FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
probleme cred
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Adrian FX



Conectat la: 18 Feb 2006
Mesaje: 25
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 3:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai primit emailu?
_________________
Life, down here, is just an illusion!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 3:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 3:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adrian FX a scris:
ai primit emailu?

da mersi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca ceva de care nu vam zis este ca iam facut un update pt.racire care lam primit de la cine am cumparat receiveru,se poate sa fie din cauza ca nu iam facut eu bine update-ul?
Acuma nu sariti cu gura pe mine ca nu vam zis de prima data ca sasa sant eu destul de suparat Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adrian FX



Conectat la: 18 Feb 2006
Mesaje: 25
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

g@by a scris:
inca ceva de care nu vam zis este ca iam facut un update pt.racire care lam primit de la cine am cumparat receiveru,se poate sa fie din cauza ca nu iam facut eu bine update-ul?
Acuma nu sariti cu gura pe mine ca nu vam zis de prima data ca sasa sant eu destul de suparat Crying or Very sad


vezi ce zice in manualul ala, chiar daca nu-i de la modelul tau, referitor la vreun update de firmware sau altceva, sunt acolo niste defecte care seamana cu ce ai zis.

_________________
Life, down here, is just an illusion!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru cel care are probleme cu bazaitul in boxe.....
Am avut si eu problema asta la un onkyo 706.....intram cu RCA de la un PC - bazaia de mama focului.....
Am renuntat la tot ce tine de RCA si am facut toate legaturile digitale : de la PC optical si de la BD HDMI (normal ).
CONCLUZIA : Nu mai am nici cel mai mic bazait - chiar la volum mare ....
Nu cred ca ti-e greu sa treci pe optic :wink:

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 2:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Pentru cel care are probleme cu bazaitul in boxe.....
Am avut si eu problema asta la un onkyo 706.....intram cu RCA de la un PC - bazaia de mama focului.....
Am renuntat la tot ce tine de RCA si am facut toate legaturile digitale : de la PC optical si de la BD HDMI (normal ).
CONCLUZIA : Nu mai am nici cel mai mic bazait - chiar la volum mare ....
Nu cred ca ti-e greu sa treci pe optic Wink

prin optic am conectat playstationu si tot are bazait si am incercat cu doua cabluri optice diferite,la laptop lam conectat doar de proba sa vad daca are bazait dar nu ascult de pe laptop...
va mai intreb ceva daca desfac receiveru si ii anulez ventilatoru ala are ceva,se poate intampla sa prajesc receiveru?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adrian FX



Conectat la: 18 Feb 2006
Mesaje: 25
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

anuleaza-l provizoriu sa vezi daca ventilatoru-i cauza
_________________
Life, down here, is just an illusion!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adrian FX a scris:
anuleaza-l provizoriu sa vezi daca ventilatoru-i cauza

lam anulat dar bazaitul ala tot ii,asta este vad ca nam ce sai fac Sad
sper acuma sa nu se intample nimic ca am anulat ventilatoru din el...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca nu ai dat de capat la acel bazait, nu ramane decat sa-l duci la un servis sau la cineva care se pricepe si desigur ai incredere in el.
Nu cumva sa-l uci la un asa zis mester si sa-l aduci acasa si mai stricat.
Ceva semnale parazite intra in semnalul audio, undeva la partea de filtrare este buba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se poate sal fi stricat din cauza la update-ul care lam facut?
si va rog cineva care stie daca are ceva ca am oprit ventilatorul din el sa nu il stric si mai rau...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
norisss



Conectat la: 31 Dec 2005
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 6:18 pm    Titlul subiectului: vent Raspunde cu citat (quote)

Cupleaza ventilatorul la loc pana il duci la doctor.Daca suprasoliciti amplif. nu va mai avea racirea buna.DAca ai sesizat zgomotul dupa update uncearca sa faci rollback....poate merege.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 6:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si cum ii fac acest rollback ca habarnam Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intrebare .....
Cand ai avut numai semnal optic in receiver , ai scos toate RCA-urile din "fundul" lui ?

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 6:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Era sa uit ....
Cupleaza repejor ventilatorul ca cei care l-au pictat acolo nu-s fraiesteni ....

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Intrebare .....
Cand ai avut numai semnal optic in receiver , ai scos toate RCA-urile din "fundul" lui ?

da leam scos,nu ascult de pe laptop ca suna jalnic..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community