FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
probleme cred
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 7:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa inteleg ca e marca H/K ?
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 7:04 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
norisss



Conectat la: 31 Dec 2005
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sa incerci sa pui un firmware mai vechi.Exact cum ai facut update dar cu un driver mai vechi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Sa inteleg ca e marca H/K ?

Da si totusi o serie de la care ma asteptap sa sune cat de cat bine nu sa am probleme cu el si mai ales ca lam luat de nou
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 8:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Seria 445 nu este noua ci 355 .
Te-am intrebat ca eu am avut de ales intre H/K 355 si Onkyo 706 .
Am aflat ca multe din aparatele vandute H/K 355 s-au intors la service dupa aproape 3 luni .....Ce sa inteleg din asta ?
Toti posesori de Onkyo nu au avut probleme.
Harmanul asambleaza in China Rolling Eyes
Onkyo in Malaysia Wink
Ce nu mi-a placut la H/K a fost impedanta la boxe de 8ohm - la Onkyo 4 - 8 ohm

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am Harman/Kardon dupa cum urmeaza: doua amplitunere un AVR20 si unu AVR21, Deck TD420, DVD-player model DVD20.
Nu as face schimb cu nici unul contra unuia care e fabricat acuma in zilele noastre. Ce am vazut acuma pe la hipermarketuri si la preturi foarte mari peste 2000 de RON sunt varza din punct de vedere constructiv.
Acuma fiecare face cum crede ca este mai bine, dar eu zic ca decat sa cumperi un aparat audio mai ales amplif nou, mai bine cumperi ceva la mana a doua si de mai buna calitate.
Aparate din domeniul audio sunt de buna calitate chiar si noi, dar la preturi foarte mari (mii sau zeci de mii de euro!) Cei drept si aparatele mele la vreme lor costau cateva mii de dolari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Lun Noi 16, 2009 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cine ma ajuta si pe mine cu un firmware pt.avr445 mai vechi ca am cautat pe net si nu am gasit nimic,binenteles daca exista mai vechi ca nu stiu ce sai mai fac,credetima nici sa dorm nu pot Sad
adresa mea de mess free_style_prj
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Mie Noi 18, 2009 2:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu mai deschid alt topic ca nu are rost parerea mea despre lucrurile facute made in china sant de tot c....u,eu primu receiver care lam avut a fost onkyo nu mai stiu exact modelu da oricum era ceva nu foarte scump,tot ce stiam atunci era daca ii sa cumpar ceva sa cumpar made in japan,credeti sau nu lam cumparat doar ca era made in japan nici nu auzisem de firma onkyo,dupa maxim un an lam schimbat cu yamaha ceva seria 3 oricum model ieftin si nu cumparat de la noi binenteles ca am regretat.dupaia am luat denon tot model ieftin ceva avr 1700 nu sariti modelu exact nul mai stiu nici la yamaha si nici la denon,dupaceia am luat iarasi onkyo iarasi nu mai stiu modelu oricum tot receiver,si dupa cateva luni am luat harman avr 135 care mie unu mia placut cum suna mai mult de cat ce am avut pana acuma in afara de onkyo primu receiver,dupa aproximativ un an si ceva miam luat avr 235 sunetu normal ca a fost mai bun si ultima oara miam luat avr 445 cu speranta ca sigur suna mai bine ca si ce am avut pana acuma,vreau sa va zic ca tot ce am avut pana acuma in afara de onkyo primu receiver care a fost made in japan restu au vost made in P.R.C mai exact harman 135 si 235 denonu si onkyo nu mai stiu exact unde erau facute dar oricum nu made in china,si unde am vrut sa ajung defat ca avr 445 este made in china si care lam cumparat de nou din prima zi a inceput sa baraie ventilatoru in el, a doua zi barait sau nici nu mai stiu cum sa ma exprim in boxe,a treia zi o boxa cand ascult pe stereo seaude mult mai incet ca si celanta,credetima ca mie si frica maine sai mai dau drumul ca cine stie ce surprize mai am.
probabil ca este multa lume care mai au scule made in china acasa si care sant multumiti de ele,dar parerea mea si poate nu personala este sa va feriti de ele cat se poate posibil.
probabil sa fie si defecte de fabrica si normal ca nu sant primul care pateste asa ceva dar parerea mea ca mai bine ascult la televizor muzica de cat sa mai dau bani pe lucruri chinezesti Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 18, 2009 9:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

g@by, cati ani ai? De cratima ai auzit? Nu are nimeni rabdare sa citeasca ce ai scris tu mai sus, iar de inteles... Shocked
Sus
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Noi 18, 2009 12:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa inteleg ca cel care a scris acel roman mai sus detine Harman/Kardon .
Probabil nu citeste discutiile despre aceasta firma....

Si apropo ...- Onkyo Japan - Made in Malaysia , nu China dupa cum afirma Wink

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community