FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Placa de sunet impresionanta

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Mie Mai 27, 2009 8:34 pm    Titlul subiectului: Placa de sunet impresionanta Raspunde cu citat (quote)

Cred ca majoritatea dintre noi a ascultat un calculator cu o placa de sunet.
Care este placa de sunet care va impresionat prin ceva anume (muzicalitate, sau ceva).
Se spune ca vechile placi de sunet de la Yamaha erau foarte bune ,pe slot ISA.
Dupa parerea mea cred ca cele mai bune placi consumer sunt de la Asus si M-audio.
Daca ati ascultat si placi profi RME ,Lynx sunteti rugati sa va lasati parerile.
Va astept cu impresii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mai 27, 2009 8:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
GF9898



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 86
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Iun 01, 2009 12:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Antex SX-23e....o vechitura ISA, FULL SIZE , DAC-uri CS, DSP proriu pentru codare/decodare mpeg1 layer 2 (mp2), facuta pe viata !
Dar la vremea ei prin 1994 costa peste 2000 de parai !

_________________
caut boombox-ghettoblaster la fel cu cel din videoclipul Madonnei "Hung up"http://www.youtube.com/watch?v=Mb8iP3jow6w
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bloggerX



Conectat la: 02 Iun 2009
Mesaje: 69
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut o placa de sunet cu chipset Yamaha prin 2000... se auzea destul de muzical dar dupa ce am trecut la onboard Realtek 652 am observat ca si suna mai detaliat.
Am avut un Realtek 655 pe o placa de baza AsRock care cam avea zgomot de fond si interferente!
Pe laptop am un Analog Device on-board de prin 2005 si suna mai bine ca aceea. Pe placile de baza mai noi am vazut ca Realtek 882 e si mai buna calitativ si destul de muzicala DAR iesirea are volum foarte mic.
Folosing amplicator de casti din amplificator integrat am reusit sa fiu destul de multumit ce calitatea acestei placi de sunet.
Pot sa zic ca Creative X-FI Music mi se pare mai rece ca realtek HD882 si nu neaparat mai detaliata, dar are volum foarte mare si poti sa reglezi frecventele(bass-ul) din ea iar efectul de X-FI este interesant! Oricum nu imi place cum suna aceeasta si mi se pare foarte obositoare.
Pentru a a asculta muzica folosesc un player MP3 Sony ce mi se pare la fel de detaliat ca Creative, soundstage bun si e mult mai muzical. Nu este probabil audiofil dar prefer sa imi placa cum suna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community