FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Discutii despre BluRay
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca are senzatia ca e obligat sa dea mai multi bani pe disc din cauza asta. Laughing
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 2:00 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
jamesbond007.5



Conectat la: 10 Mai 2003
Mesaje: 52
Locatie: the world is not enough...

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 9:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si pe discurile DVD obisnuite existau carute de bonusuri si incapeau foarte bine pe o fata sau doua...ideea este ca tehnologia e un pic mai in fata decat cerintele actuale si ma gandesc ca existau alternative ieftine de tot la discurile Blu-ray,incepand de la discurile holografice si terminand cu HD-DVD,dar probabil ca razboiul gigantilor din domeniul a hotarat si nu cerinta consumatorului.Mi-ar fi placut ca totusi discurile sa fie mai ieftine deoarece totusi la preturile din RO tehnologia "albastra" isi va face mai greu loc si intre timp este posibil sa apara altceva,ceea ma defavorizeaza pe mine ca parte de consumer.
Si atat ! Wink

_________________
Stiti ce ?.Fiti destepti si fara frica...
eu va salut...Mitica!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 10:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Totuși, cât de ieftine ar trebui să fie BD-urile? Deja Media Galaxy vinde BD-uri la 59 RON bucata, ăsta e deja prețul unui DVD. Și DVD-urile costau la fel în primii ani de apariție. Prețurile BD-urilor se vor reduce și mai mult, dar nu le pot face totuși mai ieftine decât DVD-urile sau la același preț, ar fi absurd.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Totuși, cât de ieftine ar trebui să fie BD-urile? Deja Media Galaxy vinde BD-uri la 59 RON bucata, ăsta e deja prețul unui DVD. Și DVD-urile costau la fel în primii ani de apariție. Prețurile BD-urilor se vor reduce și mai mult, dar nu le pot face totuși mai ieftine decât DVD-urile sau la același preț, ar fi absurd.


Cele de 59 Lei sunt titluri neimportante, banale.
Cred ca preturile in final vor ajunge cam pe aici la orice titlu.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Colecția James Bond, de exemplu, nu mi se pare chiar așa banală și neimportantă...Chiar și eu mi-am luat zilele trecute Dr. No, mi s-a părut o ocazie prea bună s-o ratez. Iar titlurile noi, care fac în jur de 110 ron oricum mi se par din start o afacere mai bună decât varianta pe DVD care face 60 RON. Diferența aia de preț se traduce în calitate audio și video.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Iar titlurile noi, care fac în jur de 110 ron oricum mi se par din start o afacere mai bună decât varianta pe DVD care face 60 RON. Diferența aia de preț se traduce în calitate audio și video.


Asa este.

Dar inca sunt mai mari fata de preturile de pe amazon de ex.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 9:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Preturile de pe Amazon sunt excelente. Ideal sa fie dublate de un player bluray care poate sa gestioneze schimbarea de regiuni.
Am luat inainte de craciun un pack de animatie (Monsters Inc, Cars si Up) care a costat cat un bluray oarecare de la MG
Box setul Planet Earth este pe Amazon Uk la un pret spectaculos, la fel ca si multe filme...Pe Amazon un pret de 10GBP este unul destul de comun iar livrarea este suficient de ieftina ca sa nu te doara
De urmarit este si site-ul acesta chiar daca recomandarile sunt in general pentru piata americana
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Feb 19, 2010 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LG BD350 ; ce parere aveti ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

- sa nu par ridicol ....
Ce stiti de playerul DUNE Prime3.0 ? Ati avut contact cu el ?

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community