FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
vreau sa imi confectionez niste boxe

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Kentus



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Oct 21, 2009 5:22 pm    Titlul subiectului: vreau sa imi confectionez niste boxe Raspunde cu citat (quote)

Am nevoie sa imi construiesc un sistem 2.0 sau 2.1, as vrea sa incep cu ce e mai usor, nu neaparat pentru ca vreau un sunet f bun sau pentru ca vreau sa ascult muzica tare, ci doar pentru a incerca sa le creez si sa le inteleg mecanismul.
Ma poate ajuta cineva cu tutoriale sau manuale despre acest subiect?
Si as avea o prima intrebare... pot sa folosesc difuzoare de la o masina pentru inceput pentru a imi forma o idee despre metodica si organizarea sistemului?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 21, 2009 5:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Mie Oct 21, 2009 8:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te salut, Sincer nu vreau sa te descurajez dar ca sa te apuci de construit incinte acustice, trebuie sa te documentezi si sa citesti multe articole despre realizarea lor. Ca si pentru inceput iti recomand urmatorul link asa sa-ti faci o idee cu ce se mananca acustica. http://www.lenardaudio.com/index.html
si eu l-am primit pe un alt forum.
Vezi ca aici pe forum sunt anumite persoane care au construit incinte acustice, ia legatura cu ei poate te ajuta in acest sens.
Eu iti doresc o lectura placuta si sa ai scucces in cea ce vei face.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kentus



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Oct 21, 2009 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc. Am de unde sa incep. Sper sa reusesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community