FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Michael Jackson a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
GF9898



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 86
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 11:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In ceea ce priveste "arta" a la M.J. pe mine (e doar o parere personala) ma lasa FOARTE RECE, o fi avand el pese super aranjate d.p.d.v thehnic dar pe MINE nu m-a prins acest curent pop, este exact genul de muzica care ma streseaza la culme, mai ales ca o intreaga masinarie de facut bani a profitat la maxim de el.
Imi amintesc si acum cateva imagini date pe tvr dupa terminarea primului concert in Romania cu acele tipe care se dadeau de ceasu' mortii: "a plecat si nu mai vine..."
Eu chiar nu-i inteleg pe unii....
Vorba lui Mircea Badea: cu e ma ajuta pe MINE sa vad atata tevatura despre acest subiect ?
Imi crecte contul din banca ?
Ma scuteste careva de plata impozitului ?
Imi creste salariul de maine ?
Pentru mine nu ramane decat un maimutoi menit sa placa puberilor de 12-16 ani Smile
Acum despre morti....numai de bine....o fi el rege dar tot intre 6 scanduri ajunge...

_________________
caut boombox-ghettoblaster la fel cu cel din videoclipul Madonnei "Hung up"http://www.youtube.com/watch?v=Mb8iP3jow6w
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 11:50 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 8:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

GF9898 a scris:
tot intre 6 scanduri ajunge...


La fel și tu. Diferența e că el a lăsat ceva enorm în urmă, pe când tu lași în urma ta doar niște mesaje imbecile pe forum. Mesaje de genul "de ce să mă gândesc la MJ, că doar nu-mi scade impozitul" denotă un IQ mai mic decât al lui Bubble.

În altă ordine de idei, aș vrea să mărturisesc că de vineri dimineața, de când am aflat că a murit, nu am mai fost în stare să ascult muzică. Personal, moartea lui m-a afectat mai mult decât credeam, deși nu am ascultat MJ cred că absolut deloc în ultimii 10 ani, însă pentru mine are magnitudinea unui cataclism. Am senzația apăsătoare că lumea a pierdut ceva extrem de valoros. Nu-mi explic de ce. Deocamdată nu mai ascult muzică și nici nu prea cred că o s-o fac prea curând. Eu am fost întotdeauna mai impresionat de "omul" Michael Jackson, decât de "artistul" Michael Jackson.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 9:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O fi Mircea Badea haios, da' eu nu l-as lua ca etalon de logica... Laughing Oricum, din pop-ul anilor '80 care, dupa mine e o varza, MJ e singurul care mi-a placut, poate ca-i de vina si colaborarea cu Quincy Jones si alti baieti serosi. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 9:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Silent Lucidity
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 9:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS: ...iar faptul ca Miles Davis a preluat "Human Nature" inseamna totusi ceva...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 8:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Rychter
du-ti bre...

_________________
Cat's motto:
No matter what you've done wrong, always try to make it look like the dog did it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 8:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adic95, "bancul" pe care l-ai pus la Cafenea dovedeste că ești un imbecil cu o viață foarte tristă. Asta ești: un MARE DOBITOC. Și lipsit de bun-simț. A murit un om și tu faci bancuri ordinare de retardați pe seama lui. Așa că ce ar fi să te duci tu de unde ai ieșit...
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[b]Rycher[/b]
Sunt si eu un anonim ca si tine. Daca ti-am apreciat unele posturi pana acum,chiar nu inteleg de ce trebuie sa arunci cu invective asupra cuiva care nu este fan MJ. poti sa le arunci si asupra mea daca vrei ca nici eu nu am fost,nu sunt si nu voi fi fan MJ desi am crescut cu muzica pop-disco a anilor 70-80.
Cat despre morti...vorba cuiva de mai sus....Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bancul intr-adevar e prost, in rest insa...gusturile nu se discuta. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fluffy38, nu am eu nicio treabă cu el că nu este fan Michael Jackson, ci cu bancul mizerabil pe care l-a pus, legat de 2 persoane care tocmai au murit. Bancul ăla arată că acest user are un caracter mizerabil și mărunt.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 03, 2009 10:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma scuzati domnule rycher ca nu pot sa simt ca dumneavoastra un produs pur comercial si promovat prin lectii fundamentale de marketing.
_________________
Cat's motto:
No matter what you've done wrong, always try to make it look like the dog did it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Sam Iul 04, 2009 12:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher stiu ca esti suparat dar te rog sa te abti de a jicni colegii de forum.
Sper sa nu se mai intample, stii foarte bine ca nu imi pasa la cine dau ban...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Iul 04, 2009 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adic95 a scris:
ma scuzati domnule rycher ca nu pot sa simt ca dumneavoastra un produs pur comercial si promovat prin lectii fundamentale de marketing.


E vorba de respectul pentru o ființă umană care tocmai a decedat, dar nu știu dacă neuronul tău chinuit și trist bate până acolo. Se vede că ai educație de țărănoi. Vai de capul tău!

Scuze Vasile, mă poți bana, dar individul ăsta a întrecut orice limite ale bunului-simț și civilizației cu bancul ăla, de când sunt pe forum n-am văzut atâta bădărănie și mojicie.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Iul 04, 2009 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

E vorba de respectul pentru o ființă umană care tocmai a decedat


de aia care si-au taiat venele cand au aflat de moartea lui nu-ti pare rau, nu de alta dar si ei erau oameni!!!


ps bancul e super Twisted Evil

_________________
Maneaua-i rupta din rai!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Sam Iul 04, 2009 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie imi pare bine cand moare cineva pentru ca stiu ca "dincolo" il asteapta viata vesnica si fericire eterna.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Pagina 3 din 8

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community