FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Syabas Popcorn Hour C-200
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu mă bucur de un WD TV, e ok pentru prețul lui, dar e frustrant să nu poți rula de pe disc optic (teoretic dvd/cd drive extern se poate conecta prin usb, dar mie nu mi-a ieșit), să tot trebuiască transferat orice pe hdd. asta mă face să mă uit cu interes la PH C-200. și faptul că wdtv e mut la mkv-uri cu dts..., nu că ar fi fost dese cazurile, dar orișicât..., se adaugă la listă...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 3:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
swatcat



Conectat la: 19 Mar 2009
Mesaje: 10

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 10:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

unitra a scris:
nu stie nimeni la ce se refera asta ?
** Commercial DVD or Blu-ray Disc playback are NOT applicable for Composite output

Multumesc.



dar daca ma uit de pe hdd.. se pot vedea pt S-video?



ce se mai aude... merita aparatu sau se strica dupa 2 ani...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

revin și eu cu solicitare de impresii, eventual despre alternative, că 1.500 de lei mi se pare cam scumpă jucăria acuma... (că mai trebuie alocate resurse financiare și pentru un hdd intern și un drive BD, ceea ce duce distracția la prețul unui laptop mai acătării)
dar WD-TV mă indispune tot mai des pe motive de muțenie la sunet dts Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MMC



Conectat la: 03 Feb 2004
Mesaje: 407
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 4:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exista multe alte variante cel putin la fel de bune si mult mai ieftine.

Asus Oplay, Xtremer, WD 2, etc, etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 6:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

amlethus a scris:
WD-TV mă indispune tot mai des pe motive de muțenie la sunet dts Sad


Vezi ca a parut WD 2 care are deodare DTS, sau Live, face downmix la 2.0 .. parfum

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A aparut HDX care este o optiune foarte ieftina fata de WD si mult peste ca sa zic asa, le am pe amandoua acasa si HDX este de departe mult mai bun si cu mai multe optiuni . . .

Vede mkv cu True Master si asa mai departe . . . Aici exista si sonor !

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 9:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
HDX (...) e este o optiune foarte ieftina fata de WD

cred că e mai ieftin față de PCH200, nu WD... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 10:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

razvanvrs a scris:
A aparut HDX care este o optiune foarte ieftina fata de WD si mult peste ca sa zic asa, le am pe amandoua acasa si HDX este de departe mult mai bun si cu mai multe optiuni . . .

Vede mkv cu True Master si asa mai departe . . . Aici exista si sonor !



Cel mai ieftin HDX , HDX 1000, este 850 ron , un WD live este 470 ron , deci nu prea vad cum am putea sa le comparam. Referitor la optiunile in plus ale HDX-ului fatza de WD, te rog detaliaza, ce ar avea in plus HDX cu adevarat folositor sa ma determine sa platesc dublu ? Ca idee, eu am avut probleme mai mari pe partea de soft si cu Tvix 6500 si cu PH 110 decat am avut cu un WD prima generatie. Ar fi un inconvenient , sa zicem ca nu poti sa bagi un hdd in WD, folosesti numai pe usb, dar altceva eu nu mai vad.

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A aparut si Popcorn Hour A 200 (179$).
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
savu_superstar



Conectat la: 20 Noi 2009
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 12:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O intrebare mai de noob.

Cu C200 se poate reda cu meniuri un format Blue-ray de tipul "Transformers Revenge of the Fallen 2009 1080p Blu-ray CEE AVC DTS-HD MA"?

Cu meniuri sau doar fisierele din interior?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geluadi2000



Conectat la: 03 Feb 2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 8:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

savu_superstar a scris:
O intrebare mai de noob.

Cu C200 se poate reda cu meniuri un format Blue-ray de tipul "Transformers Revenge of the Fallen 2009 1080p Blu-ray CEE AVC DTS-HD MA"?

Cu meniuri sau doar fisierele din interior?


C200 stie Blue ray cu meniu.Sunt ceva probleme la redarea blu ray in format ISO.Insa cu formatul ts sau m2ts merg corect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 9:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

solictare ajutor referitor la interfață:

din motivele expuse în posturile anterioare, am achiziționat un PCH-200. Am rugămintea cine are chef să mă îndrume spre forum/tutoriale cum să fac să setez interfața pentru a vedea (filmele în special) în listă cu thumbnail. La wd-tv îmi era simplu, salvam î folderul cu filmul un jpeg cu aceeași denumire ca și a filmului și unul cu denumirea folder.jpg.

mulțumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristaup



Conectat la: 06 Feb 2010
Mesaje: 5
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 9:53 pm    Titlul subiectului: Intrebare Raspunde cu citat (quote)

