FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Onkyo ... stricat ?
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 3:16 pm    Titlul subiectului: Onkyo ... stricat ? Raspunde cu citat (quote)

Salut . Acum doua zile in timp ce ma uitam la niste poze si ascultam muzica pe un PS3 a disparut imaginea si sunetul cat se poate de brusc si fara nici un avertisment . Din consola scot semnal pe cablu HDMI (1080) intr-un receiver Onkyo si din receiver in TV printr-un singur cablu tot HDMI . Am bagat semnal din consola in TV si merge . Deci ... nu intra semnal in receiver . Toate celelalte surse (CD , DVD , ReceiverTV etc. ) intra in receiver si respectiv ies normal prin cablu HDMI in TV. Ce sa fie ? Este posibil sa se strice ambele intrari in receiver dar de iesit sa iasa semnal pe "HDMI out" ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 3:16 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce model de Receiver ai ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TX-SR 605
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 8:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TX-SR 605
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 8:55 pm    Titlul subiectului: opinie Raspunde cu citat (quote)

Produse de consum . Fiabilitatea e pe ultimul loc la aceste produse, datorita componentelor folosite raportate la nivelul mare de complexitate.
Am avut un recever 5.1 care merge si azi dupa aproape 10 ani, dar era din alta gama de pret.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 9:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hopa si LUPU' MORALIST cum le stie el pe toate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"vizitator" nu asta asteptam eu . Sunt convins ca receiverul tau 5.1 nu este de consum ci este facut la "comanda". Oricum multumesc pentru raspuns . Toti avem vechituri care mai merg , sa stii . Daca stie cineva de unde poate sa provina problema ar fi super.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 9:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toate celelalte surse (CD , DVD , ReceiverTV etc. ) intra in receiver.
CUM ? Tot prin HDMI ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Iun 24, 2009 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu , CD , DVD optic iar receiverul TV prin euroscart . Dar toate ies printr-un singur cablu HDMI in televizor (nu toate , fara CD) . Este ciudat ca am doua intari si nu mai merge nici una desi nu foloseam decat HDMI 1 . Ce s-o fi intamplat ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 7:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da..clar ca sa busit ceva pe partea de inttrare HDMI daca nu merge pe nici una din intrari. Totusi mai uitate prin meniu sa nu se fi ''Asignat'' altfel intrarile. Daca nu asta e.... Garantia.

Si eu folosesc la fel un TX SR 806 + PS3
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 9:46 am    Titlul subiectului: opinie Raspunde cu citat (quote)

Vali 1997 a scris:
"vizitator" nu asta asteptam eu . Sunt convins ca receiverul tau 5.1 nu este de consum ci este facut la "comanda". Oricum multumesc pentru raspuns . Toti avem vechituri care mai merg , sa stii . Daca stie cineva de unde poate sa provina problema ar fi super.


Receverul de care am adus aminte nu mai e al meu demult si nici nu era facut la comanda, ci doar din alta clasa de pret (de vreo 10 ori mai scump ca si produs nou).

Problema la receverul tau defect poata avea ca si cauza deprogramarea vreunui eprom (CI de comutare e comandat soft).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Posibilă ștergere EEPROM, caz în care singura soluție e garanția
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rau ! Vreun service prin Bucuresti ? Nici nu stiu daca Onkyo are service in Romania .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vali 1997



Conectat la: 09 Mar 2007
Mesaje: 103
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 11:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vali 1997 a scris:
Rau ! Vreun service prin Bucuresti ? Nici nu stiu daca Onkyo are service in Romania .
Culmea ghinionului . Sa pice pur si simplu ca sa am eu putina treaba acum . Mai sunt bagate si printr-un UPS ca sa nu am treaba cu fluctuatiile de tensiune ... Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Joi Iun 25, 2009 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca ups-ul n-a fost o idee fericita... mai bun un conditionator activ (f f scump) sau macar unul pasiv (gen IsoTek Mira)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community