de un spectacol extraordinar.
locatia : stadionul lui real madrid - vicente calderon.
spectatori : estimativ 40.000 - 45.000 / oricum, a fost plin ochi, mai putin in zonele restrictionate din apropierea scenei si din spatele acesteia, unde a fost focul de artificii !
in ciuda multimii de fani care se deplasau pe strazile adiacente stadionului, accesul a fost foarte usor, control numai la bauturi si obiecte contondente, oamenii de ordine fiind foarte expeditivi !
la aparatele foto nici nu s-au uitat, facandu-mi in ciuda - desi am carat un dslr si 2 obiective, n-am avut curaj sa ma duc cu el la stadion ... am regretat amarnic !
in deschidere au cantat the answer, pe aceeasi directie sonora ca ac/dc, dar fara prea mult succes si cu un sunet infect - caracteristic ...
la ora 22.00 ac/dc incepe in forta un spectacol magnific, cu o sonorizare excelent calibrata, inclusiv pe cele 2 linii de intarziere.
sunet stereo corect, fara " aportul " de subwoofer caracteristic multor concerte - cu toate incintele pe scena/line array.
un clip animat facut foarte profi, cu o intrare in scena prin deschiderea la jumatate a ecranului stanga/dreapta a unei locomotive tridimensionale a marcat inceputul nebuniei, care a durat aproape 2 ore - DELIR TOTAL !
elemente de scenotehnica foarte bine sincronizate, jocuri de artificii, " artilerie grea la for those about the rock, clopot gigant la hells bells, o imensa papusa gonflabila care a incalecat locomotiva la whole lotta rosie,
ac/dc ne-a plimbat prin toate " statiile " hiturilor lor, mai noi sau mai
vechi, inclusiv de pe ultimul disc. piesele cele noi nu au avut succesul scontat, dar vechile hituri pe care le cunoastem si le iubim au fost cantate la unison de tot stadionul.
cireasa de pe tort : desi toata trupa a fost la mare inaltime, angus, intr-o forma exceptionala pentru varsta lui ( 54 ) a fost motorul spectacolului, impresionand printr-un solo de chitara forte lung si foarte expresiv ( desi in pauzele dintre melodii avea o mica treaba in fata tobei mari ... masca de oxigen ! )
la bis - high way to hell, publicul a cantat din toti bojocii, atmosfera fiind incendiara - ceva ce semana cu stadioanele englezesti la o mare finala !
sunet exceptional - 80-100 kW, lumini foarte bune, scenotehnica de exceptie si foarte bine sincronizata, echipa tehnica pe baricade - PROFESIONISTI !
a meritat fiecare banut !

salutari.

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
brain



Conectat la: 02 Mai 2006
Mesaje: 74
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Vin Aug 28, 2009 1:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

I-am vazut in iarna la Paris.Am facut pe mine.Palais Omnisport Paris-Bercy a fost arhiplina,era primul concert in Franta din acest turneu.Cel mai grandios concert vazut de mine vreodata.A batut la fund toti greii la care am fost,mi-e greu sa enumar,de la Metallica la JetroT,de la U2 la Red Hot Chili Peppers...Profi,oameni buni,profi...Si apropos: The Answer mie mi-au placut mult.Nu ratati concertul,e un superlativ.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community