FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
BEHRINGER PMH5000

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DjRobert



Conectat la: 17 Sep 2009
Mesaje: 12
Locatie: ARAD

MesajTrimis: Vin Sep 18, 2009 12:20 am    Titlul subiectului: BEHRINGER PMH5000 Raspunde cu citat (quote)

Salutare domnilor!

Sunt nou pe aici si de cateva ore lecturez posturile voastre. Acum trec la...''nextlevel'' si va adresez si o intrebare...sau mai multe... Smile

Ce parere aveti despre BEHRINGER PMH5000? Minusuri si plusuri, cum sta cu puterea, fiabilitate etc. Stiu ca exista acele replici tip cand pronunti BEHRINGER: ''scule ieftine'', ''cat dai atata face'' etc... As prefera acum sa vb pe concret, pe scula asta. A lucrat careva pe ea? Nu de alta dar in 2, 3 zile am de gand sa o achizitionez... plus doua boxe pasive aferente, tot de la behringer. Ce imi recomnadati in privinta boxelor? Bugetul pentru ele e undeva pe la 300 EUR.

Mersi anticipat!

Wink
Robert.[/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 18, 2009 12:20 am    Titlul subiectului: Mitica




behringer_europower_pmh5000_s16435.jpg
 Description:
 Filesize:  46.44 KB
 Viewed:  201 Time(s)

behringer_europower_pmh5000_s16435.jpg


Sus
DjRobert



Conectat la: 17 Sep 2009
Mesaje: 12
Locatie: ARAD

MesajTrimis: Vin Sep 18, 2009 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunteti plecati toti in vacanta? Smile

Guess what?... Maine dimineata imi ajung ''utilajele'' mixerul Behringer PMH5000 + doua boxe Behringer E1220. Rolling Eyes Sunt tare nerabdator. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Sep 23, 2009 6:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DjRobert a scris:
Sunteti plecati toti in vacanta? Smile

Guess what?... Maine dimineata imi ajung ''utilajele'' mixerul Behringer PMH5000 + doua boxe Behringer E1220. Rolling Eyes Sunt tare nerabdator. Wink


Condoleanțe !

Extremely high sound pressure level (93 dB full space 1 W @ 1 m)

Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Mie Sep 23, 2009 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te-ai grabit! Pacat de banii tai Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Mie Sep 23, 2009 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare, din pacate acuma ulterior ma bag si eu cu un amanunt referitor la mixerul acesta. Faza e ca alimentarea este in comutatie iar fiabilitate slaba. Si eu am vrut candva sa cumpar unul din asta dar sincer cand l-am vazut am renuntat la start. Mi se pare o jucarie cu multe butoane si beculete care dupa un timp cad pe rand la o utilizare continua.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COCOBUC



Conectat la: 23 Sep 2009
Mesaje: 24
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sunt posesorul a unui powermixer PMH 5000 Behringer

si sunt multumit de el , Cool . Potentiometrele nu fasie nu scartie ,

ceea ce este un lucru bun tinand cont ca este un mixer " berry " . Cool

In priviinta puterii nu cred ca are asa cum declara producatorul ,

400 watti la 4 ohmi . Twisted Evil

_________________
www.djbucuresti.ro
www.forum.sonorizarilive.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
DjRobert



Conectat la: 17 Sep 2009
Mesaje: 12
Locatie: ARAD

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile

Respect experienta voastra in domeniu dar, sincer, m-am indragostit de mixerul asta si nu am mai stat pe ganduri... Deocamdata sunt foarte multumit de el, pe viitor mai vedem! Smile A, teoretic e 400 W + 400 W in 4 ohmi! Twisted Evil Si boxele suna bine, conectoare speakon Neutrik, foarte multumit si de ele.
Toate bune!

Multumesc tuturor de sfaturi si pareri! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sebibv93



Conectat la: 12 Dec 2010
Mesaje: 1
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 5:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare, sunt nou pe forum. DjRobert, vroiam sa iti cer parerea despre boxele Behringer pe1220 . Au fidelitate mare, se aud suficient de tare pentru un mic chef?Orice alte detalii sunt binevenite. Intentionez sa cumpar o pereche curand si as vrea sa stiu cate ceva de la cineva care a ascultat la ele. Mersi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community