FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Muzica, anii 80
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:26 am    Titlul subiectului: Muzica, anii 80 Raspunde cu citat (quote)

Ofer benzi de magnetofon (role de 10") cu toata muzica anilor 80, cu lista atasata, inregistrate numai pe AKAI 747 dbx (optional, se poate oferi aceeasi banda cu / fara dbx). Benzile sunt inregistrate numai de pe vinil (fiecare banda este practic o matrita), la viteza 19 cms, metal reel, capete de bada si snzor de schimbare sens (sensing foil), IMPECABILE. De asmenea, rock (tot Pink Floyd, AC DC, The Doors, etc). Aceeasi muzica si si in aceleasi conditii ca benzile si pe casete audio CrO2 (TDK, MAWELL, SONY). Pret banda 150 Euro, caseta 70 Euro.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:26 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
paulica



Conectat la: 22 Apr 2004
Mesaje: 84
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Te-ai gandit mult pana ai pus acest pret ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

paulica a scris:
Very Happy Te-ai gandit mult pana ai pus acest pret ?

Ai tu un pret mai bun? Verifica te rog pretul unei benzi de 10" goale si apoi vorbim. Furnizez de mult "afara" si m-am gandit sa incerc si in Romania. Se vede treaba ca nu am fost inspirat. ... tot romani ramanem! Bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
GF9898



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 86
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce vechime au benzile ?
Sunt cumva produse de curand sau de pe vremea bunicului ?
Asa si eu ofer un HDD de 400gb cu aproape TOATA MUZICA ANILOR 80 (in special disco) in format .flac sau .ape la pretul de XXX lei, hdd-ul fiind in garantie inca mai bine de 1 an...
O dat' cu instalarea "crizei" s-au rarit tare mult si fraierii...
BAFTA !

_________________
caut boombox-ghettoblaster la fel cu cel din videoclipul Madonnei "Hung up"http://www.youtube.com/watch?v=Mb8iP3jow6w
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 11:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Suntem cam satui de muzica HDD. Lasa-ne pe noi "astia" si adreseaza-te mp3-stilor. EXCLUD din start digitalii! Practic nu avem ce vorbi. Se vede treaba ca criza va afecteaza doar pe voi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 4:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer, si mie mi se pare exagerat pretul. Pretul unei benzi noi de magnetofon de 26 cm, nou-nouta Basf de productie recenta comandata de afara cu tot cu transport costa cam 55 de euro, iar pretul unei benzi Maxell din anii 80 inregistrate este de 30 de euro. Or fi benzile inregistrare pe cel mai bun magnetofon de la Akai, dar 634 ron o banda... si o caseta 296 ron... e putin peste puterea de cumparare in Romania. Si ma rog, ce marca sunt benzile si casetele oferite spre vanzare. La acest pret banuiesc ca sunt Maxell EE, respectiv Sony Metal Master.
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 5:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Perfect! Atunci am placerea sa va comand urmatoarele:
100 buc. "benzi noi de magnetofon de 26 cm, noi-noute la pretul de 55 Euro +
200 buc. "Maxell din anii 80 la 30 Euro" +
100 buc. "Maxell EE" +
100 buc. "Sony Metal Master"

Considerati comanda ferma! si...... astep!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:15 pm    Titlul subiectului: Re: Muzica, anii 80 Raspunde cu citat (quote)

[quote="allways analog"]casete audio CrO2 (TDK, MAWELL, SONY)./quote]
Se scrie Maxell, nu Mawell care e o firma chinezeasca. De curiozitate, nu ai precizat aici si nici pe okazii.ro pe ce fel de benzi inregistrezi. Ai scris ca pui capete de banda, rola metalica, foite pt revers si inregistrare de calitate. Si atat. Ce banda folosesti? Cumva Orwo Professional sau Cbema? Mai cunosc pe unul care a testat performantele unui Akai Gx 747 Dbx cu banda Orwo...

_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:22 pm    Titlul subiectului: Re: Muzica, anii 80 Raspunde cu citat (quote)

[quote="Colectionaru"]
allways analog a scris:
casete audio CrO2 (TDK, MAWELL, SONY)./quote]
Se scrie Maxell, nu Mawell care e o firma chinezeasca. De curiozitate, nu ai precizat aici si nici pe okazii.ro pe ce fel de benzi inregistrezi. Ai scris ca pui capete de banda, rola metalica, foite pt revers si inregistrare de calitate. Si atat. Ce banda folosesti? Cumva Orwo Professional sau Cbema? Mai cunosc pe unul care a testat performantele unui Akai Gx 747 Dbx cu banda Orwo...


Sa inteleg ca nu poti onora comanda ferma? Pacat! Sunt un client serios. Cu bani!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A! Se vede ca traiesti in Romania! Pacat! Am spus de la inceput, oferta nu e pentru frustrati!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt eu vanzatorul. Toate cele enumerate mai sus se gasesc la diversi vanzatori. Gasesti aici benzile noi-noute RMG: http://www.okazii.ro/catalog/24675671/Banda-magnetofon-1100m-metalic-reel-nab-LPR35-RMG-.html , la pretul de 52 eur pe bucata. Vanzatorul aduce cate bucati vrei. Benzi Maxell avea Stebo de pe okazii, vad ca a disparut licitatia. Sony Metal Master aici: http://www.okazii.ro/catalog/27028685/SONY-METAL-MASTER-HIGH-END-CASSETTE-NOU.html . Maxell EE se gaseste destul de greu, chiar si pe ebay, oricum de Maxell EE si sony Metal Master nu am zis ca se gasesc la pretul mici. Atea sunt cele mai bune in materie de banda respectiv casete.
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

allways analog a scris:
A! Se vede ca traiesti in Romania! Pacat! Am spus de la inceput, oferta nu e pentru frustrati!

Cred ca ar fi trebuit sa spui ca oferta e pentru bogatasi fraieri. Pai cu 150 euro iti iei un magnetofon bunicel... Inca nu ai scris ce fel de banda folosesti Laughing .

_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Colectionaru a scris:
allways analog a scris:
A! Se vede ca traiesti in Romania! Pacat! Am spus de la inceput, oferta nu e pentru frustrati!

Cred ca ar fi trebuit sa spui ca oferta e pentru bogatasi fraieri. Pai cu 150 euro iti iei un magnetofon bunicel... Inca nu ai scris ce fel de banda folosesti Laughing .

BAFTA! in tot ceea ce faci!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 8:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi! Si tie la fel! Poate pica ceva... Cool
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
djmk1988



Conectat la: 21 Iul 2006
Mesaje: 642
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:02 pm    Titlul subiectului: ciudat Raspunde cu citat (quote)

Cred ca ai gresit adresa ! Majoritatea userilor de aici au o notiune larga/vaga a ceea ce inseamna magnetofon/casetofon deck , iar daca scarmeni putin forumul , vei gasi o multitudine de colectionari! Prostul care sa iti ofere suma ceruta nu il vei gasi in veci , intrucat cum a precizat si Colectionarul , se pot gasi role noi cu banda la preturi mult mai accesibile decat ale tale (astronomice). Ca fapt divers , se pot gasi magnetofoane si role mari la preturi destul de mici , trebuie doar sa le cauti! La 150 de euro ai tai , banda curata cumva si capetele si calibreaza magnetofnul? Rolling Eyes Ce de servicii , ce-i drept , fara foita metalica pentru autorevers, eram pierduti cu totii! Hai la benzi!!! Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community