FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Diferenta de calitate M2T vs M2V ??

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
BUBLE CORNEL



Conectat la: 13 Ian 2007
Mesaje: 91

MesajTrimis: Vin Iun 12, 2009 1:03 pm    Titlul subiectului: Diferenta de calitate M2T vs M2V ?? Raspunde cu citat (quote)

Detin HVR-Z7p.
Intrebarea mea este,daca exista diferenta de calitate (culoare,contrast (etc) intre aceste doua formate ? Acum sa va explic ce am patit eu:
Cu citeva luni in urma pe calculatorul meu puteam face captura HD,iar numele fisierului era cu initialele M2T asa cum ar trebui sa faca un calculator captura de la HVR-Z7,dar intre timp am schimbat pl.video veche cu o pl.video gigabite 3870 direct X10 destul de bunicica,dar am mai si formatat hardiscul de vreo 2 ori,am instalat aceleasi programe pentru ceea ce fac eu,insa fisierele capturate cu Pinnacle 11 si 12 cu care lucrez nu mai fac acelasi lucru,acuma boteaza fisierul M2V. NU m-ar deranja daca nu ar fi diferenta de calitate. Are cineva cunostinta despre ce s-ar fi putut schimba ?? mentionez ca am pus si pl.video radeon 1650 direct X9 cea veche cu care am reusit M2T inainte dar acelasi lucru face si asta acuma M2V,programele sunt apsolut aceleasi instalate.Daca vrea cineva si stie sa ma indrume,scrie-mi pe M.P ca sa nu ocupam prea mult spatiu cu unele explicatii pe forum.ASTEPT SUGESTII !!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iun 12, 2009 1:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
BUBLE CORNEL



Conectat la: 13 Ian 2007
Mesaje: 91

MesajTrimis: Sam Iun 13, 2009 9:41 am    Titlul subiectului: De ce atitea nereguli Raspunde cu citat (quote)

Detin HDV Sony HVR-Z7p.
Scuze pentru mesajul de pe forum (primul)am incurcat mesajele,(fiind nervos)pe ceea ce mi se intimpla. Explicatia nu era buna, dupa ce trimisesem mi-am dat seama ca am scris prosti. Daca se poate sterge primul m-as bucura.Acum sunt limpede la minte,si intrebarile mele sunt:
-De ce face calculatorul captura cu numele fisierului M2V in loc de M2T ??
-Ce pot face ca Pinnacle studio 11 sa functioneze bine si pe PL.video direct X10, el fiind facut pentru direct X9 ??
Expicatii:
Captura am facut-o si o fac prin pl.de captura Pinnacle 700, in urma cu citeva luni faceam acelasi lucru cu aceleasi programe instalate,fisierul de la captura era cu numele M2T,am formatat hardul de 2 ori avind niste virusi,dar am instalat aceleasi programe %-la-% si al naibii acum face captura M2V. DE CE ? si daca exista diferenta de calitate intre cele doua nume de fisier.
A II-a explicatie este ca eu lucrez cu Pinnacle studio 11.1 si 12.1 si separat fiecare si calarite unul peste altul 11.1 intii si apoi 12.1 peste el ca numai in formula asta merg amindoua,si se poate lucra cu elementele lor laolalta.Studio 11 nu este suportat de PL.video X10,am pacalit-o eu cumva din registri dupa spusele unui amic,nu este de mare folos ca face fite cind nu ma astept,12 merge pe orice.O solutie mai buna daca stie cineva ca eu am nevoie si de 11 findca 12 nu are ce este in 11 si invers.
Am 2 pl.video,una X9 RADEON 1650 PRO si una GIGABITE 3870 X10,cu prima merge cu a doua........pauza. sunt nevoit sa ramin la X9. NU merge Pinn.11.1 nici pe XP SP3. cere SP2
Mai am ceva ciudat la calculator,daca eu am formatat hardul de 2 ori unde ar mai putea ramine ceva pe calculator de i-mi apar din urma chestii pe care nu le mai am. EXPLICATIE: Am avut niste modificari la programe,necesare mie si niste peisaje,indiferent de cite ori instalez WINDOWS XP PRO.cu licenta de la zero cu toate programele apar undeva aceste modificari din urma si aceste peisaje,pe care nu le mai am si nu gasesc nicaieri un folder sa-l sterg. Ramine memorat cumva in memorii aceste chestii ?? am 4 memorii GEIL 4x800.Am calculatorul cu salvare NTFS cu GHOST, salvarea e facuta de fiecare data apsolut pe curat Windoes si prog.de baza cu care lucrez eu. La ultima explicatie oare sa schimb memoriile ? poate nu mai revin informatiile de dinaintea formatarii hardului....??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
BUBLE CORNEL



Conectat la: 13 Ian 2007
Mesaje: 91

MesajTrimis: Sam Iun 13, 2009 9:56 am    Titlul subiectului: Re: Diferenta de calitate M2T vs M2V ?? Raspunde cu citat (quote)

Rebut
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 13, 2009 5:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In folderele personalizate se afla niste fisiere ascunse.
Sa accesezi optiunea shou hidden files si show system files ca sa iti apara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community