FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
probleme deck pioneer ct 979

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 11:22 pm    Titlul subiectului: probleme deck pioneer ct 979 Raspunde cu citat (quote)

am cumparat de curand un deck pioneer ct979 - teoretic printre cele mai performante deckuri pioneer - cu un pret rezonabil.
bineinteles ca reversul la pretul mic a fost o buba - inregistreaza foarte slab - practic, la comutarea de pe monitor pe tape, volumul inregistrarii scade la jumatate.
care poate fi buba? cum poate fi remediata?

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 11:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Stalin



Conectat la: 18 Sep 2009
Mesaje: 27

MesajTrimis: Vin Sep 25, 2009 12:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare. Poti incerca cu o demagnetizare a capetelor eventual! Stiu ca e stupida intrebarea , capetele sunt curatate bine si restul ghidajelor? Daca dupa aceste operatii defectul ramane , tare imi e ca vei sta cu osciloscopul in el pentru calibrare! Te asteptam cu detalii! Very Happy
_________________
Akai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Sam Sep 26, 2009 11:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam putine raspunsuri pentru un forum plin de guru audio...
_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 6:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Astazi am primit Pioneer-ul Ct 979 de la Florin, si tin sa-i multumesc pt ca a ajuns la mine. L-am testat repede, reda fabulos si inregistreaza la fel! Nu pot sa-mi dau seama care a fost problema de zicea ca inregistreaza cu nivelul la jumatate. L-am testat cu o caseta Tdk metal si imprima superb, parca se aude mai frumos ca sursa, cd-playerul Sony X 559 Es. Capetele sunt ca noi, fara uzura sau sant, sigiliile sunt intacte! In zilele urmatoare voi pune poze si un filmulet Wink
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 7:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Colectionaru a scris:
Astazi am primit Pioneer-ul Ct 979 de la Florin, si tin sa-i multumesc pt ca a ajuns la mine. L-am testat repede, reda fabulos si inregistreaza la fel! Nu pot sa-mi dau seama care a fost problema de zicea ca inregistreaza cu nivelul la jumatate. L-am testat cu o caseta Tdk metal si imprima superb, parca se aude mai frumos ca sursa, cd-playerul Sony X 559 Es. Capetele sunt ca noi, fara uzura sau sant, sigiliile sunt intacte! In zilele urmatoare voi pune poze si un filmulet Wink



ei, la naiba! l-am testat cu vreo 3 casete - e drept, cu banda "normala". am zis ca n-are rost sa ma mai agit sa caut prin cutii una "metal". oricum, sa-l stapanesti sanatos! sincer, dupa ce l-am avut pe asta, nu o sa-mi mai cumpar ever un model sub el.

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 8:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si pe casete normale inregistreaza impecabil, nu-mi dau seama care a fost problema. La testul cu casete normale am folosit casete Emtec cumparate din magazin acum cateva luni. Din experienta un deck sa piarda semnal la inregistrare, se intampla atunci cand sunt casetele vechi, banda naspa. Asta imi amintesc ca se intampla la casetele Agfa din anii 80, pierdeau nivel la rec si din inalte bine de tot. Am testat si pe caseta Crom, iarasi impecabil. La crom am folosit Sony Ux Pro 60.
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Colectionaru a scris:
Si pe casete normale inregistreaza impecabil, nu-mi dau seama care a fost problema. La testul cu casete normale am folosit casete Emtec cumparate din magazin acum cateva luni. Din experienta un deck sa piarda semnal la inregistrare, se intampla atunci cand sunt casetele vechi, banda naspa. Asta imi amintesc ca se intampla la casetele Agfa din anii 80, pierdeau nivel la rec si din inalte bine de tot. Am testat si pe caseta Crom, iarasi impecabil. La crom am folosit Sony Ux Pro 60.


totusi pe aceleasi casete celelalte deck-uri inregistreaza ok. capetele au fost sterse.

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 8:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zilele urmatoare am de gand sa cumpar niste casete cum trebuie, niste Sony metal. Cand treceti prin Bucuresti, sunteti invitat sa veniti sa vedeti si celelalte jucarii care le mai am. Acest deck, e cel mai bun care il am pana acum. Mai am ca deck Pioneer Ct 757, Pioneer Ct 656 mk2, Akai Gx f 31 si un Telefunken Hc 1500. Inca odata multumesc pt aparat!
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Vin Oct 09, 2009 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Colectionaru a scris:
Zilele urmatoare am de gand sa cumpar niste casete cum trebuie, niste Sony metal. Cand treceti prin Bucuresti, sunteti invitat sa veniti sa vedeti si celelalte jucarii care le mai am. Acest deck, e cel mai bun care il am pana acum. Mai am ca deck Pioneer Ct 757, Pioneer Ct 656 mk2, Akai Gx f 31 si un Telefunken Hc 1500. Inca odata multumesc pt aparat!


trebuia sa spui, iti trimiteam si o caseta pe metal. oricum, pune-te pe strans bani ca trebuie sa-mi vina o comanda de pe e-bay cu cateva casete reel 2 reel. Twisted Evil

_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colectionaru



Conectat la: 08 Ian 2008
Mesaje: 238
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 13, 2009 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uitati aici si filmuletul promis, felul in care inregistreaza si reda: http://www.youtube.com/watch?v=E_KrKfN3Ju8 . O sa pun poze in detaliu cu el la rubrica "Sa ne dam mari cu vintagele noastre". Cu astea fiind spuse consider "thread closed" Cool
_________________
Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community