FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Michael Jackson a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cheloo



Conectat la: 15 Iun 2008
Mesaje: 221
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 26, 2009 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

prin colectia mea am si albumele thriller,bad si dangerous..vreau sa spun ca sunt impecabil lucrate.

Dumnezeu sa-l odihneasca

_________________
Ascultator de muzica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iun 26, 2009 6:43 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
SoundaholiC



Conectat la: 08 Oct 2006
Mesaje: 184
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 26, 2009 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am curatat si p-asta, RIP MJ Sad
_________________
2xPanasonic SA-XR10+Triangle Comete EX bi-amping+Jamo SW410E+Elac Cinema 05
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Iun 26, 2009 7:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

47.Posted by hoanglonghs on Jun 26 2009 at 13:25
Rest in Place -MJ- King of Pop
from anyone who loved you in the world
MJ ! U died because God needs a singer!

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Iun 26, 2009 7:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Allah sa-l odihneasca.Putea sa mai cante.Inca o dovada ca omul era prea slab pt a rezista gloriei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 578
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 27, 2009 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dumnezeu sa-l ierte!...A fost un mare showman, in primul rand, inegalabil!... MTV-ul a mancat o paine buna de pe urma lui.

Totusi, nu pot sa-mi explic cum de a murit atat de singur?! Nu era chiar nimenea langa el cand i s-a facut rau si a fost nevoit sa sune la 911?! Omul asta avea evidente probleme de sanatate si ar fi trebuit monitorizat ( de medici, de cunoscuti...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Iun 27, 2009 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte frumos spus:
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090625/PEOPLE/906259982
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atyclb



Conectat la: 02 Oct 2006
Mesaje: 160
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Lun Iun 29, 2009 11:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din primul meu salariu mi-am cumparat albumul Dangeros pe caseta (doua casete), pretul a fost 450 de lei pe caseta, asta se intampla in noiembrie 1992.
_________________
One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Iun 29, 2009 1:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum, ăsta e stadiul actual al umanității: nu numai că ne omorâm valorile, dar le mai și batjocorim bine înainte. Nu s-a schimbat nimic de la Isus încoace. Toată tehnologia asta e doar o spoială, la bază tot oameni ai cavernelor suntem.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Iun 29, 2009 8:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu-s decat refularile unora sau mai pe romaneste spus...oftica. Asta-i viata, unii fac istorie, altii latra de pe margine. Asa a fost de cand lumea, asa o sa fie intotdeauna. Nimic nou sub soare...

Neputând să te ajungă, crezi c-or vrea să te admire?
Ei vor aplauda desigur biografia subțire
Care s-o-ncerca s-arate că n-ai fost vrun lucru mare,
C-ai fost om cum sunt și dânșii... Măgulit e fiecare
Că n-ai fost mai mult ca dânsul. Și prostatecele nări
Și le umflă orișicine în savante adunări
Când de tine se vorbește. S-a-nțeles de mai nainte
C-o ironică grimasă să te laude-n cuvinte.
Astfel încăput pe mâna a oricărui, te va drege,
Rele-or zice că sunt toate câte nu vor înțelege...
Dar afară de acestea, vor căta vieții tale
Să-i găsească pete multe, răutăți și mici scandale -
Astea toate te apropie de dânșii... Nu lumina
Ce în lume-ai revărsat-o, ci păcatele și vina,
Oboseala, slăbiciunea, toate relele ce sunt
Într-un mod fatal legate de o mână de pământ;
Toate micile mizerii unui suflet chinuit
Mult mai mult îi vor atrage decât tot ce ai gândit.


Pana la urma cui ii place MJ, ii place, cui nu, nu. Chiar nu-i nicio problema, cu conditia ca argumentatia sa fie centrata pe muzica, adica singurul element concret, nu pe chestii absolut imposibil de verificat, e insa mult mai simplu de speculat aiurea, ca nu-i nevoie sa stii nimic despre subiectul cu pricina...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Iun 29, 2009 9:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS: Oricum, s-ar putea sa asistam la o chestie foarte interesanta, primul "live" oficial MJ scos postum, cu un concert care n-a avut niciodata loc. Probabil ca de-acum inainte promotorii vor avea grija sa filmeze ca lumea repetitiile, just in case...
http://www.mtv.com/news/articles/1614882/20090629/jackson_michael.jhtml
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.yourworldreport.com/wild_world/jackson_faked_his_death.htm
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Brighty a scris:


Totusi, nu pot sa-mi explic cum de a murit atat de singur?! Nu era chiar nimenea langa el cand i s-a facut rau si a fost nevoit sa sune la 911?! Omul asta avea evidente probleme de sanatate si ar fi trebuit monitorizat ( de medici, de cunoscuti...)


Astfel de întrebări, legate în primul rând de monitorizarea lui, îmi pun și eu. Ceva e neclar în toată povestea: Se estimează că MJ valora aprox. un miliard de dolari. Avea datorii de vreo 500 de milioane. Concertele programate mai aduceau iar câteva sute de milioane. Practic astea sunt sume absolut imense și implicau diverse persoane, cu putere financiară enormă. Păi eu îi urmăream lui MJ fiecare mișcare și îl monitorizam și cu satelitul! Mi se pare insultător pentru logică să se spună că a murit aproape complet singur, doar cu un doctor stupid care îl resuscita pe pat (ce inepție!) și care a chemat un valet să sune paramedicii! Și de fapt, toți acum s-au luat de doctor, dar nimeni nu pomenește nimic de valetul care a sunat la 911 și care, teoretic, a fost martor la toată chestia. Acela a dispărut în ceață. Apoi, în conferința de presă de ieri, de ce dracu râdea ca prostu' tata lui MJ, râdea de parcă era Don Corleone. Și când este întrebat „Are these difficult times for you?" dă un răspuns năucitor: „The greatest star in the world…no, the greatest superstar in the world died, of course these are difficult times!” (!!!)

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate era sub influenta calmantelor Rolling Eyes
_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chris a scris:
Poate era sub influenta calmantelor Rolling Eyes


doctorul??? Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din cate am citit, dl. Jackson senior isi punea copiii la treaba de mici, i-a abrutizat si i-a lipsit de copilarie, de aici adultii incompleti de mai tarziu. Michael era cel mai talentat, cel mai sensibil - probabil, asa ca a luat-o rau de tot in freza, d'-aia voia el sa ramana copil si sa-si retraiasca zilele copilariei.
Asa ca dl. Jackson 'al batarn probabil e o bruta cu creier de urangutan.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Pagina 2 din 8

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community