FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce vst folositi la playerul dumneavoastra?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Sam Mai 09, 2009 5:42 pm    Titlul subiectului: Ce vst folositi la playerul dumneavoastra? Raspunde cu citat (quote)

Sunt curios ce VST mai folositi pe linga playerul dumneavoastra. Eu de cind am descoperit VST de la T-racks am ramas uimit cum se aude un pc.
Am folosit foarte multe vst-uri dar acestea m-au dat peste cap.
Asadar nu ezitati scrieti ce mai folositi poate sunt si mai bune decit T-racks astea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Mai 09, 2009 5:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 09, 2009 11:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E un topic doar pentru cunoscatori ? Ce-i aia VST ? Are legatura cu asta ? Pentru ca acolo zice ca VST e doar o interfata pentru pluginuri de efecte, nu ar trebui sa schimbe in vreun fel sunetul...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Sam Mai 09, 2009 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da , de ex. egalizatorul Anwida ala pe 31 benzi e un VST. In general sunt folosite cu playerul Steinberg myMP3 dar exista solutii sa le putem folosi si pe Winamp. De ex. T-racks de care ziceam eu costa vreo 400 euro dar este superb (inca folosesc versiunea demo ).
Am descoperit multe Vst care fac sunetul cum iti place chiar de lampa .
De ex. aici http://www.kvraudio.com/ sunt foarte multe Vst care imbunatatesc semnificativ sunetul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Lun Mai 11, 2009 11:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acest program folosesc http://www.soundcreation.ro/instrumente_muzicale,category_id,186,cat_title,Plug-in-uri,brand_id,100,brand_title,IK_Multimedia,product_id,3341,product_name,T-rackS_3_Deluxe_(Crossgrade).html.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 11:14 pm    Titlul subiectului: VST Raspunde cu citat (quote)

hersorin ce setari folosesti pentru T-Racks? Acum l-am descoperit si eu. Suna bine dar inca nu stiu sa-l folosesc la potentialul lui.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community