FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
antena DVB-T-help!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 1:37 pm    Titlul subiectului: antena DVB-T-help! Raspunde cu citat (quote)

Salut
Acum doua zile am cumparat de la MGalaxy o antena DVB-T Philips care din motive...... ???????? nu functioneaza la mine acasa.M-am intors cu ea la magazin si acolo era totul ok.Televizorul este LG 47LH4000 cu tuner incorporat Dvb-t mpeg 4 tot ce trebuie(are 2 luni).Care este beleaua?

La magazin n-au vrut s-o schimbe sau sa-mi dea banii , ca deh mere.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 1:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Baronake



Conectat la: 21 Feb 2008
Mesaje: 21
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 6:36 pm    Titlul subiectului: Conteaza foarte mult unde stai si ce pozitie ai Raspunde cu citat (quote)

Am patit si eu la fel (e drept ca antenele de casa probate de mine - mai multe - au fost cu imprumut, nu cumparate). Eu stau in Militari cu vedere catre Comuna Rosu (NordVest) dar prietenii mei (Cismigiu, Tei, etc) nu au probleme de receptie. Cele mai bune rezultate le-am obtinut cu un cablu mufat la un capat (pt televizor) scos afara pe geam. Eu prind TVR HD mai usor - cu firul atarnat prin casa catre geam (probabil tine de broadcasting facut de Radiocomunicatii) iar ProTV HD cu dificultate tinand firul pe geam afara (probabil ca emisia se face de la sediul ProTV fara alti repetitori, etc). Daca o sa pui si o antena externa sigur vei obtine rezultate mai bune. Sau te poti abona direct la un UPC, Romtelecom care deja au mai multe programe HD in pachet (HBO, Discovery, Eurosport cred) ...
_________________
Viata e dura !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca ai dreptate.Eu stau in Damaroaia City:D si sunt mai mult case si ceva blocusoare de astea facute noi(de romi majoritatea) Mad si nu am decat Casa Presei ca si cladire mai inalta in zona de unde emite Realitatea TV .O fi din cauza asta?
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cola100



Conectat la: 31 Mai 2008
Mesaje: 17
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va recomand cu caldura DA-6000 achizitionata de mine . Prinde excelent (atat in casa ) dar eu am pozitionat-o in balcon . Si prima achizitie a mea a fost tot o antena philips , cu rezultate ,,extraordinare'' ( nule adica ) . Bafta mea ca am dus-o in 2 ore inapoi la magazin si mi-am recuperat banii .
Pozitionare bloc : Militari , et. 8/10 , rasarit .
link:http://www.antech.ro/?cat=p&page=34
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baronake



Conectat la: 21 Feb 2008
Mesaje: 21
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 11:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cola100 a scris:
Va recomand cu caldura DA-6000 achizitionata de mine . Prinde excelent (atat in casa ) dar eu am pozitionat-o in balcon . Si prima achizitie a mea a fost tot o antena philips , cu rezultate ,,extraordinare'' ( nule adica ) . Bafta mea ca am dus-o in 2 ore inapoi la magazin si mi-am recuperat banii .
Pozitionare bloc : Militari , et. 8/10 , rasarit .
link:http://www.antech.ro/?cat=p&page=34


In incercarile mele am avut acasa si modelul DA-2000 de la un prieten (e drept, modelul 2000 e de interior pe cand 6000 vad ca e de exterior). S-a comportat la fel de bine ca si Philips (adica dezastru) - din cauza asta eu am ramas la fir atarnat prin casa. Modelul 2000 merge perfect in schimb la el acasa - sta undeva in zona Kogaliniceanu (facultatea de Stomatologie). Cred ca pozitia (locatie si orientare) apartamentului e foarte importanta totusi ...

_________________
Viata e dura !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc de sfaturi.Pana una alta o sa ma uit in continuare la DVD,deoarece nu am nici cablu in mansarda Very Happy .
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Dum Iun 06, 2010 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am și eu o întrebare și ca să nu mai deschid un thread nou, întreb aici: la noul Bravia cumpărat (are tuner DVB-T inclus) am pus în spate o simplă sârmă legată la o antenă mică de radio și îmi intră perfect, dar absolut lacrimă, ProTV HD, Sport Ro HD și încă vreo 5 - 6 programe. Întrebarea ar fi: merită să iau o antenă de cameră dedicată (cu amplificator inclus), sau oricum doar aceste 7 -- 8 programe le voi prinde și cu aia?
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wisepiggy



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iun 06, 2010 9:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trebuie sa prinzi si TVR HD. Din ce stiu eu sunt 11 canale care se prind.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2010 2:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Am și eu o întrebare și ca să nu mai deschid un thread nou, întreb aici: la noul Bravia cumpărat (are tuner DVB-T inclus) am pus în spate o simplă sârmă legată la o antenă mică de radio și îmi intră perfect, dar absolut lacrimă, ProTV HD, Sport Ro HD și încă vreo 5 - 6 programe. Întrebarea ar fi: merită să iau o antenă de cameră dedicată (cu amplificator inclus), sau oricum doar aceste 7 -- 8 programe le voi prinde și cu aia?


Da este adevarat ce spui,dar cu siguranta ca stai intr-o zona unde ai semnal foarte bun.La mine in cartel trec avionele pe deasupra casei ca sa aterizeze pe Baneasa asa ca.....tante auguri receptie tv.Nici radio nu prind ca lumea.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
anabia



Conectat la: 28 Oct 2009
Mesaje: 22
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 08, 2010 10:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acelasi lucru am patit si eu. Recomand o antena de exterior cu amplificare. Cu antena de camera nu vedeam nimic, chiar si cu cea de exterior inauntru nu prindeam nimic. Cum am scos-o afara, cum au intrat posturile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community