FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Michael Jackson a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bacanutinu2



Conectat la: 26 Noi 2008
Mesaje: 30

MesajTrimis: Lun Iul 06, 2009 8:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

XRCD24,
OK.Daca asa ati vrut sa spuneti,e o neintelegere atunci.
imi cer scuze pt tomul de adineauri!
Sanatate!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iul 06, 2009 8:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Iul 06, 2009 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De aici au inceput problemele lui cele mai mari...

http://www.youtube.com/watch?v=FBkDTQB7KSo

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Iul 06, 2009 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si declaratia consilierului juridic in tribunal, dupa declaratia lui Culkin, la procesul infam din 2005:

“Out of the five kids that Michael Jackson supposedly molested, one never showed up at the trial. Three have said they were never molested and only one came to the courtroom and indicated he was molested,” Copeland said. “So, I think that Macaulay Culkin single-handedly devastated and shook the foundation of the prosecution’s pattern evidence against Michael Jackson.”

Practic, Macaulay Culkin a invins acuzarea de unul singur.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 578
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 06, 2009 11:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca a fost cea mai inteleapta miscare aceea de a se pune cu sistemul (Sony Music & Tommy Motolla)... "I promise you: the best is yet to come!", asa mentioneaza la final. Eh, "Invincible", editat parca la Universal Music, nu a fost chiar atat de "the best" Razz ... Ba, din contra!

Cate am spune, tot Sony Music l-a facut mare pe Michael (ca si pe Mariah...) Gestul de a sfida, in public, compania care l-a sustinut si promovat pe bani grei ani de-a randul mi s-a parut totusi nelalocul lui, indiferent cate "bube" ar fi avut "ochii oblici" si al lor prezident.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Iul 07, 2009 10:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

În mod sigur nu a fost o mișcare înțeleaptă dacă ne gândim la ce a urmat. Într-adevăr, Michael s-a ridicat cu Sony, dar pe de altă parte trebuie să privim și reversul, câte miliarde a făcut Sony cu Michael. În mod sigur sunt mulți artiști care ajung la un moment dat să nu mai suporte impunerile casei de discuri, mai ales când te cheamă Michael Jackson. Să ne gândim la un alt caz, cel al lui Prince, câte nu a făcut pentru a scăpa de casa de discuri. Iar Mottola, care de fapt până la urmă a și fost forțat să demisioneze în 2003, în urma circului cu Michael, e un tip abject. Invincible nu a fost un succes raportat la Michael Jackson, dar a fost vândut totuși în aproape 4 milioane de exemplare, cam cât a vândut Madonna cu ultimul album (care este considerat un succes), iar Sony în mod sigur și-au ros unghiile de ciudă. Au și început să lanseze number on”-uri, greatest hits-uri, etc. pentru a stoarce la maxim perioada în care Michael a fost la ei.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 578
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 07, 2009 8:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A inceput ceremonia de la Staples Center... Se pare ca va fi un adevarat show, cu discursuri, recitaluri muzicale, dansuri si chiar numere de circ, care i-au placut atata lui Michael Jackson!... De vazut daca vom asista, pe bune, la asa ceva...

La Pro Tv, in studio, comenteaza Loredana Groza si Andreea Esca. Afirmatii ilare, penibile, pline de patos. Se dau chiar si stupide momente publicitare. Sfatul meu: schimbati postul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Mar Iul 07, 2009 8:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vedeti ca-i un Eric Rohmer la 21.00 pe tvr cultural
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 11:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am urmărit ceremonia pe mai multe canale, străine și românești, de curiozitate. De departe, cei mai penibili, așa cum era de așteptat, au fost românii, cu excepția MTV, care au avut cea mai bună imagine și cel mai bun sunet și au lăsat ceremonia să curgă liberă. Antena 3 s-a umplut de ridicol, lăsând ceremonia pe o jumătate a ecranului și făcând politică dâmbovițeană de 2 lei, de care ne este tuturor deja scârbă, pe cealaltă jumătate a ecranului. Mi s-a părut grotesc. Adică ditamai CNN au putut lăsa ceremonia liberă, dar cei de la Antena 3 și Gâdea nu s-au putut abține, trebuiau ei să dezbată neapărat și ieri seara stringentele probleme românești, același rahat de zi cu zi. Pe bune dacă nu OTV-ul a dat clasă la Antena, ProTV și Realitatea prin comentarii mult mai pertinente și interesante, față de idioțeniile debitate la celelalte posturi. Până la urmă am alternat între CNN și MTV că deja mi se făcuse rău de atâta bullshit.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 11:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Legat de ceremonie, a fost perfectă, mult prea perfectă pentru a fi putut fi pusă la punct în 3 zile, cât au avut la dispoziție. De asemenea, bag mâna în foc că Michael nu era în sicriul acela. Faptul că și-a făcut testamentul exact cu 7 ani în urmă, pe 7.07, adică ziua funeraliilor, e din nou suspect și eu nu mai cred de mult în coincidențe.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Legat de ceremonie, a fost perfectă, mult prea perfectă pentru a fi putut fi pusă la punct în 3 zile, cât au avut la dispoziție. De asemenea, bag mâna în foc că Michael nu era în sicriul acela. Faptul că și-a făcut testamentul exact cu 7 ani în urmă, pe 7.07, adică ziua funeraliilor, e din nou suspect și eu nu mai cred de mult în coincidențe.


Io cred ca Michael nu e mort, Michael se transforma... Laughing
Ce dreaq, a lasat 200 melodii (uof Doamne!) pe care tre' sa le inregistreze si sa le lanseze... i.e. aproximativ 20 LP-uri - audiofile la Heaven Recording... Rolling Eyes Sa vezi ce profit face Sf. Petru din drepturile de autor... O sa paveze si raiul si iadul (cu intentii bune, desigur!) Sau o sa-i puna borduri!

A dreaq teoria conspiratiei... De ce mi-e frica este sa nu se-ntoarca NEGRU! Cheerleader

PS: Rycher, nu ma porcai, te rog - chiar n-am putut sa ma abtin! Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 1:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici eu nu sunt adeptul conspirațiilor, dar să-ți faci testamentul pe 7.07 și exact peste 7 ani, adică tot pe 7.07 să ai funeraliile…come on…am trecut de vârsta la care să spun „ce coincidență!”
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai data funeraliilor au stabilit-o cei din familie/anturaj... Omul e mort de fo' doo saptamani - mai avea putin si mirosea pana pe coasta de est! Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 1:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

Legat de ceremonie, a fost perfectă, mult prea perfectă pentru a fi putut fi pusă la punct în 3 zile, cât au avut la dispoziție.

E doar (inca) o dovada ca oamenii aia isi cunosc meseria. La ei showbiz-ul chiar e business, nu bisnita. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 1:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Nici eu nu sunt adeptul conspirațiilor, dar să-ți faci testamentul pe 7.07 și exact peste 7 ani, adică tot pe 7.07 să ai funeraliile…come on…am trecut de vârsta la care să spun „ce coincidență!”

Ma mir ca inca n-a gasit nimeni o referire la eveniment in profetiile lui Nostradamus, cat despre filmuletele underground care "demasca conspiratia" cred ca sunt deja in stadiu de montaj... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 08, 2009 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mă rog, fiecare cu propria părere, eu am niște nelămuriri deocamdată aici.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Pagina 6 din 8

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community