Am achizitionat in cele din urma un Popcorn H C200. A ajuns dupa o saptamana, numai ca cei de la TNT, cei ce l-au transportat nu stiu unde sa il incadreze pentru taxele vamale. Pe factura scrie ca valoarea lui este de 300$ si coletul contine un Network Media Player. Initial mi sa spus ca nu stiu unde sa il incareze, si ca l-ar incadra la DVd, iar valoare taxei vamale este de 400 RON. A mai cumparat careva direct de la producator sau ma poate indruma cineva unde as putea sa il inacrez sa mai scad din taxa vamala?
Va multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu vad solutie cum sa scapi de taxa vamala daca ai acceptat transport via Bucuresti sau Romania , cu un curier rapid de genul TNT, DHL, Fedex, etc, acestia te pun sa platesti taxe vamale si accize dupa caz in functie de factura emisa catre tine . . . ar fi trebuit optat pentru Posta Romana, unde te poti intelege altfel daca intelegi ce vreau sa spun . . .
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Valdi a scris:
razvanvrs a scris:
A aparut HDX care este o optiune foarte ieftina fata de WD si mult peste ca sa zic asa, le am pe amandoua acasa si HDX este de departe mult mai bun si cu mai multe optiuni . . .

Vede mkv cu True Master si asa mai departe . . . Aici exista si sonor !



Cel mai ieftin HDX , HDX 1000, este 850 ron , un WD live este 470 ron , deci nu prea vad cum am putea sa le comparam. Referitor la optiunile in plus ale HDX-ului fatza de WD, te rog detaliaza, ce ar avea in plus HDX cu adevarat folositor sa ma determine sa platesc dublu ? Ca idee, eu am avut probleme mai mari pe partea de soft si cu Tvix 6500 si cu PH 110 decat am avut cu un WD prima generatie. Ar fi un inconvenient , sa zicem ca nu poti sa bagi un hdd in WD, folosesti numai pe usb, dar altceva eu nu mai vad.



Fata de exemplele care le dati am acasa 4 MC marci diferite si este cu mult peste WD de ex acest HDX, de curand il am pe al 5 lea, modelul nou HDX BD1 care deja are alt procesor si 1GB memorie interna

pentru HDX1000 iata datele :
Specificatii Tehnice
Caracteristici
• Carcasa din aluminiu solid
• Cititor de card SDHC si MMC
• Buton Hardware Power ON/OFF
• Compatibil cu HDD SATA 3.5" si 2.5"
• Pozitionare pe orizontala sau verticala
Procesor
• Sigma Designs SMP8635 Rev. C
Memorie
• DDR DRAM : 64-bit 512Mb
• External NOR Flash : 16-bit 256Mbit
Continutul pachetului
• 1 x HDX 1000 Player
• 1 x Cablu HDMI
• 1 x Telecomanda cu baterii
• 1 x Alimentator putere 110~240 V
• 1 x Manual de utilizare

Iesiri Audio/Video
• Gold plated HDMI v1.3a (pana la 1080p)
• Gold plated Component Video (pana la 1080p)
• Gold plated Composit Video
• Gold plated Stereo Analog Audio
• Gold plated S/PDIF Coaxial Digital Audio
• Optic Digital Audio
Servicii Web
• Video : YouTube, Google Video, MetaCafe, VideoCast, DL.TV, Cranky Geeks
• Audio : iPodcast, Radiobox, ABC News
• Foto : Flickr, Picasa
• RSS feed : Yahoo! Weather, Yahoo! Traffic alerts, Yahoo! Stock, Cinecast, Traffic Conditions.
• Internet Radio : Shoutcast

Conectivitate hardware
• 2x USB 2.0 Host
• 1x USB 2.0 Slave
• Serial ATA (SATA)
• Ethernet 10/100
Connectivitate streaming
• Bonjour , UPnP SSDP , DLNA , Windows Media Connect , Windows Media Player NSS, SMB , NFS , HTTP servers: myiHome, WizD, SwissCenter, MSP Portal, Llink, GB-PVR , BitTorrent P2P , NAS access : SMB, NFS, FTP
Dimensiuni si greutate
• 20 x 20 x 5.5cm / 1.5kg
• Greutate pachet / 2kg




Fisiere media suportate
Containere Video
• MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
• MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
• MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
• VOB
• AVI, ASF, WMV
• Matroska (MKV)
• MOV (H.264), MP4, RMP4
Codecuri Video
• XVID SD/HD , MPEG-1 , MPEG-2, MP@HL , MPEG-4.2 , ASP@L5, 720p, 1-point GMC , WMV9, MP@HL, H.264 , BP@L3 , MP@L4.0 , HP@L4.0 , HP@L4.1 , VC-1 , MP@HL, AP@L3

Containere Audio
• AAC, M4A
• MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
• WAV
• WMA
Codecuri Audio
• WMA, WMA Pro
• AAC
• MP1, MP2, MP3
• LPCM 5.1/7.1
• FLAC
• DTS, AC3

Fisiere Foto
• JPEG, BMP, PNG, GIF
• DVD RIP Format:
• ISO, IFO
Subtitrari
• SRT, SMI, SUB, SSA
Limba subtitrari
• engleza, germana, greaca, ebraica, rusa, olandeza, franceza, italiana, ceha, suedeza, spaniola, poloneza, portugheza, bulgara, norvegiana, ungara, slovena, japoneza, finlandeza, ROMANA

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community