FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Syabas Popcorn Hour C-200
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristaup



Conectat la: 06 Feb 2010
Mesaje: 5
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 10:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns, dar avand in vedere ca nu am avut optine la transport, nu am ce sa fac. Stiu ce inseamna posta romana, mi-au mai sosit colete de afara prin ei si nu am intampinat probleme. Ce ma nedumereste pe mine este cum sa ajuns de la network media player la dvd...ma gandeam sa il incadrez ca si componenta calculator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 10:43 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 06, 2010 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Producatorul emite un cod transportatorului si acesta il iventariaza in codul produse carora li-i se pun taxe si accize ... De aici provine problema si nu ai rezolvare, trebuia de la expeditor sa clarifici aspecte astea inainte sa faca coletul si sa inregistreze awb in sistem
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Dum Feb 07, 2010 8:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

impresii (că de un review serios nu am sunt în stare)

nu are opțiune de view folders, deci trebuie instalată o aplicație (third party, cam încâlcită) pentru vizualizat fișierele cu thumbnail-uri asociate. denumirea fișierelor trebuie făcută după cum se practică pe net Smile, că altfel preia dintr-o bază de date cine știe ce informații

pe youtube nu intră, este un canal youtube light, care merge când are chef;

overall, îmi pare cam buggy, la transfer fișiere prin rețea cam dă erori, din cauza rețelei (nu am identificat dacă pc-ul sursă e de vină sau pch-200);

ca o concluzie, deși ok, e un pic supraevaluat produsul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristaup



Conectat la: 06 Feb 2010
Mesaje: 5
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Feb 07, 2010 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, sunt de acord cu tine, ca cei ce il livreaza ii dau si un cod. Dar repet, la coletul meu nu i sa pus nici un fel de cod, cei de la TNT, m-au sunat sa ma intrebe ce contine coletul si unde ar putea sa il incadreze, avand in vedere ca provine dintr-o tara Non UE, si sa vada daca trebuie sau nu sa platesc vreo taxa vamala.Si miau propus sa il incadreze la DVD.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trebuia sa le spui sa te incadreze undeva unde sa nu platesti nimic Very Happy
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristaup



Conectat la: 06 Feb 2010
Mesaje: 5
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da...am aceasta posibilitate maine..cand merg sa ridic coletul.Numai ca trebuie sa vad unde.Multumesc inca o data pentru ajutor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lukaboy



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cristaup a scris:
da...am aceasta posibilitate maine..cand merg sa ridic coletul.Numai ca trebuie sa vad unde.Multumesc inca o data pentru ajutor


incearca ceva gen "hard extern - componente calculator", ca astea sunt cu o taxa mult mai mica sau chiar inexistenta!

_________________
they call me mr. understood cuz no one understands me
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristaup



Conectat la: 06 Feb 2010
Mesaje: 5
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 8:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fiindca ieri spuneam ca astazi am posibilitatea de a le spune vamesilor despre Popcorn, am zis sa ma intorc sa va multumesc pentru idei. In primul rand e prima si ultima data cand ma transport ceva cu TNT; in al doilea rand a trebuit sa le demostrez ca nu este DVD, si ca e o componetnte pentru reteaua de acasa ca sa scap de taxa vamala. Am platit doar TVA-ul, dar dupa 3 ore de stat la directia vamala. Dar ma bucur de un popcorn c200
Multumesc inca o data
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cristaup a scris:
In primul rand e prima si ultima data cand ma transport ceva cu TNT


În al doilea rînd, vezi să nu cumva să faci prostia să transporți cu UPS-ul data viitoare ... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Rabi



Conectat la: 23 Mar 2010
Mesaje: 1
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 1:04 pm    Titlul subiectului: Transportatori Raspunde cu citat (quote)

In primul rind multumesc pentru informatiile luate de aici. Acum mi-am facut si un cont... Wink
Intrucit cumpar des produse de afara as vrea sa va spun ca nu DHL, TNT sau alt curier reprezinta marea noastra problema ci legile cretine ale unui stat unde se impoziteaza tot, uneori incalcind propriile legi si existind impozitare dubla.

Cum fac eu sa mai scap de costuri? In primul rind cind fac comenzile, revin cu un mesaj catre furnizor si rog firma respectiva sa nu imi mai treaca in factura existenta in colet sau lipita de el si valoarea transportului, ba chiar cu unii dintre ei am reusit sa ii conving sa treaca valoare mai mica a produsului.
Cum am facut asta? Le spun direct ca traiesc intr-o tara supra-impozitata si dau exemplu tva'ului pus la factura de transport.
In general gasesc intelegere.

In ce priveste curierii din Romania... de departe cei mai intelegatori sint cei de la FedEx care lucreaza cu FanCurier... uneori insa mai rezolv si cu ceilalti cite ceva. Deh, in Romania conteaza mult si omul cu care comunici, nu numai firma.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community