FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
yamaha rx-v663 + mufe combicon

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
clao



Conectat la: 03 Oct 2007
Mesaje: 61

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 11:23 am    Titlul subiectului: yamaha rx-v663 + mufe combicon Raspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare.. mai de incepator.. poate ma lamureste cineva..
Am receiverul asta si am luat la el cabluri Supra cu conectori combicon supra (banane + spade) si banane eagle. Problema e ca ajuns acasa, nu se potrivesc conectorii la iesirile catre boxe din receiver. E prea mare conectorul (gros). Am inteles ca s-ar taia capacele de plastic de la suruburile ce prind cablurile catre boxe, sau se scot niste inele de plastic de pe acolo pe care eu nu le vad... Se face asa ceva? Are cineva vreo idee? Pana una alta am ramas cu 10 conectori cu care nu am ce face (4 combicon si 6 eagle). Dc nu rezolv le dau la vanzare dc intereseaza pe cineva, la un pret ceva mai mic decat cel de achizitie.

Merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 11:23 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 11:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Conectorii de boxe de la receiverul tau sunt standard 4mm, m-as mira sa nu se potriveasca. Poate intra putin fortat, mai insista. Rolling Eyes
Sus
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 12:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intradevar, trebuiesc scoase capacelele de la conectori, daca compari pozele astea ai sa te lamuresti:
http://amazon.bellmktg.com/Yamaha/Systems/HTS-9605/RXV663_back_med.jpg

http://www.yamahamusic.com.au/products/avit/htavreceivers/images/large/rxv663-B.jpg
Sus
clao



Conectat la: 03 Oct 2007
Mesaje: 61

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 3:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai si cum se scot astea? trag de ele pur si simplu? in manual nu scrie nimic de asa ceva.. mi-e sa nu rup plasticele de tot.. si apoi tb sa umblu cu improvizatii..

merci de raspuns..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fs6870



Conectat la: 08 Iul 2008
Mesaje: 65
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, pur si simplu tragi de ele. La fel am si eu la receiverul meu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clao



Conectat la: 03 Oct 2007
Mesaje: 61

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci cu riscul de a deveni un pic insistent.. caut un carlig si il bag in mijlocul plasticului aluia rosu sau negru, agat inelul ala mic si trag de el?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 6:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clao a scris:
deci cu riscul de a deveni un pic insistent.. caut un carlig si il bag in mijlocul plasticului aluia rosu sau negru, agat inelul ala mic si trag de el?

Exact, dar cu simt. Nu folosi ceva ascutit, sa nu lasi urme.
Sus
clao



Conectat la: 03 Oct 2007
Mesaje: 61

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 10:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc, am reusit.. eram gata sa vand mufele...
alta treaba acum...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community